Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne/Zamknięte do 3000


wegiel21

Pytanie

Cześć,

 

Jakie słuchawki możecie polecić zamknięte i wokółuszne słuchawki po stronie muzykalnej i raczej ciemne z dobrą podstawą basową i nie piskliwą górą , które będą zabierane na miasto ( jako domowe mam Denony D7200 ). Słuchawki będą podpinane do Sony WM1a , a muzyka jakiej słucham to głównie House , Ambient , Trance , trochę Rege i Rapu oraz Rock. Na ten moment biorę pod uwagę.

 

Campfire Cascade

AQ Nightowle - tutaj nie wiem czy nie będą zbyt podobne do D7200 ale z mniejszą podstawą basową na której mi zależy

Sony MDR Z7 lub MDR Z7m2

 

Lub coś bez kabelka jak:

 

Audiotechnic DSR9bt

SONY WH-1000X M3

 

A może wy koledzy z forum podpowiedzieć możecie w którym kierunku szukać ?

 

P.s Budżet to ok 3000zł ale wiadomo im mniej tym lepiej no i słuchawki nie mogą potrzebować raczej elektrowni bo mimo iż mam wzmacniacz słuchawkowy to tak jak wyżej wspominałem będą one raczej używane mobilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sonorus III z padami HM5 supersoft. Mają solidną podstawę basową, bogaty środek i wygładzoną górę, są bardzo muzykalne i mają nieco szerokości. Tyci jak PM3, ale bez zgaszenia i z dużo atrakcyjniejszą dynamiką. Pasują do opisu jak ulał.

Albo faktycznie Owle, chociaż tutaj bas mocno zależy od muzyki oraz źródła, na KANNie na przykład nieczęsto walą z kopyta (ale jak już walną to hoho).

 

Z7 w obu wydaniach to raczej nie są ciemne słuchawki.

 

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, timecage napisał:

Sonorus III z padami HM5 supersoft. Mają solidną podstawę basową, bogaty środek i wygładzoną górę, są bardzo muzykalne i mają nieco szerokości. Tyci jak PM3, ale bez zgaszenia i z dużo atrakcyjniejszą dynamiką. Pasują do opisu jak ulał.

Albo faktycznie Owle, chociaż tutaj bas mocno zależy od muzyki oraz źródła, na KANNie na przykład nieczęsto walą z kopyta (ale jak już walną to hoho).

 

Z7 w obu wydaniach to raczej nie są ciemne słuchawki.

 

 

Tylko czy Owle to nie 90% grania D7200? A Finale III bardzo różnią się od VI i czy słyszałeś Cascady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wegiel21 napisał:

AQ Nightowle - tutaj nie wiem czy nie będą zbyt podobne do D7200 ale z mniejszą podstawą basową na której mi zależy

Te dwie pary są wcale do siebie nie podobne, na ilość basu nie będziesz narzekał, bo jest go sporo. Na "wyjście" spróbowałbym 

SONY WH-1000X M3, BT fajna sprawa w takich warunkach.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, wegiel21 napisał:

Tylko czy Owle to nie 90% grania D7200? A Finale III bardzo różnią się od VI i czy słyszałeś Cascady?

 

D7200 w stosunku do Owli są bardziej V i bardziej agresywne w wyższej średnicy, a to spora różnica w graniu. Przynajmniej dla mnie.

Cascade nie słuchałem.

W kwestii Sonorusów wypowiadam się tylko z założeniem zmiany padów - VI są od III jaśniejsze, szersze, bardziej przestrzenne, mniej muzykalne i mniej średnicowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, timecage napisał:

 

D7200 w stosunku do Owli są bardziej V i bardziej agresywne w wyższej średnicy, a to spora różnica w graniu. Przynajmniej dla mnie.

Cascade nie słuchałem.

W kwestii Sonorusów wypowiadam się tylko z założeniem zmiany padów - VI są od III jaśniejsze, szersze, bardziej przestrzenne, mniej muzykalne i mniej średnicowe.

Dzięki za podpowiedz z III kami a Cascade poslucham na AVS moze wiec poczekam jeszcze chwile z wydaniem $.

2 minuty temu, hesus666 napisał:

 Owle są tak samo wyjściowe jak te 7200 imo :) Z7 też raczej średnio-mobilne.

Chyba ciut mniejsze Owle ale jak na to tak patrzeć to i Cascady też mało wyjściowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, hesus666 napisał:

 Owle są tak samo wyjściowe jak te 7200 imo :) Z7 też raczej średnio-mobilne.

 

Nie podawaj własnych zahamowań jako ogólny fakt :P.

Ja bym nawet w swoich LCD poszedł na miasto, ale są otwarte i słabo się głowy trzymają. Owle to żaden problem, jeździłem tak nie raz komunikacją.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, timecage napisał:

 

Nie podawaj własnych zahamowań jako ogólny fakt :P.

Ja bym nawet w swoich LCD poszedł na miasto, ale są otwarte i słabo się głowy trzymają. Owle to żaden problem, jeździłem tak nie raz komunikacją.

przecież napisałem, ze to tylko moja opinia :) ale fakt - ja do takich rzeczy przykładam uwagę, a takie LCD to się dla mnie nawet do domowego użytku nie nadają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dorzucam Denony MM400, Wielkość mobilna. Bardzo przyjemne, muzykalne strojenie.

Przesiadłem się na nie po PM3. W moich gatunkach, czyli death metal, psy trance, psy ambient prezentowały dużo lepsze dopasowanie.

Od PM3 żywsze, bardziej przestrzenne. Więcej basu i sopranu. Grają miękko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Jaworrr napisał:

Dorzucam Denony MM400, Wielkość mobilna. Bardzo przyjemne, muzykalne strojenie.

Przesiadłem się na nie po PM3. W moich gatunkach, czyli death metal, psy trance, psy ambient prezentowały dużo lepsze dopasowanie.

Od PM3 żywsze, bardziej przestrzenne. Więcej basu i sopranu. Grają miękko. 

 

Nie brałem ich pod uwagę ale może warto posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, 11radekw napisał:

Odnośnie Sonorusów to miałem IV i nie nazwał bym ich do końca słuchawkami zamkniętymi. Pamiętam, że zona narzekała, że słyszy czego słucham. Z zewnątrz też całkowicie mnie nie izolowało. 

Słuchawki już kupione , padło na CA Cascade.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 29.11.2018 o 01:32, neonlight napisał:

Napisz proszę, jak wypadają w porównaniu do D7200, dzięki ;).

W porownaniu do d7200 hmmm 5o zupelnie inne granie. D7200 nie sa tak nastawione na FUN jak Cascade. Scena w d7200 wieksza i wiecej gory , ogolnie bardziej liniowe z mniejsza iloscia basu sa denony. Najkrocej powiem tak iz do muzyki elektronicznej bardziej siadly mi Cascady :)

W dniu 29.11.2018 o 18:00, 11radekw napisał:

Czy dają radę podłączone do zwykłego telefonu, bez dodatkowego wzmacniacza?

Moim zdaniem szkoda kasy na kombo telefon plus Cascady ale tak uslyszysz ok 75% nawet na tel.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, 11radekw napisał:

OK, a jak wypada ich tłumienie z zewnątrz i wewnątrz? Generalnie słucham w domu wieczorami i żona mi się skarżyła, że w Sonorusach wszystko słyszy czego słucham.

Moim zdaniem jesli chodzi o dzwieki z zew. to jak wychodze z psem majac na skali 75/120 to nie slysze pociagu towarowego 😂

A jesli chodzi o dzwieki dochodzace ze sluchawek tego nie jestem w stanie sam ocenic ale mysle iz jest lepiej niz dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, 11radekw napisał:

Dziękuję, postaram się przetestować. Chyba są dostępne w audiomagic.

Mi udało się kupić je w b.dobrej cenie ale 2500zł to moim zdaniem maks za te słuchawki. Nie są one do każdej muzyki i waryo posłuchać.

 

P.s Bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 29.11.2018 o 09:30, Seler666 napisał:

 


Witam w naszym małym klubie. ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Czy bawiłeś się może filtrami a jak tak to które odejmują basu ? Dopytam jeszcze czy zdejmowałeś biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najmniej basu jest na filtrze 4, ale to są niewielkie różnice. Próbowałem opcji "brak filtrów" (czyli również bez białego), ale dla mnie w tej konfiguracji robiło się zbyt chudo i nudno - basu było jednak wyraźnie mniej i niektórym to odpowiada. Złotym środkiem okazały się pady materiałowe, ale w nich też tłumienie jest słabsze. Do samolotu zakładam skórzane. :)

Czy bawiłeś się może filtrami a jak tak to które odejmują basu ? Dopytam jeszcze czy zdejmowałeś biały?


Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności