Skocz do zawartości
polop01236

Ath msr7 - mody jakieś są/wymiana padów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie są jakieś mody do tych słuchawek, ewentualnie pady można wymienić na lepsze?, interesuje mnie polepszenie basu najbardziej i większa przestrzeń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno można je co nieco poprawić/dostroić, do Twoich preferencji, ale bez rozebrania i obejrzenia jak są skonstruowane, to nie za bardzo jest jak podpowiedzieć.

Znalazłem poradnik dotyczący modyfikacji podrabianych MSR7 https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/rubbish-crap/

Budowa wewnętrzna zapewne taka sama, tylko przetwornik inny, więc w razie co można posiłkować się fotkami :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana padów na HM5 skórzane pogłębi efekt grania V - pogłębi bas i wyostrzy górę - tyle wiem, bo próbowałem :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włożenie płatka kosmetycznego pod przetwornik do komory też nie dało najlepszych efektów. Trzeba pamiętać, że tam są dwie komory akustyczne i lepiej nie zasłaniać tego otworu w środku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, timecage napisał:

Zmiana padów na HM5 skórzane pogłębi efekt grania V - pogłębi bas i wyostrzy górę - tyle wiem, bo próbowałem :).

ale tej góry da się słuchać potem?? czy męczy uszy?

@Perul basy można tym modem polepszyć :P?

Edytowane przez polop01236

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, polop01236 napisał:

ale tej góry da się słuchać potem?? czy męczy uszy?

@Perul basy można tym modem polepszyć :P?

Oj męczy, a przynajmniej mi męczyła.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basu można dodać otworami z tyłu przetwornika, na fotkach tego modu podróbek jest taki myk pokazany.

edge-hole-open.jpg?w=800

Zamiast robić taki otwór, możesz oderwać ten mały "plasterek" po środku - efekt będzie podobny.

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi