Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Campfire Audio Atlas


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie jednak Andromeda górą, ale chyba dlatego, że mam też Cascade, które zaspokajają moje potrzeby na bas, schodzący tak nisko, że pozdrawia samego Judasza. Dante musiał słuchać tych słuchawek, gdy pisał Boską Komedię.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawkos napisał:

Jak zwykle dobra recenzja. :) I całkiem ciekawe słuchawki. Czy ilość basu to poziom TFZ B2M? Oczywiście jak pamiętasz.;) Bo jakość pewnie po stronie Atlasów.

 

Coś podobnego ilościowo, a prosto z pudełka nawet więcej w Atlasach. Tylko, że B2M są jednak skoncentrowane wokół midbasu, a Atlasy mają znacznie mocniejsze i głębsze zejście w subbas - tłuste i wibrujące, ale też gładsze i bardziej krystaliczne w przekazie, a tym samym nadal mocne w średnim basie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawkos napisał:

Dzięki za odpowiedź. Są ciekawe, tylko ta cena... Trochę trudna do przełknięcia.😫

 

Solarisami wspięli się jeszcze wyżej 😕

 

Zdałem sobie sprawę, że już kiedyś podobnie wprowadziłem test nawiązując do "basogłowia" i były to właśnie TFZ B2M :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seler666 napisał:

Ciekaw też jestem porównania do Beyerów Xelento czy Senków IE800s.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak się dorwę do Atlasów na AVS, to porównam z Xelento ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś coś jeszcze mógłby dodać, czy jedyne słuszne doki tutaj to Andromeda? ;)

Bedac na feriach wertuje wszystko i chłonę i tyle osób idzie w Andromede ze aż masakra. Ale rozumiem ze wydając tyle kasy to się szuka raczej technicznie zrównoważonego grania niż fun’u z zachowaniem w miarę jakości. Niestety nie dane było mi do tej pory szukać ani jednych ani drugich ale domyślam się ze więcej radości miałbym z Atlasów niż Andromed. Ciekawe czy gdzieś można je wypożyczyć.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 15:16, disaster3 napisał:

Ktoś coś jeszcze mógłby dodać, czy jedyne słuszne doki tutaj to Andromeda? ;)

Bedac na feriach wertuje wszystko i chłonę i tyle osób idzie w Andromede ze aż masakra. Ale rozumiem ze wydając tyle kasy to się szuka raczej technicznie zrównoważonego grania niż fun’u z zachowaniem w miarę jakości. Niestety nie dane było mi do tej pory szukać ani jednych ani drugich ale domyślam się ze więcej radości miałbym z Atlasów niż Andromed. Ciekawe czy gdzieś można je wypożyczyć.🤔

 

Słuchać samemu i się nie sugerować. Czasami sugerując się opiniami z zewnątrz można się mocno rozczarować. Opinie innych należy traktować kierunkowo, co najwyżej. Poza tym dochodzą do tego jeszcze zmienne w postaci posiadanego sprzętu odsłuchowego, kabli, muzyki jakiej się słucha, oraz - co najważniejszego - tego jak się słyszy oraz tego jaką sygnaturę dźwięku się lubi. Bo to też nas różni.   

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/6/2019 at 3:16 PM, disaster3 said:

Ktoś coś jeszcze mógłby dodać, czy jedyne słuszne doki tutaj to Andromeda? ;)

Bedac na feriach wertuje wszystko i chłonę i tyle osób idzie w Andromede ze aż masakra. Ale rozumiem ze wydając tyle kasy to się szuka raczej technicznie zrównoważonego grania niż fun’u z zachowaniem w miarę jakości. Niestety nie dane było mi do tej pory szukać ani jednych ani drugich ale domyślam się ze więcej radości miałbym z Atlasów niż Andromed. Ciekawe czy gdzieś można je wypożyczyć.🤔

 

Pewnie nie jedyne słuszne, ale fakt że są nieprzeciętnie fajnie zestrojone. Kosztują nadal kupę kasy, ale odstają zdecydowanie poziomem od produktów za w sumie podobne pieniądze.

Ja nadal jestem też fanem FH5 i wg mnie na nich można się zatrzymać. Miałem tego pecha, że wziąłem na odsłuch obydwie pary. A wtedy już nie było odwrotu. W sumie teraz testuję różne inne słuchawki i zawsze daleko im do Andromed S które mam. Ale różnica cenowa np x2, x3 itp nie usprawiedliwia tak łatwo zakupu.

 

Ale tak na prawdę to miałem odpowiedzieć na Twoje pytanie - podjedź do mp3store w Warszawie, na miejscu posłuchaj ich z AK SP1000 lub SP1000M i zobaczysz co potrafią.

A może uda Ci się na weekend je wypożyczyć.  Tylko jeszcze raz ostrzegam - trudno będzie potem słuchać swojego sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności