Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Rock, blues & HD600 / HD650


askass

Pytanie

Posiadam wzmacniacz Aune X1S Anniversary i potrzebuję stacjonarnych słuchawek do okazyjnego odsłuchu muzyki. Do wyboru mam właściwie tylko nowe Sennheiser HD600 lub HD650, w ostateczności coś innego do 600zł, czyli AKG K701 lub Beyerdynamic DT990/DT880 600 ohm. 

Na początku należy wspomnieć, że wątek powstaje dlatego, że nie mam możliwości posłuchania słuchawek przed zakupem, więc jedyne co mogę, to polegać na uszach innych a od ogromu przeczytanych tematów o porównaniu i cechach w/w słuchawek mam zwyczajny nadmiar informacji i potrzebuje konkretów. 

Jestem też słaby w opisy brzmieniowe, ale może na podstawie moich wniosków da się mi coś polecić. 

 

Aktualnie posiadam AKG K240 Studio, słucham bluesa, rocka i metalu. 

Podoba mi się w nich bas, ma przyjemne uderzenie. Scena prawie nie istnieje. Dźwięk jest zbity i przykryty kocem, ociężały.

 

Poszukuję więc szerokiej sceny, czystego brzmienia bez wyraźnych przebitek z żadnego pasma oraz punktowego basu bez tego przykrego "koca".

Nie chcę słuchawek sypiących wysokimi tonami, czym z tego co wiem charakteryzują się DT990/880 oraz K701, ale boję się, że HD600 a w szczególności HD650 będą ociężałe i wróci w nich ten koc, bo z tego co czytałem te słuchawki właśnie tak grają. 

 

Nic innego poza brzmieniem nie ma dla mnie znaczenia, bo nowe słuchawki będę miał na głowie tylko wtedy, kiedy będę miał ochotę posłuchać muzyki.

 

Muszę więc wybrać pomiędzy HD600 lub HD650, a jeżeli żadne z tej dwójki nie spełnia moich wymagań to czy w cenie do 600zł będzie możliwość zakupu lepszych słuchawek pod moje preferencje? 

Sennheisery mogę wziąć na raty, tylko dlatego w ogóle pojawiają się w zestawieniu i paradoksalnie to dla mnie najkorzystniejsza finansowo opcja. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

zapytam trochę inaczej bo... właściwie się nie mylisz ale...  odpowiedz sobie na pytanie (bo wbrew pozorom nie jest ono proste) - szukasz/chcesz czegoś co będzie 'dokładniejsze' - pokaże co siedzi w utworze w całości (dobre i złe! fragmenty), będzie grało 'detalicznie' (troszeczkę więcej 'nowych' szczegółów usłyszysz) czy czegoś co będzie brzmiało po prostu 'lepiej' (dla ciebie) w każdym aspekcie (prawdopodobnie - zawsze jest to subiektywne), usłyszysz więcej... 'szczegółów' (osobiście użyłbym porównania do wyższej rozdzielczości tekstur) w aktualnie słyszanych dźwiękach, wszystko nie będzie takie denerwujące, trochę bardziej relaksujące i może minimalnie 'milsze dla ucha' (co do dokładności reprodukcji będzie gorzej ale tego nie odczujesz aż tak bardzo) ... wybór jest twój - 1)dt990 600ohm i 2)hd600 (osobiście wolę i doradzałbym te dwa modele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz zacząłem poważnie zastanawiać się nad DT990 600 ohm mimo, że według mnie wyglądają okropnie 

Widzę że nie obejdzie się bez odsłuchu, co moge jeszcze dopisać do listy? Aktualnie mam HD600, 650, DT990 600, K701.

Jeżeli nie uda mi się jechać na odsłuchy to kupię w ciemno HD600 aby nie tracić okazji na raty 0%. Chyba kupując tak neutralne słuchawki nie mam prawa się zawieść.

 

Beyery Custom raczej odpadają, moje serce należy do słuchawek otwartych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, askass napisał:

Teraz zacząłem poważnie zastanawiać się nad DT990 600 ohm mimo, że według mnie wyglądają okropnie 

Widzę że nie obejdzie się bez odsłuchu, co moge jeszcze dopisać do listy? Aktualnie mam HD600, 650, DT990 600, K701.

Jeżeli nie uda mi się jechać na odsłuchy to kupię w ciemno HD600 aby nie tracić okazji na raty 0%. Chyba kupując tak neutralne słuchawki nie mam prawa się zawieść.

 

Beyery Custom raczej odpadają, moje serce należy do słuchawek otwartych ;)

HD600 neutralne?! Hmm.. chyba nie do końca.

DT990 neutralne?! Na pewno nie.

K701 neutralne?! Tak, ale i analityczne. Do Rock-a i Blues-a średnio je widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Neutralność przyznałem HD600, bo to chyba ich główna cecha.

DT są z tego co wiem całkowitym przeciwieństwem, dlatego chyba muszę ich posluchać, może akurat wpiszą się w mój gust. 

K701 są mi po raz kolejny odradzane i chyba sobie faktycznie daruję, chociaż mają ponoć obłędną scenę przez co jestem ich bardzo ciekaw :)

Najgorsze, że najbliższe miejsce gdzie mogę cokolwiek odsłuchać jest 200km ode mnie w jedną stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie Senki HD600 to najlepsze słuchawki z jakimi miałem styczność, ale tylko w przypadku wzmacniacza lampowego, mam aune X1S i jakoś mi nie pasowały przy tym, ale mogę jeszcze dziś sprawdzić :D

Ok edit. HD600 tylko na lampie da się słuchać... Na wzmacniaczu tranzystorowym są zbyt płaskie. Aune X1s jest zbyt wiernym dac/amp więc z doświadczenia polecałbym pod to jakieś planary Hifiman/Monoprice albo philips fidelio x2. Wszystko co wymieniłeś osobiście bym odradzał, senki wydadzą się zbyt płaskie koc na maxa (swoje oblicze pokażą tylko na lampie), Beyery będą grać zbyt jasno i to jednak nie to. Tylko planarne słuchawki, chyba, że dokupisz do Aune (w końcu to głównie świetny DAC) jakiś lepszy wzmacniacz.

 

W dniu 19.11.2018 o 15:22, neonlight napisał:

HD600 neutralne?! Hmm.. chyba nie do końca.

cooo? :D Masz na to jakieś argumenty, jestem posiadaczem i generalnie opinia na każdym forum, że to największy wyznacznik neutralności z którą się zgadzam, mam nadzieję, że napiszesz jakieś ciekawe argumenty, bo jeśli nie to piszesz straszne bzdury i jesteś szkodliwy dla innych użytkowników.

Edytowane przez pawel890
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem że X1s właśnie zapewni mi to, że nie powstanie żaden koc bo nie dokłada od siebie nic i jest bardzo wiernym źródłem i wzmacniaczem.  

 

Lampa według moich doświadczeń koc właśnie zakłada i powoduje, że dźwięk jest ciepły i sprężysty, ale mogę się mylić, najnowszy sprzęt lampowy z jakim miałem do czynienia to radio Loewe z 61 :) 

 

To jest kwestia tego, że wzmacniacz w X1s jest za słaby, czy zbyt neutralny? Jaką wersję X1s kolega @pawel890 posiada? Modele starsze niż Anniversary miały słabszy wzmacniacz (80mW vs 200mW przy 300 ohmach). 

 

HiFiMAN HE400i wyglądają w takim układzie sensownie, ale są poza budżetem z uwagi na brak ofert z ratami.

Ciekawi mnie jeszcze DT880 600ohm (bo ogólnie w Beyery poniżej tej impedancji chyba w moim wypadku nie ma sensu wchodzić), jak wypadają na tle reszty? 

 

 

 

 

 

Edytowane przez askass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, pawel890 napisał:

cooo? :D Masz na to jakieś argumenty, jestem posiadaczem i generalnie opinia na każdym forum, że to największy wyznacznik neutralności z którą się zgadzam, mam nadzieję, że napiszesz jakieś ciekawe argumenty..

Jajco! 😜 Mam "ciekawe" argumenty, byłem trzykrotnie ich posiadaczem i generalnie mam w nosie, jakie opinie o nich krążą po forach. Według mnie, nie są największym "wyznacznikiem neutralności", cokolwiek masz na myśli. 😉

Cytat

bo jeśli nie to piszesz straszne bzdury i jesteś szkodliwy dla innych użytkowników.

Uuu.. grubo pojechałeś Kolego, eeeeasy.. 😕. Na nadpobudliwość polecam melisę i jogging, boks lub inną aktywność fizyczną 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, askass napisał:

Myślałem że X1s właśnie zapewni mi to, że nie powstanie żaden koc bo nie dokłada od siebie nic i jest bardzo wiernym źródłem i wzmacniaczem.  

 

Lampa według moich doświadczeń koc właśnie zakłada i powoduje, że dźwięk jest ciepły i sprężysty, ale mogę się mylić, najnowszy sprzęt lampowy z jakim miałem do czynienia to radio Loewe z 61 :) 

 

To jest kwestia tego, że wzmacniacz w X1s jest za słaby, czy zbyt neutralny? Jaką wersję X1s kolega @pawel890 posiada? Modele starsze niż Anniversary miały słabszy wzmacniacz (80mW vs 200mW przy 300 ohmach). 

 

HiFiMAN HE400i wyglądają w takim układzie sensownie, ale są poza budżetem z uwagi na brak ofert z ratami.

Ciekawi mnie jeszcze DT880 600ohm (bo ogólnie w Beyery poniżej tej impedancji chyba w moim wypadku nie ma sensu wchodzić), jak wypadają na tle reszty? 

 

 

 

 

 

 

Też mam wersję Aune X1S Anniversary kupiona w tym roku. Myślę, że X1S ma za małą moc, generalnie miałem zamiar sprzedać HD600 bo były strasznie nijakie, dopiero odżyły na lampie. Aune chyba nie pociągnie Ci tych Beyerów na 600ohm. Dla mnie Aune X1s gra dobrze tylko na "łatwych słuchawkach", Fidelio X2 i Monoprice m1060 dobrze z tym grały.

Ja na twoim miejscu dokupiłbym Aune X7S klasa A, i do tego jakieś używki HiFimana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X1s kupiłem jako dożywotni DAC i wzmacniacz na dłuższą chwilę. 

Aktualnie nie chce dokupować drugiej skrzynki za drugie tyle, ale na pewno kiedyś to zrobię. 

 

Do HD600 trochę się zniechecilem, jak miałbym już te ponad 1000  to wybrałbym HifiMAN HE400, za to przekonałem do DT990/880 Premium 600 ohm i K701. Jak będę miał okazję lub zdobędę pieniądze postaram się ich posłuchać.

 

Wydaje mi się tez, że ważne może być to, że mam wadę słuchu. Z tego co pamiętam moje uszy po tylu operacjach odbierają V-ką, z krótsza lewą końcówką, mam ubytek w średnich częstotliwościach i lekki w wysokich.

Niedługo będę miał kolejny audiogram i będę wiedział na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, pawel890 napisał:

 

Dla mnie Aune X1s gra dobrze tylko na "łatwych słuchawkach", Fidelio X2 i Monoprice m1060 dobrze z tym grały.

 

Bzdura .

Przecież szukasz neutralnego brzmienia a x1s takie oferuje nie ingeruje w słuchawki nic nie podbija i nie koloryzuje więc nie rozumiem o co chodzi.

Szukasz słuchawek bez koca a chcesz iść w sennheisery,które są miśkami?:lol:

dt 770 i dt990 sobie odpuść bo to V-ka miałem dt 770 i na aune potrafiło sybilować tutaj prędzej ale z aune T1

 

Jedynie dt 150 nie grają V-ką, ale znowu nie chcesz dużo basu? Chociaż do rocka to najlepsze słuchawki  ze wszystkich tutaj wymienionych bo mają tłustą średnicę i nie sypią sybilantami  poza tym w roku musi być bas musi być mięcho ,stopa basowa i gitary jakoś muszą brzmieć a nie jakieś anemiczne k701.

 

Edytowane przez patmal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X1s całkowicie mi odpowiada, prezentuje brzmienie jakiego szukam i w kwestii źródła nie zmieniam nic. 

 

Co to basu to taki jaki jest w K240 mi wystarcza, ma punktowe uderzenie i o to mi chodzi. Jakby dodać do tego dużo więcej przestrzeni i powietrza mam dokładnie to czego szukam. Chyba, że odkryję nowe brzmienie bo te AKG są moimi pierwszymi poważniejszymi słuchawkami, ale to wyjdzie przy słuchaniu. 

 

Jeżeli i tak mam zamiar wybrać się na odsłuchy to zapytam się o inną rzecz - czy X1s nie będzie ograniczał wymienionych wcześniej słuchawek i da sobie z nimi radę? Mam na myśli: K701, DT880 600 ohm, DT990 600, Sennheiser HD600. 

Dzięki wam z porównania HD600 do HD650 zrobiła się całkiem zróżnicowana lista modeli do przesłuchania. Na moje nieszczęście okazało się, że nie wszystko jest takie oczywiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, adamos80 napisał:

Tak, k712 bardzo dobrze grają z X1S, zwłaszcza w rocku.  

Nie wytrzymie tego, no gdzie qrła te płaskowniki i chudzielce do rocka, i jeszcze z tym anemikiem?! O mój ty smutku. 😭

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam HD 600 i dt990pro. Nie znam twojego aune, u mnie grają z alien+. 600 w tej konfiguracji lekko niedomagają na basie i są mniej kolorowe w brzmieniu od 990. Shozy jest w tym aspekcie szybki i punktowy. Świetnie się za to zgrywa z 990, które mają bas napompowany. Co prawda góra w 990 jest obfita, ale sybilanty są sporadycznie. Dla mnie z shozy dt990pro są górą. Słucham głównie metalu i jak to po 40 mogę mieć ubytki na słuchu dla wysokich częstotliwości

 

Wysłano w otchłań internetu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ATH - jakie to jest brzydkie 😁

K550 - słuchałem i grają w moim odczuciu najwyżej na tym samym poziomie co k240.

K712 - wysoka cena, poza tym to chyba trochę cieplejsze K701.

 

Z waszych relacji najbardziej blado wychodzą HD600. Ciekawe, że słuchawki za połowę ceny  mogą brzmieć lepiej.

Skoro DT990 grają Vką to może DT880 600? Teoretycznie powinny być trochę spokojniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem kiedyś  dt990 z aune T1 i jak dla mnie to bas jest za mocny i przytłacza średnicę, przez co gitary w rocku  brzmią słabo, ale może niektórym to  odpowiada. Dla mnie k712 do rocka, bluesa lepsze, nie są wcale takie chude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności