Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×
maciux

Test odtwarzacza FiiO M9

Rekomendowane odpowiedzi

Top serii M od FiiO. Zagrozi Iksom? :)

FiiO M9 to najnowszy odtwarzacz azjatyckiej marki i zarazem topowa pozycja linii M. M9-tka uzupełnia braki niższych modeli i posiada układ przetwornika znany z FiiO Q5 lub X5 III, czyli podwójne kostki AKM AK4490EN.

Przetestowałem już dwa niższe odtwarzacze serii: M3K oraz M7. Ten pierwszy doceniłem za niezłe brzmienie i spore możliwości. Drugi początkowo nie zachwycał relacją jakości do ceny, ale jego oprogramowanie niedawno zaktualizowano, dodając funkcje DAC-a USB oraz dwukierunkowy moduł Bluetooth. W teorii M9 to odtwarzacz właściwie bez braków – ma Wi-Fi z opcją strumieniowania muzyki, rozbudowany Bluetooth i wiele dodatkowych funkcji. Według producenta M9 ma oferować jakość dźwięku zbliżoną do rewelacyjnego DAC/AMP-a FiiO, czyli modelu Q5. Jak jest w praktyce?

https://kropka.audio/test/odtwarzacze/fiio-m9-recenzja/

1a.jpg

• Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zwykle @maciuxczytało się bardzo fajnie, fajna recenzja :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recenzja jak najbardziej ok. Ale dziwne trendy w tych DAPach ostatnio:

Fiio M9 jest gładszy od uznawanego nie tylko przeze mnie za bardzo gładkiego FiiO X5III, natomiast od M9 gładszy jest DX150. Gładkość poganiana gładkością

Edytowane przez dj1978
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, dj1978 napisał:

Fiio M9 jest gładszy od uznawanego nie tylko przeze mnie za bardzo gładkiego FiiO X5III, natomiast od M9 gładszy jest DX150. Gładkość poganiana gładkością

Do tego Fiio X5III jest gładszy od DX150.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, dj1978 napisał:

Tutaj może w grę wchodzić samo nazewnictwo. Dla niektórych może to być bardziej miękkość niż gładkość. Doprecyzowując - M9 jest moim zdaniem gładki głównie w basie, a X5 III w całym paśmie, ale oba odtwarzacze reprezentują podobnie gładki charakter.  DX150 odbieram jako gładkiego ze względu na łagodniejszą prezentację góry od M9, który górę podaje mocniej, już mniej przystępnie. Tutaj wchodzą też filtry cyfrowe, które zmieniają zarysowanie góry/wyższej średnicy.

Wszystkie trzy odtwarzacze zaliczyłbym raczej do grona gładkich. DX200 czy AK70 MKII już do grających raczej konturowo i twardo. Obok nich byłby też Q5, szczególnie z AM3B.

Edit:

Ale jest coś na rzeczy z tym "trendem gładkości". Może to efekt utraty dominacji układów Sabre w DAP-ach i nie tylko na rzecz AKM? Z drugiej strony nie każdy AKM gra gładko. W takim X5 III to zasługa układu wzmacniacza, bo z LO granie jest już bardziej techniczne.

Edytowane przez maciux
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super recenzja, dzięki!

Player bardzo fajny.

Jestem ciekawy jak wygląda jego współpraca ze słuchawkami 300 ohm - jest w stanie napędzić takie słuchafony?

Szkoda, że w trybie odbiornika nie wspiera APTX-HD 🙂

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.11.2018 o 21:32, Marceli napisał:

Super recenzja, dzięki!

Player bardzo fajny.

Jestem ciekawy jak wygląda jego współpraca ze słuchawkami 300 ohm - jest w stanie napędzić takie słuchafony?

Szkoda, że w trybie odbiornika nie wspiera APTX-HD 🙂

Jak złapię chwilkę to sprawdzę rezultaty z trudniejszymi słuchawkami. Nic 300 Ohm nie mam, ale spróbuje nakarmić planary i niskoskuteczne AKG K612 Pro (120 Ohm).

Rzeczywiście, szkoda że M9 nie ma takich możliwości w trybie odbiornika, jak BTR3. Producent obiecał wprowadzanie LDAC-a, który jest dostępny w każdym smartfonie z Androidem Oreo, więc to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche lipa dla tych co wczesniej kupili FiiO x5-3, dali wiecej a maja zamulonego na systemie i brzmieniu grajka...(w taki ciekawy sposob - zamulony srodek a w kontrze tracaca cyfra gora heh) No ale jest i pozytyw - FiiO uczy sie na bledach i poprawia wady swoich starszych grajkow wolajac za nie mniej kasy. Teraz czas na obnizke ceny x5 -3 tak do 1.100zl. - pewnie juz pieniadze za jego reklame sie zwrocily a i cena bedzie adekwatna do tego co oferuje (chociaz brzmieniowo to dalej za drogo bedzie) :win:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.11.2018 o 11:05, shaped_noise napisał:

Miał ktoś już okazję porównać M9 z Shanlingiem M5S?

Dostałem do testu M5S, będzie porównanie z M9 w teście Shanlinga.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, maciux napisał:

Dostałem do testu M5S, będzie porównanie z M9 w teście Shanlinga.

Super, jak by się dało to prośba o sprawdzenie czy działa w nich streaming przez DLNA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi