Skocz do zawartości

Przestrzenny dźwięk na słuchawkach


Setmag

Rekomendowane odpowiedzi

Creative, Asus, Realtec, Dolby... każdy posiada swój własny system pozycjonowania dźwięku.
Nie musimy już posiadać specjalnej karty dźwiękowej, aby cieszyć się efektami przestrzennymi nawet na karcie stereo.

Program HeSuVi posiada wszystkie popularne filtry pozycjonujące źródła dźwięku na słuchawkach:

  • Dolby Atmos Headphone
  • CMSS-3D
  • OpenAL HRTF
  • SBX Pro Studio Surround (BlasterX Acoustic Engine & THX TruStudio Pro)
  • Dolby Headphone
  • Sennheiser GSX Binaural 7.1
  • DTS Headphone:X
  • Windows Sonic Headphone
  • Dolby Home Theater v4 Headphone Surround Virtualizer
  • Razer Surround
  • Out Of Your Head
  • Flux HEar V3
  • i inne


Link do pobrania: https://sourceforge.net/projects/hesuvi/

Dodatkowo jest również bardzo rozbudowany equalizer poprawiający dźwięk na wielu słuchawkach.
Długo czekałem na taki program. Sam posiadam porządnego DAC'a stereo a w komputerze dodatkowo Creativa X-Fi i Realteca 7.1. DAC oczywiście względem jakości dźwięku zostawia lata świetlne karty dźwiękowe, brakowało mi CMSS-3D a teraz jest nawet najnowszy SBX i słynne Dolby.
Efekty są świetne zarówno w grach jak i filmach.
Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Inszy napisał:

 

Ubiegli mnie :F

 

Na szczęście ta zabawka jest darmowa. Nockę przy tym zarwałem eksperymentując z ustawieniami. Te filtry do gier i filmów u mnie zostają

Przecież nie podepnę DT150 do X-Fi mając taki ładny tor :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalujesz z instalatora to ponownie uruchom instalację i poleci.

8 godzin temu, neonlight napisał:

Nie mogę zainstalować tego HeSuVi, tylko EQ APO mi się instaluje :angry:.

Jeśli instalujesz z instalatora to ponownie uruchom instalację i poleci. Czyli ściągasz, uruchamiasz instalator w nietypowy sposób czyli dwu krotnie. Jak wyskoczy okienko szybko i zniknie instaluje się APO następnie  ponownie uruchamiasz instalator i już poleci kopiowanie plików na kilkadziesiąt sekund hesuvi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

No właśnie, że leci kopiowanie plików i nic, wyskakuje od nowa instalator i tak w koło

A koparka w tle się nie uruchomiła dodatkowo lub jakiś transferek danych nie autoryzowany przez ciebie? Jak system mówi, że wydawca jest mu nieznany to sobie daruję instalację. Kontrolę konta użytkownika mam ustawiona na maksa i czytam raczej co tam wyskakuje.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dodojuice napisał:

Fajna sprawa, bo kiedyś słuchałem Dolby Headphone i wypadło kiepsko, ale tu jest cała gama różnych rozwiązań.

 

Ja miał, karty x-fi czy xonary i no właśnie, te uprzestrzennianie daje taki efekt, jakby słuchać w pustym pomieszczeniu, takie echo się robi. Jak dla mnie, nawet do filmów się nie sprawdza, bo razi sztucznością, szczególnie w otwartym terenie. Co innego gry, bo lokalizację poprawia, a, że jakość dźwięku spada to mniej ważna sprawa.

 

Do muzyki to może się jedynie komuś podobać jak ma słuchawki z kiepską przestrzenią/lokalizacją czy akurat jest fanem takich nienaturalności, bo to nie będzie nic innego niż koloryzacja (odejście od naturalności i neutralności ).

 

2 godziny temu, Rafacio napisał:

A koparka w tle się nie uruchomiła dodatkowo lub jakiś transferek danych nie autoryzowany przez ciebie? Jak system mówi, że wydawca jest mu nieznany to sobie daruję instalację. Kontrolę konta użytkownika mam ustawiona na maksa i czytam raczej co tam wyskakuje.

 

Albo trojany do przechwycania haseł się instalują..

 

Skoro trzeba dwukrotnie załączać instalkę i nie u każdego działa po tym.. poczeka się i może coś w końcu to ogarną w którejś następnej wersji.. na razie widać bardzo ambitny projekt, a nawet instalki zwykłej ogarnąć nie mogą.

 

22 godziny temu, Setmag napisał:

Przecież nie podepnę DT150 do X-Fi mając taki ładny tor :P

 

Jak są odpowiednie dziurki to kartę dźwiękową można wykorzystać jako źródło, podłączając cyfrowo DACa.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Ja nie instaluję niczego z nieznanego dla systemu źródła. Może już ci w tle jakaś kopareczka kopie? Albo coś się wysyła?

Nieee... , nic nie kopie, nic nie wysyła, nie strasz mnie :D. Poza tym, ja nic ciekawego na kompie nie mam, więc może i kopareczka sobie chodzić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności