Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Który DAP wybrać? ak4490x2 vs AK4497


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Waham się pomiędzy dwoma urządzeniami. Cena +/- taka sama.

Jedno z nich posiada 2x DAC AK4490, a drugie pojedynczy DAC AK4497.

Cena taka sama ponieważ pojedynczy DAC AK4497 kosztuje więcej niż 2x DAC AK4490.

Intuicyjnie czuję że pojedynczy, 2xdroższy DAC da lepszy efekt niż dwa tańsze.

Nie podaje parametrów urządzeń ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak wygląda czysto teoretyczne podejście do zagadnienia. Oczywiście rozumiem że 2 DACi to nie jeden, ale skoro mowa o tym że pojedynczy kosztuje więcej niż 2 tańsze(tej samej marki) to robi mi się lekki mętlik w głowie. Co radzicie? Czy 2DACi to taki dodatkowy bajer, upiększacz, czy też dadzą one lepszy rezultat niż 1 ponad 2x droższy.

Proszę o opinię.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samych kostkach nie da się stwierdzić, który zagra lepiej, więc całe to rozważanie nie ma większego sensu.

Jeśli nie jesteś w stanie posłuchać to równie dobrze możesz losować albo wybrać taki, który przeważa innymi cechami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam DAC nic nie zmienia, ważniejsza jest jego aplikacja, z czym współpracuje, sprzętowo i programowo. Wiele Dapów z tym samym układem różnie gra. Nie ma nic lepszego jak własne ucho wsadzić i niech ono podpowie co lepsze dla niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adamesq napisał:

Mozesz tez poczytac o charakterystyce brzmienia i na podstawie tego dobrac odpowiednio sluchawki. 

 

Nie możesz... Poczytać sobie można, ale nic to nie da.

Wszystko trzeba posłuchać, a i dobór słuchawek wygląda podobnie - można sobie zgadywać co się z czym zgra, ale dopóki się tego nie posłucha, na niewiele się zda takie zgadywanie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Słuchawki dzisiaj przyszły, zmieniłem z RHA T10I na Moondrop kanas pro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Jedyna moja sugestia biorąc pod uwagę DLC w MKPE, to to by odtwarzacz miał sensowną moc, bo przetworniki z węglem lubią prąd :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jedyna moja sugestia biorąc pod uwagę DLC w MKPE, to to by odtwarzacz miał sensowną moc, bo przetworniki z węglem lubią prąd  
XS01 tutaj jest nowy cyfrowy odtwarzacz audio XS02, z wysokiej jakości, affortable ceny i przyzwoite informacje zwrotne.

Po 2 Rok, nowo uruchomionej XS02 przyjmuje FA1 oprogramowania programu struktura i 2.0 cal HD ekran OLED

Wsparcie DSD 256 twarde rozdzielczości, wyposażony w Dual AK4490EQ DAC chip + WZMACNIACZ Słuchawkowy Chip TI TPA6120A2 + Op amp OPA604AP

XS02 przyjmuje 8.2 v Wysokiego Napięcia amp i wymienne opamp projekt, Więcej zabawy dla DIYer

Do 8 Godzin Ciągłego Odtwarzania, ponad 10 Godzin pod Okoliczności Gry 16bit Plik wav i Ekran off (Prawdziwe Test)

Głównym Zmodernizowane Cechy w Porównaniu do XS01

-Więcej Informacji Wyświetlacz przy użyciu 2.0 Cal HD Ekran OLED;

Low-wyposażona z Podwójnym AMK AK4490EQ DAC chip, WZMACNIACZ słuchawkowy Chip TI TPA6120A2 i Op amp OPA604AP więcej Dźwięk Szczegóły, Stereo Separacji i Doskonały Dźwięk Etap

-Bardziej Wydajne Dekodowania Przetwarzania przez Zmianę Pojedyncze IIS Układ Przetwarzania (XS01) dual Core 580 mhz High-end Mistrz Chip

-Więcej Lossless Audio Obsługiwane Formaty, jak Apple Lossless Formatów Muzycznych (m4a, acc, ogg); DSD, DSF i DFF do DSD256 Obsługiwane; obsługuje APE/FLAC Współczynnik Kompresji z 0-8 poziom

-XS02 Przyjmuje 8.2 v Wysokiego Napięcia Amp i Wymienne Opamp Projekt, Więcej Zabawy dla DIYer

-Więcej Funkcji są Dodawane, takie jak Automatyczne Wyłączanie, Snu Wyłączanie, Ulubione, EQ (Zalecane HiFi tryb), FF (Fast Forward) Tryb,

-Do 8 Godzin Ciągłego Odtwarzania, ponad 10 Godzin pod Okoliczności Gry 16bit Plik wav i Ekran off (Prawdziwe Test)

-Dostosowane logo lub projekt DIY przez Grawerowanie Laserowe sprawia, że jest unikalny dla ciebie

Wyjście słuchawkowe Instrukcje i Sugestie

-Low_LO: LO Wyjście dla Źródła Podłączenia Wzmacniacza i Samochodów, i Słuchawki z Niskiej Impedancji W Ciągu 64ohm.

-High_AMP: Na Słuchawki z Wysokiej Impedancji poprzez Wyjście TPA6120A2 Głowy-amp

Specyfikacja

-Dual AKM AK4490EQ DAC Chip,

-TPA6120A2 Amp Układ

-Wymienne Op Amp Projekt,

-8-godzin Ciągłego Odtwarzania,

-Pełny Dysk Dekodowanie Wsparcie

Wymiary: 9.3 cm x 5.8 cm x 2 cm

Waga: Około 150g




Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

XS01 tutaj jest nowy cyfrowy odtwarzacz audio XS02, z wysokiej jakości, affortable ceny i przyzwoite informacje zwrotne.

Po 2 Rok, nowo uruchomionej XS02 przyjmuje FA1 oprogramowania programu struktura i 2.0 cal HD ekran OLED

Wsparcie DSD 256 twarde rozdzielczości, wyposażony w Dual AK4490EQ DAC chip + WZMACNIACZ Słuchawkowy Chip TI TPA6120A2 + Op amp OPA604AP

XS02 przyjmuje 8.2 v Wysokiego Napięcia amp i wymienne opamp projekt, Więcej zabawy dla DIYer

Do 8 Godzin Ciągłego Odtwarzania, ponad 10 Godzin pod Okoliczności Gry 16bit Plik wav i Ekran off (Prawdziwe Test)

Głównym Zmodernizowane Cechy w Porównaniu do XS01

-Więcej Informacji Wyświetlacz przy użyciu 2.0 Cal HD Ekran OLED;

Low-wyposażona z Podwójnym AMK AK4490EQ DAC chip, WZMACNIACZ słuchawkowy Chip TI TPA6120A2 i Op amp OPA604AP więcej Dźwięk Szczegóły, Stereo Separacji i Doskonały Dźwięk Etap

-Bardziej Wydajne Dekodowania Przetwarzania przez Zmianę Pojedyncze IIS Układ Przetwarzania (XS01) dual Core 580 mhz High-end Mistrz Chip

-Więcej Lossless Audio Obsługiwane Formaty, jak Apple Lossless Formatów Muzycznych (m4a, acc, ogg); DSD, DSF i DFF do DSD256 Obsługiwane; obsługuje APE/FLAC Współczynnik Kompresji z 0-8 poziom

-XS02 Przyjmuje 8.2 v Wysokiego Napięcia Amp i Wymienne Opamp Projekt, Więcej Zabawy dla DIYer

-Więcej Funkcji są Dodawane, takie jak Automatyczne Wyłączanie, Snu Wyłączanie, Ulubione, EQ (Zalecane HiFi tryb), FF (Fast Forward) Tryb,

-Do 8 Godzin Ciągłego Odtwarzania, ponad 10 Godzin pod Okoliczności Gry 16bit Plik wav i Ekran off (Prawdziwe Test)

-Dostosowane logo lub projekt DIY przez Grawerowanie Laserowe sprawia, że jest unikalny dla ciebie

Wyjście słuchawkowe Instrukcje i Sugestie

-Low_LO: LO Wyjście dla Źródła Podłączenia Wzmacniacza i Samochodów, i Słuchawki z Niskiej Impedancji W Ciągu 64ohm.

-High_AMP: Na Słuchawki z Wysokiej Impedancji poprzez Wyjście TPA6120A2 Głowy-amp

Specyfikacja

-Dual AKM AK4490EQ DAC Chip,

-TPA6120A2 Amp Układ

-Wymienne Op Amp Projekt,

-8-godzin Ciągłego Odtwarzania,

-Pełny Dysk Dekodowanie Wsparcie

Wymiary: 9.3 cm x 5.8 cm x 2 cm

Waga: Około 150g




Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wystarczy mocy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka w tym F. Audio XS02 raczej nie brakuje mocy, ale nie miałem go w rękach, nie wiem jak zostało to zaimplementowane i nie jestem w stanie powiedzieć jak się zgra ze słuchawkami. Generalnie chodziło mi o to by szukając i skupiając się na DAC-ach, nie zapomnieć o wzmacniaczu, bo nic Ci po dobrym przetworniku jak DAP nie napędzi słuchawek powyżej 16 omów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56462]wfmsiekierka[/mention] w tym F. Audio XS02 raczej nie brakuje mocy, ale nie miałem go w rękach, nie wiem jak zostało to zaimplementowane i nie jestem w stanie powiedzieć jak się zgra ze słuchawkami. Generalnie chodziło mi o to by szukając i skupiając się na DAC-ach, nie zapomnieć o wzmacniaczu, bo nic Ci po dobrym przetworniku jak DAP nie napędzi słuchawek powyżej 16 omów
Dziękuję, wezmę to pod uwagę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

[mention=56462]wfmsiekierka[/mention] w tym F. Audio XS02 raczej nie brakuje mocy, ale nie miałem go w rękach, nie wiem jak zostało to zaimplementowane i nie jestem w stanie powiedzieć jak się zgra ze słuchawkami. Generalnie chodziło mi o to by szukając i skupiając się na DAC-ach, nie zapomnieć o wzmacniaczu, bo nic Ci po dobrym przetworniku jak DAP nie napędzi słuchawek powyżej 16 omów
O tym drugim (zishan dsd) wyczytałem na head.fi że trzeba ostrożnie go włączyć po pierwszym wyjęciu z pudełka z tego powodu że nie wiadomo na jaką głośność jest ustawiony i może uszkodzić uszy lub słuchawki. Tak do końca nie rozumiem czy to znaczy że ma wystarczającą ilość mocy o której mówiłeś?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem z Amazon.com HiFi Walker H9. Też przejechałem się na głośności. Ma 100 stopni więc uznałem że 60/100 będzie głośno ale do wytrzymania. Dobrze że utwór zaczynał się w miarę cicho, bo zdążyłem słuchawki z uszu wyciągnąć. Okazało się że na dokach 20-25/100 to jest głośno powyżej 35 raczej tylko głuchy wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem z Amazon.com HiFi Walker H9. Też przejechałem się na głośności. Ma 100 stopni więc uznałem że 60/100 będzie głośno ale do wytrzymania. Dobrze że utwór zaczynał się w miarę cicho, bo zdążyłem słuchawki z uszu wyciągnąć. Okazało się że na dokach 20-25/100 to jest głośno powyżej 35 raczej tylko głuchy wytrzyma
Możesz napisać coś więcej na temat h9 ?


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele bo mam go od paru godzin. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Wykonanie bardzo dobre, pierwsze wrażenia dźwiękowe też pozytywne, czyta gęste pliki. Interfejs prosty. Wielkość mniejszy od Fiio X1 I gen. Obsługuje wg producenta nośniki danych zewnętrzne po OTG do 256 GB. Ja włożyłem mu kartę 64 GB za pełnionej ok 60 GB głównie flac 92/24 bity. Trochę mu zajęło skanowanie, ale ja jestem zepsuty przez Shanlinga gdzie Dapy czytają błyskawicznie. Jest to prosty dap z niezłym dzwiekiem (błąd na stronie producenta, chyba że jest kilka wersji bo na moim pudełku podano AKM AK 4376A a nie BrowBurrow) i chyba prawda na pudełku bo dźwiękowo to chip AKM jest w środku. BB jest gęstszy i ciemniejszy sporo od AKM. A w H9 dźwięk bardzo neutralny. Jak na cenę to dźwięk jest bardzo wysokim poziomie (przypominam że to pierwsze wrażenia po ok 2 godzinach słuchania. Przyciski fizyczne plus kółko wielofunkcyjne. Wszystko bardzo dobrze spasowane i wykonane. Zobaczymy co dalej będzie się działo bo na razie nie żałuję kasy wydanej. Bardzo dobrze wydanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności