Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

jakie słuchawki do Pioneer Pioneer XDP-100r HiFi Android MP4


logic0910

Pytanie

witam, zakupiłem  Pioneer xdp-100r HiFi Android MP4, mam problem z wyborem słuchawek, w domu mam AKG240 Studio jak i Superluxy HD681EVO, jestem początkujący i nie za bardzo znam się na tego typu sprzęcie stąd prośba o pomoc w doborze słuchawek. oba modele które mam grają za cicho, nie wiem czy należy dokupić wzmacniacz słuchawkowy czy może są jakieś słuchawki do 1000-1500 zł które pozwolą wykorzystać możliwości mojego xdp-100r. Będę wdzięczny za każdą sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

zresetowałem ustawienia Pionka do fabrycznych i nie mogę znaleźć gdzie ustawić Gain High ? powinno to ustawienie być widoczne podczas grania playera po podniesieniu ekranu z dołu do góry ale tam tego nie ma , a w ustawieniach settings jest tylko Gain 0 i Gain --3 ale to nie to ustawienie, pomóżcie mi to znaleźć to Gain High dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, logic0910 napisał:

zresetowałem ustawienia Pionka do fabrycznych i nie mogę znaleźć gdzie ustawić Gain High ? powinno to ustawienie być widoczne podczas grania playera po podniesieniu ekranu z dołu do góry ale tam tego nie ma , a w ustawieniach settings jest tylko Gain 0 i Gain --3 ale to nie to ustawienie, pomóżcie mi to znaleźć to Gain High dzięki

Wejdź w ustawienia, potem sound & notification i tam możesz ustawic High Gain

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam pytanie ściągnąłem sobie płytę ISAO TOMITA i ona jest w SACD ale jest to obraz ISO, czy Pioneer 100r powinien to odczytać , jeżeli nie to co zrobić aby nie trzeba było wypalac płyty i zgrywać, nie miałem nigdy z tym do czynienia więc prosze o podpowiedź co zrobić ? po wgraniu do Pionka on tego nie widzi, oprogramowanie Pionka jest aktualne czyli wersja  1.9.0 android tez zaktualizowany

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, logic0910 napisał:

mam pytanie ściągnąłem sobie płytę ISAO TOMITA i ona jest w SACD ale jest to obraz ISO, czy Pioneer 100r powinien to odczytać , jeżeli nie to co zrobić aby nie trzeba było wypalac płyty i zgrywać, nie miałem nigdy z tym do czynienia więc prosze o podpowiedź co zrobić ? po wgraniu do Pionka on tego nie widzi, oprogramowanie Pionka jest aktualne czyli wersja  1.9.0 android tez zaktualizowany

 

Pioneer czyta pliki DSD (SACD), ale pewnie pojedyncze pliki, nie jako obraz, więc musisz go rozpakować i wtedy spróbuj, powinno śmigać 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, neonlight napisał:

Pioneer czyta pliki DSD (SACD), ale pewnie pojedyncze pliki, nie jako obraz, więc musisz go rozpakować i wtedy spróbuj, powinno śmigać 😉.

 

rozpakować sie nie chce nie wiem czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam kolejne pytanie, strasznie drażni mnie to odpalanie Pionka, jak się uruchomi to mam w lewym dolnym rogu ikonę playera, a ostatnio sam gdzies zniknął i musze wchodzi w aplikacje i dopier go odpalać , strasznie to wkurzające, macie jakąś receptę co zrobić aby player zawsze był na wierzchu i nie uciekał z nie wiadomo jakiego powodu ? rozumię że to android ale może jest jakies rozwiązenie, ja zawsze słucham muzy a nie bawię się w gierki i chciałbym mieć playera zwsze na wierzchu albo zblokowany na starcie na całym ekranie . ...da się czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obydwa modele mają 150ohm, nie wiem czy idę dobrym tropem i nie chce wyjść na ignoranta, ale czy mógł byś rozwinąć temat 660s dlaczego z pionkiem nie zagra i wyjaśnić skrót AQNH ?

Na chwile obecną używam HD518 pół na pół pionek/komputer a przenośnie Pioneer se-ms5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, lordshaitis napisał:

Obydwa modele mają 150ohm, nie wiem czy idę dobrym tropem i nie chce wyjść na ignoranta, ale czy mógł byś rozwinąć temat 660s dlaczego z pionkiem nie zagra i wyjaśnić skrót AQNH ?

 

Chodzi o Audioquest Nighthawk. Pionek nie napędzi dobrze  660s, ma zwyczajnie za mało mocy. Do tego potrzeba wzmacniacza. Do DAP_ów najlepiej dobierać słuchawki z dużą skutecznością i tu Nighthawk się wpisuje, podobnie jak Fidelio X2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, lordshaitis napisał:

jd1210 dziekuje za odpowiedź.

Czyli o Audio-Technica ATH-MSR7NC tez mogę zapomnieć, dobrze rozumuje ?

Raczej tak, skoro to jasne, transparentne  granie. Szukaj czegoś łatwego do napędzenia  i najlepiej z konkretnym basem a złagodzonymi wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, lordshaitis napisał:

Obydwa modele mają 150ohm, nie wiem czy idę dobrym tropem i nie chce wyjść na ignoranta, ale czy mógł byś rozwinąć temat 660s dlaczego z pionkiem nie zagra i wyjaśnić skrót AQNH ?

 

 

Faktycznie masz rację. Senki mają 150ohm i MSR7 też, w wersji NC, tyle. To zwykłe MSR7 mają 35ohm. Więc obu modeli pionek odpowiednio nie napędzi.

Reszta, tak jak napisał @jd1210  nie będę się powtarzać.:)

Fidelio X1/X2 też są dobrym partnerem dla pionka. Ale tu wejdzie w grę, być może, wymiana kabli, celem dopasowanie sygnatury.

Natomiast AQ zagrają prosto z pudełka (po wygrzaniu oczywiście), z wyższą kulturą. W komplecie bardzo dobry stokowy kabel.

Jednak też radzę odsłuchać przed zakupem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedzi. Obydwa w/w modele przemawiały do mnie przede wszystkim ergonomią i estetyką, ale nie jestem też przekonany czy warto by było zmieniać pionka bo z tego co znalazłem w sieci raczej nic przenośnego sobie nie poradzi z tymi słuchawkami, dziekuję jeszcze raz :). No to tylko pionka w rękę i na odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, lordshaitis napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Obydwa w/w modele przemawiały do mnie przede wszystkim ergonomią i estetyką, ale nie jestem też przekonany czy warto by było zmieniać pionka bo z tego co znalazłem w sieci raczej nic przenośnego sobie nie poradzi z tymi słuchawkami, dziekuję jeszcze raz :). No to tylko pionka w rękę i na odsłuch :)

Dokupisz w przyszłości wzmacniacz i będziesz mógł pędzić 660s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności