Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

jakie słuchawki do Pioneer Pioneer XDP-100r HiFi Android MP4


logic0910

Pytanie

witam, zakupiłem  Pioneer xdp-100r HiFi Android MP4, mam problem z wyborem słuchawek, w domu mam AKG240 Studio jak i Superluxy HD681EVO, jestem początkujący i nie za bardzo znam się na tego typu sprzęcie stąd prośba o pomoc w doborze słuchawek. oba modele które mam grają za cicho, nie wiem czy należy dokupić wzmacniacz słuchawkowy czy może są jakieś słuchawki do 1000-1500 zł które pozwolą wykorzystać możliwości mojego xdp-100r. Będę wdzięczny za każdą sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 minuty temu, chico99 napisał:

 

I zawartość kieszeni nienaruszona ...

Jak na razie pierwszy plac z mojo, dt990pro.

Kieszenie mam puste, ostatnio zaszalałem ze wszystkim. 

Z Moja i DT990 pójdą o klasę wyżej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, jd1210 napisał:

Możesz je zostawić np. na całą noc, ale rób im przerwy. Nie żeby grały 2 tygodnie non stop. Słuchaj ich po prostu i obserwuj zachodzące zmiany.

 

 

 a jak jest z kablem, jest odpinany ? jakiej jakości jest ten kabel, trzeba go zmieniać na lepszy bo na jednym z forów pisali iż po wymianie kabla na lepszej jakości słuchawki chodziły lepiej, czy to prawda ?  zacytuję "

PIotr Ryka napisał(a):

U mnie po kilkuset godzinach i z lepszym kablem bas pozostał potężny (a nawet się umocnił), a także pokazała się wyjątkowa potęga całego brzmienia. Grają potężniej niż planary, i to takie z tych najlepszych. Natomiast z uwagi na wyjątkową komasację dźwięku potrzebują NH nagrań samych z siebie o dobrej rozdzielczości. Inaczej następuje zbicie dźwięku przechodzące w dudnienie.

"

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, logic0910 napisał:

 

 a jak jest z kablem, jest odpinany ? jakiej jakości jest ten kabel, trzeba go zmieniać na lepszy bo na jednym z forów pisali iż po wymianie kabla na lepszej jakości słuchawki chodziły lepiej, czy to prawda ?  zacytuję "

PIotr Ryka napisał(a):

U mnie po kilkuset godzinach i z lepszym kablem bas pozostał potężny (a nawet się umocnił), a także pokazała się wyjątkowa potęga całego brzmienia. Grają potężniej niż planary, i to takie z tych najlepszych. Natomiast z uwagi na wyjątkową komasację dźwięku potrzebują NH nagrań samych z siebie o dobrej rozdzielczości. Inaczej następuje zbicie dźwięku przechodzące w dudnienie.

"

 

Audioquest NightHawk Carbon bo takie są teraz w sprzedaży, ma poprawiony kabel względem pierwszych NightHawk. W pierwszym wydaniu kabel się łamał, przerywał itp.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to trzeba wydać minimum połowę ceny słuchawek, żeby go przebił jakiś DIY.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, jd1210 napisał:

Audioquest NightHawk Carbon bo takie są teraz w sprzedaży, ma poprawiony kabel względem pierwszych NightHawk. W pierwszym wydaniu kabel się łamał, przerywał itp.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to trzeba wydać minimum połowę ceny słuchawek, żeby go przebił jakiś DIY.

 

jaka jest gwarancja że nie sprzedadzą mi pierwszej wersji, można to jakoś odróżnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, logic0910 napisał:

jaka jest gwarancja że nie sprzedadzą mi pierwszej wersji, można to jakoś odróżnić ?

Dopisek "Carbon" są czarne.

36594224_1927901300833668_50293435590068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, chico99 napisał:

 

Tak sobie myślę, idealna fota na fototapetę na ścianę do mojego audiodołka.

To moja tapeta z pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak lubicie tapety to proszę bardzo

h1.jpg

h2.jpeg

h3.jpg

h4.jpeg

h5.jpg

h6.jpg

h11.jpg

h12.jpg

h13.jpg

35 minut temu, jd1210 napisał:

Audioquest NightHawk Carbon bo takie są teraz w sprzedaży, ma poprawiony kabel względem pierwszych NightHawk. W pierwszym wydaniu kabel się łamał, przerywał itp.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to trzeba wydać minimum połowę ceny słuchawek, żeby go przebił jakiś DIY.

 

 

na forum znalazłem taką wypowiedź :

Marian napisał(a):

Rozważam zakup kabla do AudioQuest NIghthawk, bo ten oryginalny strzelił focha i odmòwił wspòłpracy. Otrzymałem nowy w ramach gwarancji, ale teraz mam do niego ograniczone zaufanie.

 

Czy gdyby po gwarancji coś się stało z kablem czy sa jakieś kable zamienne , chodzi o normalne pieniądze a nie jakiś kosmos  i żeby pasowały do NH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są dostępne tanie kable zamienne, można też taki kabel tanio zrobić. Trudniej jest osiągnąć poziom jakości dźwięku stockowego.

np:

https://www.amazon.com/NEOMUSICIA-Replacement-Hifiman-HE-400I-headphone/dp/B01N5O8S4M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, jd1210 napisał:

Są dostępne tanie kable zamienne, można też taki kabel tanio zrobić. Trudniej jest osiągnąć poziom jakości dźwięku stockowego.

np:

https://www.amazon.com/NEOMUSICIA-Replacement-Hifiman-HE-400I-headphone/dp/B01N5O8S4M

 

a oryginalny kabel jest do zakupienia ? i w jakiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel pasuje między innymi od:

Hifiman 400i

Oppo PM 1/2 

HD700

2 minuty temu, logic0910 napisał:

 

a oryginalny kabel jest do zakupienia ? i w jakiej cenie

Chyba 250 zł, nowy oryginalny kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, logic0910 napisał:

który polecasz ?

 

Żaden z tych nie zbliży się jakością dźwięku do stocka, kup taki który Ci pasuję pod względem ceny i długości.

Nowy kabel się nie psuje, na razie nie spotkałem się takim przypadkiem, więc nie ma co na siłę szukać dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, chico99 napisał:

 

Nie rozumiem, masz dobry kabel w komplecie. Po co Ci drugi.

zobacz mój wpis z 10 listopada, pojechałem posłuchać słuchawki i zamiast spokojnie  posłuchać to mnie ze sklepu  "wywalił "sprzedaca, potraktowali mnie jak śmiecia, bo chciałem przetestować kilka droższych modeli,zobacz mój wpis z 10 listopada, NH zamówię w przyszłym tygodniu dzięki Waszej pomocy a nie dzięki sklepom które traktują klienta jak śmiecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, logic0910 napisał:

zobacz mój wpis z 10 listopada, pojechałem posłuchać słuchawki i zamiast spokojnie  posłuchać to mnie ze sklepu  "wywalił "sprzedaca, potraktowali mnie jak śmiecia, bo chciałem przetestować kilka droższych modeli,zobacz mój wpis z 10 listopada, NH zamówię w przyszłym tygodniu dzięki Waszej pomocy a nie dzięki sklepom które traktują klienta jak śmiecia

Mam nadzieję że NHC trafią w Twój gust.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, logic0910 napisał:

zobacz mój wpis z 10 listopada, pojechałem posłuchać słuchawki i zamiast spokojnie  posłuchać to mnie ze sklepu  "wywalił "sprzedaca, potraktowali mnie jak śmiecia, bo chciałem przetestować kilka droższych modeli,zobacz mój wpis z 10 listopada, NH zamówię w przyszłym tygodniu dzięki Waszej pomocy a nie dzięki sklepom które traktują klienta jak śmiecia

 

Bądź pewny, że tu nikt Cię tak nie potraktuje. Nawet forumowi weterani czasem potrzebują pomocy i w rewanżu pomagają innym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, chico99 napisał:

 

Bądź pewny, że tu nikt Cię tak nie potraktuje. Nawet forumowi weterani czasem potrzebują pomocy i w rewanżu pomagają innym.

 

dziękuję koledzy, tak chamsko potraktowali mnie w Niepołomicach koło Krakowa  w sklepie artsat.pl , widać to sklep dla wybrańców, mogłem ubrać garnitur może bym lepiej wypadł

w którym sklepie kupić nighthawki carbon ????? który polecacie ?

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności