Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nauszne/Zamknięte | do 500zł, z dobrą izolacją do biura


Xolu

Pytanie

Witam,
od jakiegoś czasu rozglądam się za następcami CAL! (rekablowane) ze względu na to, iż nie dostarczają mi odpowiedniego poziomu izolacji. Ze względu na to, iż pracuję głównie w biurze, a w biurze jak to w biurze i typowym open-space potrafi się zrobić gwarno - CAL'e odpadają. Słucham głównie: rock, pop, elektronika. Interesują mnie wyłącznie modele nauszne, zamknięte, typowe modele stacjonarne. Nie zamierzam wychodzić z nimi na miasto. Priorytetem jest dla mnie poziom izolacji oraz wygoda użytkowania. W niedalekiej przyszłości mogę wyposażyć się w okulary korekcyjne, w związku z tym szukałbym modelu, który nie zostanie przez to zdyskwalifikowany.

 

Budżet jaki chcę przeznaczyć na słuchawki to +-500zł (nowe/używane). Po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków wybrałem następujących faworytów:
- Audio-Technica M50x - mam wątpliwości jedynie cd. wygody oraz poziomu izolacji. Wiele osób wspominało o tym, iż są dość ciężkie a fabryczne pady po prostu beznadziejne. Pytanie moje brzmi, czy zamiana standardowych padów z HM5 załatwi sprawę i będzie to para idealna?
- Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm - w tym przypadku mam jedynie wątpliwości cd. ilości basu, który potrafią wygenerować.
- Brainwavz HM5 - natknąłem się na informację, iż pomimo rewelacyjnych padów słuchawki nie zapewniają odpowiedniego poziomu izolacji.
- Ultrasone HFI-580 - mało wygodne pady?

- AKG K550 - wiele osób wspomina o płaskim brzmieniu z racji braku wyraźnego basu wyłaniającego się z tłumu. Rzekomo nie współgrają z ww. gatunkami muzycznymi. Traktowałbym je jako ostateczność. Przyciągają mnie tą wręcz legendarną szeroką sceną, fenomenalnym wykonaniem i dobrym poziomem izolacji.

 

Chciałbym również, by owa zmiana pociągnęła za sobą progres dźwiękowy względem rekablowanych CAL!. Zastanawiałem się również nad zamontowaniem padów z HM5 do CAL!, lecz opinie ludzi odnośnie otrzymanego poziomu izolacji, skutecznie mnie zniechęciły.

 

Źródło - laptop (Dell Precision M7510).

 

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
Godzinę temu, Xolu napisał:

Obawiam się, iż MSR7 mogą być mało komfortowe dla mnie z racji dużego nacisku pałąka.

To z listy odpadają też Listen, M50x i Ultrasone-y z serii Hfi i Pro. K550 wcale nie są takie pancerne, choćby ze względu na pady, które potrafią się w szybkim tempie złuszczyć/popękać, a koszt nowych to coś koło 200zł, chyba, że zamiennik od HM5 XL, ale też trzeba liczyć powyżej 100zł.

 

Natomiast, z uwagi na ich neutralne strojenie i niespecjalne tłumienie, nie polecam ich do używania w głośnym otoczeniu.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyznam, że wcześniej nie miałem okazji natknąć się na Listen. Zaintrygowały mnie dość mocno. Jeśli chodzi o siłę nacisku pałąka to najlepszym sposobem będzie chyba udanie się do katowickiego mp3store lub mega hz i przymiarka, a przy okazji również odsłuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności