Skocz do zawartości

Mitchell & Johnson MJ1/GL1


Andrewek

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki reklamowane jako hybrydy elektrostatyczno-dynamiczne. Może to elektrety? 

https://www.massdrop.com/buy/mitchell-johnson-gl1-headphones

 

Jest też model MJ1

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 56,5$ to zamówiłem, a co pierwsze elektrostaty nie muszą być drogie. Na Amazon.com 170$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

aż dziwne, że te słuchawki nie zyskały większej sławy. wczoraj do mnie dotarły z angielskiego amazona. bardzo fajna Vka, świetne pozycjonowanie dźwięków, scena szeroka i całkiem głęboka. ale to, co zasługuje na największą pochwałę, to góra. matko bosko, jaka ona jest czysta, realistyczna, wspaniała. do tysiąca zł nie ma słuchawek, które by zagrały taką górą (znaczy nie słuchałem wszystkich, ale trochę tych modeli przerobiłem i np Focal Listen są za nimi kilka kroków z tyłu). to są chyba pierwsze słuchawki, o których mogę powiedzieć, że grają lepiej, niż wskazuje na to ich cena (albo drugie, bo KZ Zax też są kozackie. a czekaj, jeszcze są MH1c... a nvrmnd). no mnie kupiły od razu, słucham na nich już chyba 3 godziny i mnie powaliły jakością. brać, póki są, bo może ich niedługo nie być

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Play napisał:

aż dziwne, że te słuchawki nie zyskały większej sławy. wczoraj do mnie dotarły z angielskiego amazona. bardzo fajna Vka, świetne pozycjonowanie dźwięków, scena szeroka i całkiem głęboka. ale to, co zasługuje na największą pochwałę, to góra. matko bosko, jaka ona jest czysta, realistyczna, wspaniała. do tysiąca zł nie ma słuchawek, które by zagrały taką górą (znaczy nie słuchałem wszystkich, ale trochę tych modeli przerobiłem i np Focal Listen są za nimi kilka kroków z tyłu). to są chyba pierwsze słuchawki, o których mogę powiedzieć, że grają lepiej, niż wskazuje na to ich cena (albo drugie, bo KZ Zax też są kozackie. a czekaj, jeszcze są MH1c... a nvrmnd). no mnie kupiły od razu, słucham na nich już chyba 3 godziny i mnie powaliły jakością. brać, póki są, bo może ich niedługo nie być

Z @Perulem pisaliśmy prawie trzy lata temu. Mamy je z dropa

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Play napisał:

to, co zasługuje na największą pochwałę, to góra. matko bosko, jaka ona jest czysta, realistyczna, wspaniała. do tysiąca zł nie ma słuchawek, które by zagrały taką górą

ja słuchałem i droższych, i jedynie staxy miały podobnej klasy górę :) . A, i jeszcze stare AKG K340, też z takim "pseudoelektorstatem", ale one z racji małego dynamika 32mm, to najniższego basu prawie nie mają, do tego nie zagrają "z kartofla".

Tak jak Ci pisałem na PM zmodowane GL-1 pędzone z iBasso DC04, to dla mnie nic więcej nie trzeba. Specjalnie pisze z czego pędzone, bo im większa moc/gain, tym bardziej basowe się robią. Pewnie przez tą "pseudo-zwrotnicę" w postaci kondensatora, która różnie działa przy różnych napięciach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neonlight napisał:

a tej góry dużo jest, syczoł? 😉

Co do ilości, to w oryginale nie ma aż tak dużo (mają niskie pady), ale jak sie założy welury HM5 (wysokie pady), to już zaczyna jej być naprawdę sporo, z tym, że ma tak łagodne brzmienie, że nic nie syczy, ani nie kłuje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności