Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AVS 2018 wrażenia, wasze opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowe grono. Jako, że jest to dział poświęcony wrażeniom z AVS to pozwolę sobie coś skrobnąć w tym temacie ;) choć jestem nowicjuszem i uprzedzam, że żaden ze mnie “audiofil” a po prostu miłośnik dobrej muzyki. Więc też nie byłem tam dla nowości w świecie audio a raczej dla samego faktu, że w jednym miejscu będzie można sporo posłuchać i przetestować na własnych uszach. Jako że jestem amatorem w tym temacie, to wiele produktów tak czy siak, nawet tych starszych były dla mnie w pewnym sensie nowością.

W tym roku bardziej interesowały mnie kolumny, więc słuchawki gdzieś przy okazji przechodząc i wyłapując te nieoblegane w danym momencie zakładałem na głowę raczej z czystej ciekawości. W zeszłym roku odwiedziłem AVS po raz pierwszy, wtedy też zacząłem kompletować swój słuchawkowy zestaw i po wielu próbach, zakupach, sprzedażach myślę, że cel został osiągnięty, a bynajmniej na razie ;) Co do odsłuchów słuchawek na AVS, to w sumie potwierdzam zdanie jakie sobie wyrobiłem po zeszłorocznej wystawie, czyli że odsłuchy w takich miejscach są mocno niemiarodajne z uwagi na kiepską akustykę, wręcz halową no i przeogromny szum/hałas.. no ale cóż takie są realia dużych wystaw. Niestety w takim przypadku można zachwycić się słuchawkami, które przy późniejszych odsłuchach mogą mocno rozczarować. Można niestety w drugą stronę, odrzucić prawdziwe perełki, które w domowym zaciszu zagrałyby zupełnie inaczej..

Mnie na przykład zaciekawiły słuchawki Fostex TH-500 :D to zdaje się jakiś staroć jest, ale że w planarnych słuchawkach jestem zielony, a były akurat wolne, podpięte do ifi (chyba nano?) to czemu nie? Bardzo mocne, dociążone brzmienie, z całkiem niezłą sceną jak na taki głęboki bas, który co ciekawe nie nachodził na średnice – ta była całkiem wyraźna. Góra lekko wycofana. Nawet bardziej mi się spodobało to granie niż Audeze LCD 2 Classic, które odsłuchiwałem później, również przy okazji, i z tych samych pobudek ;)

Sennheiser HD800s – hmm fajnie grały 😜 tak dosłownie, „fun”! ale chyba nic poza tym, a gdzie te super szczegóły ogromna scena i hiper detale? Jak dla mnie cena za wysoka za taki fun.. ale były bardzo muzykalne!

Stax 007 mk2 + 727 ii – o panie... w zeszłym roku miałem pierwsze podejście do elektrostatów ale tych najbardziej budżetowych. Byłem wtedy zaskoczony, że dźwięk może brzmieć, tak zupełnie inaczej niż to co znałem do tej pory.. :) Elektrostaty IMHO zupełnie nie nadają się do pracy przy obróbce dźwięku, natomiast do cieszenia się muzyką jak najbardziej – rewelacja! A jak brzmiał wspomniany wyżej zestaw? To coś co mnie wgniotło w krzesło, miałem wrażenie że scena jest niczym nieograniczona, każdy instrument brzmiał jakby nie było żadnych limitacji ani w głębi ani w szerokości, a wszystkie dźwięki były idealnie od siebie odseparowane, rozchodziły się na wszystkie możliwe strony (a ja wraz z nimi ;p) w idealnym porządku i nigdy na siebie nie nachodząc! Po prostu wow! Mogłyby być tańsze.. 😜 A frajda ze słuchania muzyki na tym zestawie jest nie do opisania. Co ciekawe, sr009 + t8000 (czyli zestaw prawie dwa razy droższy) już nie brzmiał tak wciągająco.. może to właśnie efekt niedoceniania 'perełki' o którym pisałem powyżej? Może w domu by było inaczej? Nie wiem, w każdym razie 007 + 727 pozostawił duży uśmiech na twarzy i bardzo miłe wspomnienia ;)

Z kolumn, bardzo przypadły mi do gustu QAcustics 3050i – tu też było wow! Było soczyście, trochę ciepło ale pomimo to całkiem sporo detali, mocny głęboki i dobrze kontrolowany dół! No i była frajda, był uśmiech! :) gdybym tylko miał większe mieszkanie... To kolumny podłogowe z bass reflexem z tyłu obudowy. Więc jak ktoś ma niemałe mieszkanie i szuka przyjemnego, muzykalnego zestawu utrzymującego detaliczność na przyzwoitym poziomie to gorąco polecam odsłuchy tych kolumn! Na wystawie były podpięte pod elektronikę Marantza.

Z kolumn podstawkowych, przechadzając się po hotelu sobieski, zaglądnąłem do małego pokoiku z czerwoną sofą i wypełnionym po same kąty soczystym i prężnym dźwiękiem. Pomyślałem sobie cóż to tak niesamowicie gra? Podszedłem bliżej i moim oczom ukazały się 'kolumienki' podstawkowe, o co prawda sporych gabarytach ale to wciąż podstawki. Posłuchałem jeszcze parę minut i powiedziałem sobie – WOW! To jest to czego szukam! Już dalej nie muszę chodzić! Podstawki które grają jak orkiestra zamknięta w pokoju, będą idealne do mojego niewielkiego mieszkania! Zabrałem ulotkę i szybko stamtąd wyszedłem, od razu sprawdziłem cenę grzebiąc w telefonie i.... no właśnie, I tutaj czar prysł! 😕 22 500 zl za sztukę... no żesz, bez jaj! Nie znałem firmy, nie znałem kolumn, cena okazała się z kosmosu... Co prawda dźwięk niesamowity ale niestety, nie na moją kieszeń. No i oczywiście cena absurdalna, mocno przesadzona, bo na pewno nie grają one 10 razy lepiej od zestawu za parę tysięcy.. Powrót do rzeczywistości I szukania dalej. Jak ktoś chce sprawdzić co to było to proszę, Kii audio, Kii Audio Three Pro.

Ciekawym projektem były kolumny naścienne Dali Ikon – idealne do małych pomieszczeń tudzież sypialni. Niestety jak na moje ucho, grały “piskliwie” na górze więc długo nie wytrzymałem. Kolumny zupełnie nie dla mnie, ale jak ktoś wytrzymuje jaskrawe górne rejestry i szuka czegoś na ścianę to może to jest opcja warta rozważenia.

Ogólne wrażenia po AVS – jak najbardziej pozytywne. Bardzo lubię takie eventy i na pewno wybiorę się na następny rok. Widzę, że popularność tego wydarzenia rośnie, co mnie bardzo cieszy bo w końcu popyt nakręca podaż, więcej zainteresowanych odbiorców, więcej produktów, a im większa konkurencja tym lepiej dla nas, konsumentów :)

PS czasem bywało bardzo ciasnawo, żeby gdzieś wejść, czegoś posłuchać.. ale co tam, dla dobrego dźwięku, warto! ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Napiszę to samo co na AF

ATH-ADX5000- Gut
Andromedy S- Gut gut
Ultrasone z Dave'em- chyba dawno czegoś tak strasznego nie słyszałem ze słuchawek xD Ostatnio chyba Obravo.
Meziaki panaraki- Mówiłem, nie z Cayinem, w monachium zagrał strasznie źle z nim. No i zagral. Chyba każde źródło będzie lepsze. 
FH5 pro- PRO
Ether 2- meh
Otwarte Altusy od Fostexa- Otwarte Altusy od Fostexa
D8000 z DCSem- coś nie pykło. Ani to nie grało jak DCS ani jak D8000
PanGłośnik Głos- meh
Resztę już gdzieś słuchałem. 

A kolumny to w ogóle padaczka. 
Gauder jako tako
Holophony grał jak typowy greencone, walił jakimś bliżej niesprecyzowanym rezonansem, ale scena była najlepsza na całej wystawie. 
MBL- xDD Prawdziwe dual mono xD
Wilson- 2016>2018, downgrade
Fikus i Svedus- meh, damski wokal spk, reszta spore meh
Zeta Zero- xDDDDDDD Ludzie serio to kupują, czy dla zgrywy bo nie rozumiem xD
Altusss 380s- lepiej niż połowa narodowego, czyli bardzo źle. 
Utopie- Antydźwięk życia, dawno czegoś tak bardzo złego nie słyszałem. THD wywaliło poza skalę.
Marten- Nie wiedziałem, że można tak mocno przesterować c168, widzę ten głośnik prawie codziennie jak gra, ale nigdy nie widziałem takiego wychylenia na nim xD Plus BR z AS250 xD Nieustanny kek. 
Reszta nie warta zachodu do pisania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.11.2018 o 11:37, Superata napisał:

Mnie się nie podobały - moim zdaniem moje JBL 4425 grają znacznie lepiej. 

Bo Twoje JBL-e 4425 są WYBITNE!!!
Jedynie razi, że dźwięk ich jest "duszny", ale podejrzewam, że to wina sprzętu towarzyszącego (oraz jakości zasilania i kabli), którym je "pędzisz", a nie ich samych.

 

Z relacji SoundRebels bardzo fajnie wypadły miniaturki Gato Audio (FM-8). Żałuję, że nie było mnie i nie miałem okazji ich posłuchać. Do małego pokoju rzędu 12m2, myślę, to mógłby być świetny wybór!

Pozwolę sobie ich zacytować: "Odkąd pamiętam zarówno w Monachium, jak i podczas AVS Skandynawowie z Gato Audio stawiają na prostotę, minimalizm i dźwięk, którego chce się słuchać. Nie inaczej było i tym razem , gdzie niepozorne podstawkowe monitorki FM-8 napędzane integrą (m.in. Roon Ready) DIA-400S z powodzeniem nagłaśniały Skybox 102. Dźwięk był na tyle dynamiczny i dobrze osadzony w dole pasma, że część słuchaczy uparcie szukała ukrytego subwoofera.".

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, saudio napisał:

Z tymi Gato to niestety prawda, wprawdzie membrany chodziły na maksa, fajnie było widać bo był to jeden z niewielu pokoi z głośnikami na bocznej ścianie.

Dlaczego napisałeś "niestety"? Czy to źle, że membrany chodziły na maksa i kolumny wywołały wrażenie WOW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 11:50, wulkan napisał:

Bo Twoje JBL-e 4425 są WYBITNE!!!
Jedynie razi, że dźwięk ich jest "duszny", ale podejrzewam, że to wina sprzętu towarzyszącego (oraz jakości zasilania i kabli), którym je "pędzisz", a nie ich samych.

 

Z relacji SoundRebels bardzo fajnie wypadły miniaturki Gato Audio (FM-8). Żałuję, że nie było mnie i nie miałem okazji ich posłuchać. Do małego pokoju rzędu 12m2, myślę, to mógłby być świetny wybór!

Pozwolę sobie ich zacytować: "Odkąd pamiętam zarówno w Monachium, jak i podczas AVS Skandynawowie z Gato Audio stawiają na prostotę, minimalizm i dźwięk, którego chce się słuchać. Nie inaczej było i tym razem , gdzie niepozorne podstawkowe monitorki FM-8 napędzane integrą (m.in. Roon Ready) DIA-400S z powodzeniem nagłaśniały Skybox 102. Dźwięk był na tyle dynamiczny i dobrze osadzony w dole pasma, że część słuchaczy uparcie szukała ukrytego subwoofera.".

 

Przyglądałem się temu wzmacniaczowi jakiś czas temu. Jak to jest z tą klasą D ? 2 x 400 przy 8 to niezła moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 10:38, saudio napisał:

Ze względu na ceny.

W dobie obecnych, "chorych" cen, kwota 7.500 zł za FM-8 to jeszcze nie kosmos. Nawet za tak małe kolumienki. Piszę o wielkości kolumn, a nie o ich dźwięku, gdyż nie miałem okazji jeszcze ich posłuchać.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności