Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AVS 2018 wrażenia, wasze opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Jest ktoś z forum na zdjęciach? :P

Ogólnie to cicho było na tych targach? Bo jeżeli nie to widzę sensu odsłuchiwać otwarte słuchawki.

Ja jestem na trzecim :) słucham sobie Tia Fourte.

Ogólnie skupiłem się na odsłuchach Tia i  Solaris - lepsze wrażenie zrobiły Tia. Tia i AK Ultima to zestaw za ponad 30k. Nie gra lepiej niż zestaw za 5k... No ale ludzie kupują, więc trzeba robić produkty w takich cenach. 

 

Solaris średniawe... Wykonanie pierwsza klasa, ale bardzo bardzo duże. Raczej nie grają lepiej niż Andromedy ani Vegi (niestety Atlas nie słuchałem). Tak coś pomiędzy nimi ale przez to paradoksalnie wydają się gorsze a nie lepsze. 

Ciągle Oriolus MKII najlepszymi hybrydami jakie słyszałem. 

 

Tia Fourte grają naprawdę dobrze. Wysokiej jakości dźwięk, który jednocześnie jest muzykalny i przyjemny dla ucha. Duże źródła pozorne i niezła przestrzeń. Sporo basu, również tego najniższego. 

 

Niestety koledzy mnie wyciągnęli nim zdążyłem posłuchać więcej fajnych rzeczy. 

AK Ultima gra bardzo dobrze, zawiodłem się za to na Hugo TT 2 - zbyt techniczny i cyfrowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten Twelve?

Trudno powiedzieć bo podpięty był do qp2r ale nie było na nim za dużo, znanych mi rzeczy. No i nieznane mi Ethery 2 to drugi czynnik który powoduje że nie porównam z niczym. Ale grała ta 12ka lepiej niż złotw wierza z dzielonym wzmakiem, gdzie wszystko było zbite i grało dość dziwnie. Ogólnie pozytywne wrażenie, nie wiem tylko czy to była zwykła wersja czy ta z ceramiczną płytką.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem na Twelve nowych Ether 2 i dla porównania Ether C Flow. Te pierwsze dawały brzmienie kompletne i satysfakcjonujące, ale te drugie były ciekawsze i dynamiczniejsze. Trudno z tego powiedzieć coś więcej, bo ani słuchawek nie znam zbyt dobrze, ani nie grała moja muzyka, ale tak na czuja to ów Twelve wydaje się być godzien zainteresowania.

 

Voce mnie zawiodły - takie zwiewne, prawie bezbasowe, z konstrukcją lekką i wygodną, ale przez to sprawiającą wrażenie bylejakiej. Podobne zastrzeżenia miałbym do konstrukcji Etherów 2, wolałem poprzednią rewizję.

 

Flagowiec Meze to też minimalistyczna konstrukcja i gigantyczne welurowe pady. Albo one albo olbrzym lampowy od Cayina się przyczniły, że grało to basową kluchą.

 

LCD2closed grały jak zamknięte EL-8 - neutralnie z lekko cofniętym basem. Chociaż tu pewnie kwestia wzmacniacza robi swoje, aczkolwiek po Pathosie hybrydowym spodziewałbym się ocieplenia.

 

Po raz kolejny przekonałem się, że D8000 to jest klasa sama w sobie.

 

Miałem też okazję posłuchać Cascade. Fajnie wykonane, ale dość agresywne dźwiękiem ze skocznym wysuniętym basem. Wolę Owle.

 

TH909 ciekawe, strojone specyficznie, trochę nie jak moje oczekiwania względem Fostexów by nakazywały. Dla mnie niewarte ich ceny, ale mogą się podobać.

 

Beyery Avento Wireless ciekawa propozycja, grały zbitym, ale muzykalnym dźwiękiem. Słuchałem też jakichś Beyerowych maluchów studyjno-przenośnych za poniżej 400zł. Grały na poziomie Custom Street, które zresztą są w podobnej cenie.

 

Moja lepsza połówka zakochała się w Meze Classic :).

 

Byłem w piątek po 16, więc miałem raczej spokój i względną ciszę, to się przydało do odsłuchów.

 

To chyba tyle...

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od piątku, jutro również będę. Wizyta na AVS utwierdziła mnie w pewnych przemyśleniach i cóż... Niebawem zapewne skrobnę coś w muzycznych zakupach :)

 

A jeśli miałbym polecić słuchawki najbardziej uniwersalne, takie typowe allroundery, powiedzmy że jeszcze w ludzkich pieniądzach, to Audeze LCD 2 w wersji zamkniętej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję i niestety poświęciłem 10 minut życia by posłuchać Fostex th 900 chyba i potem 909 - co miało mały sens ze względu na ich otwartość. Życia w tym graniu nie ma wcale. Siedziałem, siedziałem. Gość widać, że chciał podejśc i usłyszeć wrażenia, ale widząc moją minę poszedł do kogoś innego bardziej rokującego. Słabe to, że nie wiem. Wiem, zaraz ktoś powie, że trzeba sprzętu dłużej posłuchać, a nawet inny powie, że trzeba mieć go zakupionego. Tylko po co się męczyć. W sumie poza kilkoma miejscami wystawa tak mi się podobała, że poleciałem grzebać w płytach.

 

Połowa pokojów z kolumnami zabijała mnie basem. Chce człowiek wejść dostaje młotem po uszach i się wycofuje. Z drugiej strony dużo głośnikowych zestawów tak jakby nie miało wysokich.

Aha. Najgorszy dźwięk wystawy poza Fostexami to cebule MBL. Myślałem, że zrzygam się od basu. A Fostexy, że umrę z nudów.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem na Twelve nowych Ether 2 i dla porównania Ether C Flow. Te pierwsze dawały brzmienie kompletne i satysfakcjonujące, ale te drugie były ciekawsze i dynamiczniejsze. Trudno z tego powiedzieć coś więcej, bo ani słuchawek nie znam zbyt dobrze, ani nie grała moja muzyka, ale tak na czuja to ów Twelve wydaje się być godzien zainteresowania.
 
Voce mnie zawiodły - takie zwiewne, prawie bezbasowe, z konstrukcją lekką i wygodną, ale przez to sprawiającą wrażenie bylejakiej. Podobne zastrzeżenia miałbym do konstrukcji Etherów 2, wolałem poprzednią rewizję.
 
Flagowiec Meze to też minimalistyczna konstrukcja i gigantyczne welurowe pady. Albo one albo olbrzym lampowy od Cayina się przyczniły, że grało to basową kluchą.
 
LCD2closed grały jak zamknięte EL-8 - neutralnie z lekko cofniętym basem. Chociaż tu pewnie kwestia wzmacniacza robi swoje, aczkolwiek po Pathosie hybrydowym spodziewałbym się ocieplenia.
 
Po raz kolejny przekonałem się, że D8000 to jest klasa sama w sobie.
 
Miałem też okazję posłuchać Cascade. Fajnie wykonane, ale dość agresywne dźwiękiem ze skocznym wysuniętym basem. Wolę Owle.
 
TH909 ciekawe, strojone specyficznie, trochę nie jak moje oczekiwania względem Fostexów by nakazywały. Dla mnie niewarte ich ceny, ale mogą się podobać.
 
Beyery Avento Wireless ciekawa propozycja, grały zbitym, ale muzykalnym dźwiękiem. Słuchałem też jakichś Beyerowych maluchów studyjno-przenośnych za poniżej 400zł. Grały na poziomie Custom Street, które zresztą są w podobnej cenie.
 
Moja lepsza połówka zakochała się w Meze Classic .
 
Byłem w piątek po 16, więc miałem raczej spokój i względną ciszę, to się przydało do odsłuchów.
 
To chyba tyle...

To połączenie Meze z HA300, ja słuchałem tych obok na swoim DX200 i było dobrze. Dla mnie i nie tylko słuchawki wystawy, D8000 słuchałem tylko z Bartokiem ale tam się nie dało słuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Meze to u mnie numer dwa na wystawie (troszkę zbyt świetlista góra) - jutro jeszcze oczekuje na odsłuch Sony Z1R. Zaznaczam, że wszystkich słuchawek na wystawie słuchałem z Headoniciem i DX200 w roli źródła (oczywiscie za wyjątkiem Voce i Staxow, btw. nowe 009s nie powalają).

 

W tym roku bardziej nastawiałem się na kolumny, ale szybko miałem dość. Ja rozumiem, że jazz jest popularny i są to w większości kawałki bardzo dobrze zrealizowane, ale bez przesady. Jedynie w nielicznych pokojach organizatorzy sami z siebie odważyli się odtwarzać coś ostrzejszego, szybszego i gorzej nagranego. I wszędzie rozmowy kuluarowe w stylu „(...) i taki sprzedawca mówi mi, że skoro moje Sonus Faber za 50 tys. mi nie graja to muszę mieć słabą elektronike... a ja panie mam McIntosha i kable za ponad 50 tys... (...)”. Czasem można odnieść wrażenie, że audio to tylko i wyłącznie pieniądze, a im drożej coś kupię tym wtedy dłużej mogę się chwalić i chwalić. No i po raz kolejny podtrzymuję wniosek z ubiegłego roku - to wszystko zabawa dla facetów, płci pięknej poza hostessami jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Thar napisał:

Czasem można odnieść wrażenie, że audio to tylko i wyłącznie pieniądze, a im drożej coś kupię tym wtedy dłużej mogę się chwalić i chwalić

To nie wrażenie. Tak właśnie jest. Po dzisiejszej wizycie w Warszawie stwierdziłem, że bardziej chorego hobby nie ma. Cena, cena ,cena - walory dźwiękowe nie mają znaczenia. A przecież to niby jest audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Jest ktoś z forum na zdjęciach? :P

Ogólnie to cicho było na tych targach? Bo jeżeli nie to widzę sensu odsłuchiwać otwarte słuchawki.

Jestem na pierwszym i drugim.

Jeśli chodzi o wrażenia pisać można by wiele. Skupiajac sie na stoisku mp3 store, duzo ciekawego sprzetu choc nie zawsze w najlepszych konfiguracjach.

Voce z Dubielem graly zle, to nawet nie ulamek tego co graly u mnie na odczepach Vincenta 237. 

TH 909 wzgledem TH900 to dla mnien ugrzeczniona wersja bez takiego wygaru i zejścia na basie. Z resztą troche się męczyły na kostkach WA, było lepiej na wzmaku Alo Audio Studio Six.

Ether 2 to dla mnie najwieksze rozczarowanie. Niestety przynajmniej dla mnie sa bardzo zamulone i graja z kocem ktory znika chocby po zalozeniu na glowe Ether Flow. Sa mega lekkie i wygodne, ale sonicznie nie powalaja.

Zaskoczyly mnie 64 Audio Tia fourte ktore o dziwo wbrew opiniom innych zagraly na mojejnUltimie pelniejszym i bardziej wyrafinowanym dzwiekiem niz Tzary ktore mialem okazje kiedys dlugo testowac.

Zaskoczyl mnie pozytywnie WA8. Kurde alez on ma mocy! Pędzil TH900 i Ether Flow z dużym zapasem mocy.

A globalnie zmiazdzyl mnie mnie Cayin HA-300. Oj, nadchodzą nowe porządki...

Nowe Meze też świetne, pełne powietrza, rozdzielcze, detaliczne, z całkiem rozbudowaną sceną. Chciałbym ich posłuchać w domu na spokojnie.

W sumie pierwszy raz slyszałem Odiny i też zaskoczenie na plus. Podkoloryzowana średnica, ale w taki sposób w jaki lubie. Super przejrzyste wokale, bardzo detaliczne. Może zabrakło mi zejścia na najbiższym basie i w ogóle zróżnicowania basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andomeda S- Fajne
Reszta- Mniej fajna
Cała reszta, wraz z kolumnami. 
Przynajmniej jeżeli chodzi o narodowy. 
909 to wciąż tragedia, tylko mniejsza. 
Ether 2 to taki trochę meh, tak samo Voice. 
Meziaki z Cayinem to porażka mi znajoma z Monachium, ze wszystkim innym grają sporo lepiej. 
Kolumny to już turbo padaka xD 
Najlepszy i tak był Marten w którym padł taki przester, że prawie wyrzuciło średnicę (c168) z zawieszenia xDD 
MBL grał jak Altusy, a właściwie to Altus, bo tylko jeden xD MBL+MBL=AIDS
Zeta Zero trzyma poziom, poziom padaczki. 
Wilsony ujdą, w 2016 grały lepiej. Nowe DAW'y (albo to były zwykłe "saszee") na 3 piętrze grały jakby ktoś darł nam jape do ucha. 
Najtańsze Magico zagrało lepiej niż nowe, flagowe xD (GG xDDD)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lsd napisał:

Zaskoczyl mnie pozytywnie WA8. Kurde alez on ma mocy! Pędzil TH900 i Ether Flow z dużym zapasem mocy.

Tak? A może to on jest przyczyną, że tak chwalony Fostex okazał się ****em?

Meze świetne, pełne powietrza? Ja nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, timecage napisał:

Po raz kolejny przekonałem się, że D8000 to jest klasa sama w sobie.

A możesz doprecyzować jak tego dokonałeś? Ja podjalem kolejna probe tego samego ale bez powodzenia. Na stoisku Finali nie mieli toru ktory bylby w stanie je wysterowac co zreszta zgodnie przyznali po krotkiej rozmowie ze mna. Odeslali mnie do stoiska innych ziomali gdzie do testow wystawiony byl prototyp jakiegos wzmacniacza DCS, majacego niby je pedzic referencyjnie. Poszedlem tam i poprosilem o test. Ten trwal 10min po ktorych wzkazalem bezposrednio konstruktorowi znieksztalcenia jakie jego sprzet generuje na Finalach, na najnizszych rejestrach. Przyznal, ze to nie jest ostateczna wersja i dalej testowac nie nylo sensu. To tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się jutro. Gdzie można posłuchać Sony Z1R?

SkyBox 111 - Sony jest oznaczony na zielono jako "Strefa Video" Tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

Tak? A może to on jest przyczyną, że tak chwalony Fostex okazał się ****em?

Meze świetne, pełne powietrza? Ja nie mogę.

Przez chwalony Fostex masz na mysli TH900 jak sadze. Nie wiem skad nabrales opini ze okazal sie "niefajny" ale ja na strefie sluchawek spedzilem dzisiaj 8 godzin i takich nie slyszalem. To jest sprzet przenosny i biore na to poprawke. Gdybym czesto jezdzil w delegacje bylby pierwszym moim wyborem.

Odnosnie meze. Ja ich sluchalem z HA300 i takie odnioslem wrazenie. Wiem ze byla tez druga para obok ktora grala z czegos innego, jej na tym drugim torze nie badalem. Natomiast kilkoro moich znajomych tez testowalo Meze i mieli pozytywna opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lsd napisał:

(...)

A globalnie zmiazdzyl mnie mnie Cayin HA-300. Oj, nadchodzą nowe porządki...

(...)

Cayin HA-300? Co to? Masz jakiś link?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lsd napisał:

A możesz doprecyzować jak tego dokonałeś? Ja podjalem kolejna probe tego samego ale bez powodzenia. Na stoisku Finali nie mieli toru ktory bylby w stanie je wysterowac co zreszta zgodnie przyznali po krotkiej rozmowie ze mna. Odeslali mnie do stoiska innych ziomali gdzie do testow wystawiony byl prototyp jakiegos wzmacniacza DCS, majacego niby je pedzic referencyjnie. Poszedlem tam i poprosilem o test. Ten trwal 10min po ktorych wzkazalem bezposrednio konstruktorowi znieksztalcenia jakie jego sprzet generuje na Finalach, na najnizszych rejestrach. Przyznal, ze to nie jest ostateczna wersja i dalej testowac nie nylo sensu. To tyle...

Dokonałem tego tak, że mam inne uszy niż Twoje, inne podejście do sprzętu niż Twoje oraz świadomość, że w tym wątku prezentuję impresjonistyczne odczucia z czterogodzinnej wizyty na targach, na których żadnego z ciekawiących mnie modeli tak naprawdę nie mogłem wysłuchać w odpowiadających mi warunkach i na znanym mi sprzęcie.

Poza tym D8000 miałem okazję słuchać również poza targami, więc zdanie o nich sobie wyrobiłem.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, timecage napisał:

Dokonałem tego tak, że mam inne uszy niż Twoje, inne podejście do sprzętu niż Twoje oraz świadomość, że w tym wątku prezentuję impresjonistyczne odczucia z czterogodzinnej wizyty na targach, na których żadnego z ciekawiących mnie modeli tak naprawdę nie mogłem wysłuchać w odpowiadających mi warunkach i na znanym mi sprzęcie.

Poza tym D8000 miałem okazję słuchać również poza targami, więc zdanie o nich sobie wyrobiłem.

Zle mnie zrozumiales. To nie byl przytyk do Twoich wrazen. Jestem ciekaw czy Finale graly gdzies jeszcze na targach, gdzie nie mialem okazji ich posluchac, bo wciaz moge zrobic to jutro. Mnie sie Finale nie do konca podobaly. Mialem je pare dni w domu i intensywnie spedzilem czas probujac rozwiazac problemy wysterowania ich. Krazy opinia ze maja slaby dol i otwarta, detaliczna gore, kiedy u mnie bylo na odwrot. Byly super rozdzielcze na dole i schodzily bardzo nisko, ale mialy cien na gorze. Juz dawno bym je kupil gdybym znal odpowiedz na pytanie na jakim to niby torze one tak naprawde graja jak powinny. Jak napisales ze sie przekonales o ich klasie to odnioslem wrazenie ze moze Ty poznales odpowiedz...

Przy okazji warunkow na testach, te faktycznie sa slabe, dlatego woże ze soba swoje zrodlo, kable i sluchawki i podpinam gdzie sie da. To pozwala na miec lepszy punkt odniesienia ;)

Edytowane przez lsd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lsd napisał:

Zle mnie zrozumiales. To nie byl przytyk do Twoich wrazen. Jestem ciekaw czy Finale graly gdzies jeszcze na targach, gdzie nie mialem okazji ich posluchac, bo wciaz moge zrobic to jutro. Mnie sie Finale nie do konca podobaly. Mialem je pare dni w domu i intensywnie spedzilem czas probujac rozwiazac problemy wysterowania ich. Krazy opinia ze maja slaby dol i otwarta, detaliczna gore, kiedy u mnie bylo na odwrot. Byly super rozdzielcze na dole i schodzily bardzo nisko, ale mialy cien na gorze. Juz dawno bym je kupil gdybym znal odpowiedz na pytanie na jakim to niby torze one tak naprawde graja jak powinny. Jak napisales ze sie przekonales o ich klasie to odnioslem wrazenie ze moze Ty poznales odpowiedz...

Nie zrozumiałem źle, po prostu jest późno, więc piszę dosadnie ;).

Przekonałem się o ich klasie w tym sensie, że urzekły mnie rok temu, urzekły mnie potem na innych odsłuchach no i urzekły mnie tym razem spośród wszystkich nowości. Absolutnie nie są idealne, wydają się faktycznie bardzo wrażliwe na tor, więc być może ich pełni możliwości nie słyszałem, a być może ta pełnia właśnie by mnie odrzuciła. Tak jak je mieli teraz na AVS grały w skupiony, dźwięczny, wyrazisty acz nienachalny sposób - to są cechy brzmienia szczególnie przeze mnie pożądane. Jedynymi, które podobały mi się na bliskim poziomie, były Ether C Flow grane z CMA Twelve.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon - dobrze tylko chyba przez te lampowce nieco przygaszony. Ogólnie gdyby nie to to najlepiej by tam grało - z jasnym porządnym tranzystorowym wzmakiem pewnie byłoby sporo lepiej i pewnie najlepiej, ale to tylko moje wyobrażenia.. Chciało się jednak siedzieć i słuchać, zwłaszcza jak ktoś podał Collage.

Przeciwny biegun - jeszcze nie najgorszy to MBL. Chciały mnie zabić, a co najmniej zatrzymać akcję serca okrutnym basem. Dla maniaka basu w hip hopie mogą być. Myślę, że za całokształt grania ze 2 tysiące można by dać.

Najgorsze będzie na pierwszym zdjęciu ( kolumny sięgnęły absolutu - szkoda, że to absolut złego grania - słuchawki są tak samo słabe?), a najlepsze tego dnia moim zdaniem na drugim.

 

 

 

IMG_20181117_114055.jpg

IMG_20181117_143435.jpg

Nieźle grał Rotel z Bowersami, Pathos, Pioneer i kamobodża z Monitor Audio. Harbeth ładnie, ale kompletnie bez dynamiki. Zresztą z tą dynamiką śmieszna sprawa. Jestem w pokoju z monoblokami takimi za kolana, instrumenty mają właśnie uderzyć w Private Investigations, a tu taki piardzik wyskoczył z głośników. Ogólnie to hobby obecnie to dramat i wytwór marketingowców i audiofili przez nich urobionych, wierzących w jeden parametr techniczny. Cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności