Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zużycie baterii w iPod Touch


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie czy jest możliwość sprawdzenia w jakim stopniu jest zużyta bateria w iPod Touch 6G ?

Ściągnąłem aplikację Battery Life ale ona pokazuje, że od iOS 12 nie ma już tej funkcji czyli pokazywania stanu zużycia.

Zna ktoś jakieś inne sprawdzone sposoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hajasz napisał:

Nie wiem czy to prawda bo ciężko znaleźć ile pojemności ma oryginalna bateria w iPod Touch 6G ale na forum Apple znalazłem, że 900 mAh.

To Twoje magiczne urządzenie pokaże, że ma te 900 fabryczne czy aktualny stan ?

 

To urządzenie nie mierzy pojemności baterii a ilość energii dostarczoną do urządzenia w określonym czasie, a co w pewnych okolicznościach pozwala coś tam oszacować. Ale to bardzo powierzchowne szacunki, bo to jest energia całkowita dostarczona do sprzętu, czyli także ta zużyta na jego bieżącą pracę, na wydzielające się ciepło, poza tym musiałbyś dokonać pomiar od 0 do 100% naładowania i to najlepiej powtórzony kilka razy, itd.

Jeśli chodzi o realny pomiar stanu akumulatora, to nie da się go przeprowadzić bez ingerencji we wnętrze urządzenia. A api systemowe najnowsze faktycznie nie daje możliwości monitorowania parametrów pracy baterii. Pozostaje Ci więc sprawdzanie "na oko" jeśli przy, dajmy na to, 30% naładowania baterii, mocno ją obciążysz, co będzie skutkować chwilowym spadkiem do zera a czasem wręcz wyłączeniem urządzenia, gdzie po ponownym włączeniu będzie pokazywać że ma jeszcze ze 20%, to będzie widomy znak zużycia ogniwa. W tym przypadku będzie to efekt "leniwej baterii", czyli niemożność utrzymania pojemności przy dużym obciążeniu. W sprzętach Apple tak się objawiają zużyte baterie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem trochę net i znalazłem taki program do sprawdzenia baterii iBackupBot, który pokazał takie coś:

Battery
 
 CycleCount: 0
 DesignCapacity: 1080
 FullChargeCapacity: 1100
 Status: Success
 BatteryCurrentCapacity: 96
 BatteryIsCharging: true
 ExternalChargeCapable: true
 ExternalConnected: true
 FullyCharged: false
 GasGaugeCapability: true
 HasBattery: true

 

Ktoś coś z tego rozumie ? Niby ten pierwszy parametr to ilość cykli ładowania, drugi to oryginalna pojemność baterii a trzeci to faktyczna pojemność.

Nic mi tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności