Skocz do zawartości

Kolumny pod wzmacniacz Yamaha NS-602


majkel211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam wzmacniacz Yamaha RN602 i chciałbym kupić do niego kolumny które będą razem fajnie współpracować. Jestem amatorem w tej dziedzinie i zupełnie sie na tym nie znam. Przeczytałem juz większość forum i praktycznie nic nie znalazłem. Szukam kolumn uniwersalnych do słuchania muzyki i oglądania filmów czy tv. Budżet około 2500tys. Dodam że chciałbym aby były nowe. Wiem że to nie będą nie wiadomo jakie kolumny i nie wiadomo jakiej jakości ale dla amatora myślę że coś sie znajdzie. Chciałbym aby był w miarę czysty dźwięk fajny wysokie tony i dobry bas. Myślałem nad Yamaha-555 lub Dali Zensor 5.Pokój o wymiara około 20m2. Dziękuję z góry za pomoc i dobre rady. Czekam również na wasze propozycje. Pozdrawiam Michał

Edytowane przez majkel211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel211 napisał:

Tak masz racje pomyliłem się. A co sądzisz o kolumnach Yamahy?

Szczerze, to nic ciekawego, nie warto się nimi interesować, dopiero modele z serii Soavo ładnie grają, ale to już trochę wyższy budżet jest. Najlepiej podjedź ze swoim wzmacniaczem do jakiegoś salonu audio i sam się przekonaj, które kolumny zagrają tak, jak lubisz. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z Pylon Opal 23. Jak nie da rady posłuchać to mozna zamówić przez net i jak się nie spodoba - oddać. 4 lata gwarancji. Zauroczyły mnie też Topazy (tylko nie pamiętam które) słuchane z różną muzyka z gramofonu i lampy u gościa od którego kupowałem gramofon właśnie.

7 godzin temu, neonlight napisał:

Wharfedale Diamond 240

Jeszcze nie słyszałem grających Wharfedale Diamond. Wszystkie to były burczybasy okrutnie buczące z zepsutą chyba kopułką. Wszystkie czyli te które poznałem na swoje nieszczęście - seria 8, 9, 10. Może teraz jest inaczej, ale uważałbym bo tradycja zobowiązuje.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Jeszcze nie słyszałem grających Wharfedale Diamond. Wszystkie to były burczybasy okrutnie buczące z zepsutą chyba kopułką. Wszystkie czyli te które poznałem na swoje nieszczęście - seria 8, 9, 10. Może teraz jest inaczej, ale uważałbym bo tradycja zobowiązuje.

A no widzisz, mi się Wharfedale-e podobają, bo nie są technicznymi chuderlakami, za to graja gęsto, ciepło i przyjemnie, co w połączeniu z neutralną Yamaha-ą powinno dać dobry efekt. I jestem w stanie zrozumieć Twoje odczucia do kolumn tej firmy, po słuchawkach, które zachwalasz, a które dla mnie z kolei są niesłuchalne. 😉

5 godzin temu, Rafacio napisał:

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel211 napisał:

A no każdy ma swój gust i woli i chwali co innego. Ja tak jak wspomniałem chciałbym żeby był dobry bas i fajna góra i żeby był br z przodu bo bede stać przy ścianie więc narazie +dla Dali. 

Odnośnie br, to nie ma znaczenia, gdzie jest umieszczony, jak masz zła akustykę, lub ustawisz kolumny w rogach pomieszczenia, to i tak będzie buczał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast na się pytać nas na forum to podjedź do salonu audio z tą swoją Yamahą i posłuchaj różnych kolumn. Dźwięk to sprawa tak subiektywna że każdy musi sobie wybrać to co mu się najbardziej podoba i my tobie nie pomożemy dobrze, ponieważ możesz być bardzo niezadowolony z wydanych przez siebie pieniędzy...i potem będzie na nas 😛 . Myślę że nie masz co się czaić tylko podjechać do jakiegoś salonu i posłuchać jakiś kolumn z tą swoją Yamahą :) . Wtedy będziesz miał pewność że kupiłeś kolumny które ci się najbardziej podobały ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki pokój że zarówno mniejsze podlogowki jak i większe monitory będą pasować. Nie napisałeś tak naprawdę nic o tym jak chcesz żeby grały kolumny i jak gra ta Yamaha także nic ci nie można doradzić bo to wróżenie z fusów...to że bas i góra mają być "fajne" a to nic nam nie mówi bo dla każdego inny dźwięk jest "fajny" :) . Po prostu nie jesteśmy w stanie ci doradzić jakiś kolumn...

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie znam sie na tyle zeby wam konkretnie podać dzwięki jakie lubie. Tak ja powiedziałem jestem amatorem i to bedzie pierwszy zestaw kolumnowy w moim zyciu a odnosnie wzmacniacza to tez nie wiem jak gra bo go dostałem w prezencie. Czytając opinie o tym wzmacniaczu to są w większości pozytywne i polecają go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego właśnie jest ci ciężko coś poradzić ;) . Moim zdaniem powinieneś pójść do salonu audio i napisać jakie kolumny ci się podobały to mogło by coś podpowiedzieć jakie kolumny można ci polecić :) .

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności