Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AVS 2018 wrażenia, wasze opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A Audio-Technica ATH-ADX5000 była do posłuchania? 

 

Godzinę temu, Eternal Seeker napisał:

stąd takie negatywne oceny

 

Jestem bardzo ciekawy, jakie będą opinie znanych redaktorów magazynów i stron zajmujących się tematyką audio... Coś czuję, że będą skrajnie różne od tych tutaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
A Audio-Technica ATH-ADX5000 była do posłuchania? 
 
 
Jestem bardzo ciekawy, jakie będą opinie znanych redaktorów magazynów i stron zajmujących się tematyką audio... Coś czuję, że będą skrajnie różne od tych tutaj  

Była, lekkie granie w stylu HD800, nie tak duża scena, ale ogólnie dość pozytywnie jak ktoś lubi jasny przekaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:


Była, lekkie granie w stylu HD800, nie tak duża scena, ale ogólnie dość pozytywnie jak ktoś lubi jasny przekaz.

 

Dzięki. Fallow twierdzi, że to rozwinięcie szkoły Grado, dlatego mnie zainteresowały, zwłaszcza z tą ich wysoką impedancją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze ok, tylko górka coś mi nie pasowała do końca.

D8000 kolejny odsłuch tylko utwierdza mnie że to jest to naj.

Fostex 909 muszę na spokojne posłuchać.

Questyle 12 imo taki sam zachwyt jak z moim 600i. Dwunastka wdaje się być oczko wyżej.

Ethernet 2 imo wygodne, ale wrażliwe na źródło. Trzeba na spokojne posłuchać.

 

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótko słuchałem, podłączone były Ether Flow i C Flow. Zaciekawiło mnie, że słuchawki, planary, które grały tak sobie  u mnie z 600i, zagrały tak jak trzeba, wymaga się od nich z Twelve . Oczko wyżej 600i z w plecionym fanem od 400i. Jak będzie w Łodzi może uda się porównać. Wersja na stanowisku to "standard".

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

Oczko wyżej 600i z w plecionym fanem od 400i.

 

Takie też jest moje ostrożne odczucie. Do zweryfikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Q12 bardziej uniwersalny, te słuchawki co nie grały nam dobrze na 600i tu radziły sobie wyśmienicie. 

Dla mnie w tej cenie to nr 1 AVS i naszego stoiska. O innych napisze tylko tyle...

D8000 potem długo nic. Potem Fostex TH909, Meze, Focale zamknięte, HD820 i ETHER2 (jak sam pokombinowałeś i podłączyłeś do innego źródła). 

Na słuchawkach trochę się działo, ale ogólnie AVS w tym roku był słaby.

Z każdego pokoju dźwięk praktycznie był identyczny nienaturalny i w cenie jachtu. Na palcach u rąk można policzyć to co grało z klasą... a w cenie dla zwykłego zjadacza chleba na palcach jednej ręki stolarza. 

Dla mnie ten rok w porównaniu z poprzednim to mocny zawód. Oprócz strefy słuchawkowej gdzie faktycznie coś się działo. 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Q12 cały czas jest przedsprzedaż - kiedy będzie dostępny w normalnej ofercie?


Mieliście okazję słuchać większej ilości planarów? Jestem ciekaw czy złapie synergię z Hifiman Sundara po balansie.

 

Edit:

Do czego były w ogóle podpięte Sundary na AVS? Patrząc po opiniach, to były bardzo chwalone.

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Superata napisał:

Z każdego pokoju dźwięk praktycznie był identyczny nienaturalny i w cenie jachtu. Na palcach u rąk można policzyć to co grało z klasą... a w cenie dla zwykłego zjadacza chleba na palcach jednej ręki stolarza. 

 

 

JBL L100 Classic grały bardzo ładnie i wyglądały wyśmienicie. Tylko ta cena...

W pokoiku Fyne Audio też grało kulturalnie.

Poza tym faktycznie trudno powiedzieć, bym wśród kolumn usłyszał coś przyjemnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Superata napisał:

.....

Dużo dobrego słyszałem o Słoweńcach 

https://theaudiophileman.com/mania-headphones-erzetich-review/

samemu nie dane mi było słuchać - co o nich powiecie? 

Dało by radę taki zestaw zorganizować na odsłuchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

Dało by radę taki zestaw zorganizować na odsłuchy ?

Mają dystrybutora we Wrocławiu i z tego co wiem nie szukają innego. Rozmawiałem z owym dystrybutorem na targach bo był dostępny w pokoju ze sprzętem Erzetich. To GFmod. Sprzęt podobno można wypożyczyć na odsłuchy i taki też mam zamiar, ale nie wiem kiedy odzyskam odpowiednią płynność finansową ;) Ich oferta to dwie pary ciekawych słuchawek, ale też kilka wzmacniaczy, w różnych przedziałach cenowych, Planary + najlepszy wzmak to 25k, więc na kaucje trzeba się odpowiednio przygotować. Do końca listopada mają małą promocje...

promka.jpg

11 godzin temu, Superata napisał:

Nie zwróciłem nawet na nie uwagi przy 1000se

Dużo dobrego słyszałem o Słoweńcach 

https://theaudiophileman.com/mania-headphones-erzetich-review/

samemu nie dane mi było słuchać - co o nich powiecie? 

Ja słuchałem tylko najlepszego zestawu, Deimos + Bacillus i co prawda byłem już wyczerpany, ale grało to moim zdaniem bardzo dobrze. Ciężko mi teraz wyciągnąć z głowy konkrety, bo się też nie spinałem jak mi dystrybutor powiedział, że na spokojnie we Wrocku moge odsłuchać.

Poza tym jak ktoś jest ciekaw co jeszcze interesującego ze świata słuchawek można było ogarnąć w Sobieskim, to fotorelacje dodałęm w Fanklubie wielbicieli słuchawek planarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg_jg napisał:

Na Q12 cały czas jest przedsprzedaż - kiedy będzie dostępny w normalnej ofercie?


Mieliście okazję słuchać większej ilości planarów? Jestem ciekaw czy złapie synergię z Hifiman Sundara po balansie.

 

Edit:

Do czego były w ogóle podpięte Sundary na AVS? Patrząc po opiniach, to były bardzo chwalone.

 

Sundary były podpięte pod NuForce. 

Mnie też oczarowały. 

Aczkolwiek dobrym połączeniem były, jak dla mnie, Audeze LCD2 Classic z Lehmanem.

Kolejnym pozytywnym momentem były Elegie w połączeniu z dac'iem Naima. 

 

Z tych trzech zestawów grała muzyka. I to w tym właściwym sensie. Czyli do tego powinno się dążyć. 

 

Rozczarowaniem były dla mnie Empyrjany. Niby wzmak klasowy, niby genialna przełomowa budowa, a grało to "chudziutko". Mimo mnóstwa pochlebnych opinii, całkiem sporo ludzi wstawało i potwierdzało, że coś jest nie tak.

No i te gigantyczne pady. Toż to komicznie wyglądało.

 

Zapewne prędko bym ich nie kupił, ale na ich odsłuch byłem napalony jak szczerbaty na suchary.

I wróciłem głodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lsd napisał:

Mają dystrybutora we Wrocławiu i z tego co wiem nie szukają innego. Rozmawiałem z owym dystrybutorem na targach bo był dostępny w pokoju ze sprzętem Erzetich. To GFmod. Sprzęt podobno można wypożyczyć na odsłuchy i taki też mam zamiar, ale nie wiem kiedy odzyskam odpowiednią płynność finansową ;) Ich oferta to dwie pary ciekawych słuchawek, ale też kilka wzmacniaczy, w różnych przedziałach cenowych, Planary + najlepszy wzmak to 25k, więc na kaucje trzeba się odpowiednio przygotować. Do końca listopada mają małą promocje...

promka.jpg

Ja słuchałem tylko najlepszego zestawu, Deimos + Bacillus i co prawda byłem już wyczerpany, ale grało to moim zdaniem bardzo dobrze. Ciężko mi teraz wyciągnąć z głowy konkrety, bo się też nie spinałem jak mi dystrybutor powiedział, że na spokojnie we Wrocku moge odsłuchać.

Poza tym jak ktoś jest ciekaw co jeszcze interesującego ze świata słuchawek można było ogarnąć w Sobieskim, to fotorelacje dodałęm w Fanklubie wielbicieli słuchawek planarnych

Dżizas, kto im te nazwy wykombinował?

Niższe modele wzmaków słuchał ktoś? Gro toto czy lipa, jako i obudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, timecage napisał:

 

JBL L100 Classic grały bardzo ładnie i wyglądały wyśmienicie. Tylko ta cena...

W pokoiku Fyne Audio też grało kulturalnie.

Poza tym faktycznie trudno powiedzieć, bym wśród kolumn usłyszał coś przyjemnego.

Mnie się nie podobały - moim zdaniem moje JBL 4425 grają znacznie lepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko słuchane z DX200 + Amp7

 

Denon 9200 - ciut lepiej od znanych 7200. Wszystko super poza izolacją co dla mnie jest dużym problemem.

Custom Art Black Series - IEMy bez specyfikacji - granie ciepłe, skondensowane, trochę mało powietrza, scena wąska ale przyjemnie głęboka, mało góry, mega bas. Basu chyba ciut za dużo jak na możliwości zwykłych armatur. Obstawiam że to hybryda.

Meze Empyrean - bas z piekieł, kontrolowany, średnie/wokal zimnawe, precyzyjne, góra momentami wchodzi w sylabilizacje. Wychodzi że to lekkie V.

Audeze LCD 2 Closed Back - mocny, soczysty bas, dobra izolacja, wygodne, może ciut ciężkie, minimalna sylabizacja, niektóre kawałki trochę dudnią basem, mało góry, generalnie całość ciut przydymiona, przymglona, brak detali, słebe tekstury instrumentów

Sennheiser HD820 - warstwy, szybki bas, precyzyjna przestrzeń, są emocje, scena nie za wysoka, ale precyzyjna, super pianino, małe problemy z wygodą - nie do końca dociskają, izolacja na tym ciut traci ale tragedii nie ma, scena węższa niż np. Ether C Flow, ale ta barwa! fajnie wybrzmiewa np. klawesyn, dobrze słychać stopę perkusji, scena 3D , po bokach rozciągnięta w tył, grają lekko, ulotnie, czysto, zwiewnie, bardzo mi się podobały

Ether 2 - scena pomiędzy 820 a Ether C Flow, agresywne, może ciut za mało mocy z DX200+Amp7? barwa bardziej naturalna niż ECF, wokale gładkie, pianino poniżej poziomu S 820

Aeon - stopa ciut gorzej niż S 820, scena ciut poniżej ECF, barwa ciut lepiej, momentami krzykliwy wokal

Fostex 909 - chudo, zimno, nie moje granie

Final Audio Design 10 - nowe szczegóły na znanych kawałkach, niezbyt wygodne, ale dobrze izolują, nie spadają z głowy przy poruszaniu, dociążone, nasycone granie, dużo żywsze od S 820 ale mniej napowietrzone, bas schodzi bardzo nisko, dość wąska scena, czyściutko, naturalnie, fajne tekstury, momentami ciut za dużo basu, świetne pianino, dużo mięska, super kotły / dęte, ECF jest gdzieś pomiędzy S 820 a FAD 10 w gradacji pomiędzy fun-em a napowietrzeniem.

Final Audio Design  8 - lekko przydymione w porównaniu do FAD 10, mniejsza kontrola basu, skondensowany nasycony dźwięk, momentami za dużo basu, nawet męskie wokale potrafią zabuczeć za nisko, niezbyt wielka scena, mniej szczegółów niż ECF i FAD 10.

Focal Elegia - bas ciut tłucze, pianino lekko wycofane w tło, ciasna scena, gęsto, wygodne, mało powietrza, gładkie wokale ale ciut zbyt lepkie.

 

Subiektywny ranking zamkniętych: Audeze 2CD < Elegia < ECF < FAD10 < S 820

 

Zestaw DCS Bartók + FAD8000: niesamowita przestrzeń, ale na nagraniach 16/44 ciut lekką ziarnistość, chyba mp3 tam nie puszczali? generalnie ciut szaro i bez mięska

 

Hugo 2 - filtr zielony, gra soczyście, bez wysiłku, łagodniej niż DX200 ale precyzyjniej, bardziej naturalnie, super pianino i wokale, dużo szczegółów i informacji w muzyce.

Fotki które zamówił @audionanik

 

20181118_174249.jpg

20181118_173531.jpg

20181118_173056.jpg

20181118_173036.jpg

20181118_172004.jpg

20181118_171811.jpg

20181118_150723.jpg

20181118_120701.jpg

Edytowane przez konrad_a
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności