Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do maks 200, w zamian za M9


czarobest

Pytanie

Cześć, 

niestety wydarzyła się przykra sprawa i moje słuchawki Meelectronics M9 zakończyły swój żywot - to znaczy jedna. Używałem ich już około 8 lat i wszystko było w porządku, przedostatnim razem lewa przestała grać, więc poruszałem kablem, ale nic to nie dało, po chwili jednak zagrała znowu. Niestety przy kolejnym używaniu nie grała już od razu i nic nie pomogło by wróciło to do normy. Spróbowałem więc rozciąć kabel i testowałem od samego jacka przejście między masą a lewą słuchawką. Niestety aż do samej pchełki nie ma żadnego przejścia. Samej obudowy już nie rozbiorę więc nie dowiem się czy to może kabel w środku czy sama słuchawka, ale ruszanie przy niej też nic nie dawało. Trochę przydługi ten wstęp, ale szkoda mi ich ;). 

 

No i właśnie, chciałbym kupić teraz coś nowego i nieco lepszego dlatego budżet to powiedzmy 200 zł. Chcę zapytać co byście mi polecili biorąc pod uwagę, że M9 były dla mnie bardzo dobre i pasowało mi ich granie. Nie jestem specem, ale przeszkadzało mi w nich coś takiego, że bas czasem nachodził tak jakby na resztę (nie umiem tego opisywać :P), jednak sam jego poziom był okej, jeśli chodzi o resztę też jak najbardziej spełniała moje oczekiwania. Brakowało mi czegoś czego nie umiem niestety opisać, jakby niezależności między wszystkimi dźwiękami? Właśnie tego żeby bas schodził nisko nie zakrywając reszty zakresów. Wiem że nie da rady dorównać kolumną, ale właśnie podoba mi się jak to gra u taty :). Tylko powiedzmy, że pewnie za kwotę tych przedwzmacniaczy, wzmacniaczy itp (mimo że używanych) mógłbym sobie kupić jakiś fajny pierwszy samochód :D, więc nie mogę tego wymagać od słuchawek za 200. Powiedzmy że chciałbym po prostu lepiej od M9, żebym nie był zawiedziony :).

 

Na razie patrzyłem (na pewnie oczywiste dla Was) na takie:

Beyerdynamic Byron te jakoś najbardziej mi się podobają

BRAINWAVZ M1

MEE Audio M6 PRO - choć nie wiem czy jestem w stanie się dostosować do sposobu ich użytkowania.

 

Odtwarzam ze zwykłego smartphona - LG G4, trudno powiedzieć czego słucham - na prawdę różnie od muzyki rockowej do muzyki elektronicznej. 

 

PS: Pisząc o rocku - w nim czegoś też mi brakowało, jakby takiej mocy i dynamiki w tych dźwiękach (w porównaniu do kolumn) , ale wiem że nie można mieć wszystkiego.  

 

Wiem, że może te moje opisy mogą być śmieszne ,ale na prawdę nie umiem tego lepiej opisać :).

Edytowane przez czarobest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To taka lista przychodzi mi na myśl:

- Lypertek MEVI - 119 zł

- Shozy Hibiki - 149 zł

- Beyerdynamic Byron - 169 zł

- Final E2000/E2000C - 200/225 zł

- Fidue A65 - 219 zł

- DUNU Titan1es - 219 zł

 

Final E2000 i Fidue A65 mogą być bardzo uniwersalnymi i bezpiecznymi opcjami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki , tylko kurcze miało być łatwiej, a jest jeszcze trudniej :D. Na razie na szybko przejrzałem i spodobały mi się te A65 po przeczytaniu recenzji, cena nie jest zła szczególnie z Chin - tylko no właśnie, czy nie trafię tam na podróbki? Kupowałem tam sporo i czasem niestety się trafiło choć przy dużo tańszych modelarskich rzeczach.

No i niestety przeczytałem recenzje z Amazona które są dość słabe odnośnie wytrzymałości, trochę mnie to martwi bo nie chciałbym aby szybko się zepsuły.

EDIT: Ehh nie zauważyłem nawet ale nie są już za bardzo dostępnę, gdyby cena była taka jak w gearbest to chętnie bym kupił, u nas jednak nieco za dużo..

Będę czytał i szukał dalej i może się zdecyduje ale liczę jeszcze na jakieś podpowiedzi :).

Dodam też, że mam dość małe uszy, korzystałem z najmniejszych gumek w M9, co może mieć znaczenie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez czarobest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co powiecie na Final E3000 biorąc pod uwagę moje potrzeby? Są do dostania za jakieś 180 złotych z amazonu. Brać czy znajdę coś lepszego?

I jeszcze zapytam bo czytając ich recenzję czytam np. że bas mógłby być szybszy, ale czy przesiadając się z M9 mogę spodziewać się, że i tak będzie sporo lepiej, nie tylko w średnich i górnych zakresach, ale i w tych dolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej zakupiłem Final'e E3000, trochę się przeliczyłem w poprzednim poście, ale i tak udało się kupić w dobrej cenie :). 

Przyszły w tamtym tygodniu i na razie jestem bardzo zadowolony. Grają moim amatorskim słuchem dużo lepiej, szczególnie czuję to w średnicy i górze, basu jest troszkę mniej i na początku jakoś mi nie pasował, ale mam wrażenie że już jest sporo lepiej i troszkę więcej - w sam raz :), tam gdzie chciałbym jeszcze więcej wystarczy dosłownie minimalnie podbić i jest super. 

Bałem się że może być niewygodnie, ale jest na prawdę dobrze, dla mnie wygodniejsze niż M9, w ogóle nie wypadają i nie ruszają się w uchu - nie muszę ich poprawiać co jakiś czas co miało miejsce w poprzednich. Ustawiają się dobrze od razu po włożeniu w ucho. Kabel mimo, że wygląda mniej ciekawie to jest praktyczniejszy, nie odkształca się i jest miękki dzięki czemu nie rusza mi słuchawkami jak gdzieś dotyka. Praktycznie słuchawek w ogóle nie czuć. Obawy mam do kabelka przy samych kopułkach, wygląda to mało trwale, ale to się okaże...

No to tyle, może się komuś przyda :). 

 

Może niedługo pomyślę nad jakimś mini wzmacniaczem do telefonu (typu Idol+), ale to się zobaczy :). Chociaż głośność jest dla mnie dobra i i tak nie korzystam z górnego zakresu w telefonie.

Edytowane przez czarobest
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności