Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Bezprzewodowe słuchawki nauszne za ok. 1000 zł


Hector1906

Pytanie

Uszanowanko!
Poszukuję bezprzewodowych słuchawek nausznych w kwocie ok. 1000 zł, w dużej mierze będą one współgrały ze Spotify i badziewnym Huawei'em, choć w przyszłym roku plan jest wymiany na iPhone XS. Na chwilę obecną korzystam głównie z Sony MDR-XB500, sporadycznie z "doków" MDR-EX110APB i jeżeli miałbyś się o coś przyczepić w kwestii XB500, to tylko to iż są dla mnie zbyt ciche, bo jeżeli chodzi o jakość wykonania to nie powinienem mieć zastrzeżeń, zwłaszcza że i tak w mojej opinii Sony popełniło gafę na swoją niekorzyść rzucając te słuchawki w takich cenach.
Na czym w dużej mierze mi zależy:
- wygoda użytkowania (w końcu po przesiadce z XB500 nie powinno to nikogo dziwić)

- dobry, ale nie przebasowiony dół

- przeznaczenie: muzyka (głównie rap, trance, metal)

- możliwość korzystania z słuchawek na kablu w przypadku rozładowania akumulatora


Na dalszy plan schodzą takie kwestie iż zależałoby mi na:

- konstrukcji półotwartej 

- braku zbyt dobrej izolacji otoczenia (jako iż jestem uzależniony od muzyki, często wracam do siebie późną nocą z pracy, a moje miasto nie ma specjalnie dobrej sławy, wolę delikatnie jednak słyszeć co dzieje się dookoła)

- miło by było gdyby pasmo zaczynało się już od 3/4/5 Hz

 

Wstępnie myślałem o Sony MDR-1ABT, jednak wygoda ich użytkowania znacząco odbiega od tego czego oczekuję, z kolei Bose Quietcomfort 25 już pod tym kątem są znacznie lepsze, gdyby nie koszmarnie niski (jak na mój gust) poziom ich głośności. Jednak pozytywnie zaskoczyło mnie to jak leżą na uszach Sony MDR-1000X i na chwilę obecna to one wysuwają się u mnie na prowadzenie, mimo iż tłumią niemiłosiernie (ale to mogę przeboleć).
Liczę na to iż utwierdzicie mnie w przekonaniu, że warto je kupić lub po prostu doradzicie coś innego wartego uwagi.

Z góry ogromne dzięki za pomoc drodzy Państwo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 godzin temu, Play napisał:

Po tych xb to kolega stwierdzi, że focale grają jak zepsute.

 

Drogi OP, coś byś zmienił w brzmieniu XB500?

Jak na moje "nieaudiofilskie ucho", grają całkiem przyzwoicie i jedynie co bym w nich zmienił to głośność, bo jak na moje są za ciche (przynajmniej dla mnie). Choć fakt faktem nie mam porównania z czymś z wyższej półki, bo po takich krótkich odsłuchach w marketach to mogę wstępnie założyć, że jeżeli brałbym pod uwagę słuchawki za jakieś 1k zł, to z 1/4 będzie od nich lepsza, z czego połowa to nie moja bajka, a pozostała ćwiartka to coś gdzie producenta poniosła fantazja i omyłkowo dodał jedną cyferkę do ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności