Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

jakie słuchawki do Pioneer Pioneer XDP-100r HiFi Android MP4


logic0910

Pytanie

witam, zakupiłem  Pioneer xdp-100r HiFi Android MP4, mam problem z wyborem słuchawek, w domu mam AKG240 Studio jak i Superluxy HD681EVO, jestem początkujący i nie za bardzo znam się na tego typu sprzęcie stąd prośba o pomoc w doborze słuchawek. oba modele które mam grają za cicho, nie wiem czy należy dokupić wzmacniacz słuchawkowy czy może są jakieś słuchawki do 1000-1500 zł które pozwolą wykorzystać możliwości mojego xdp-100r. Będę wdzięczny za każdą sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
29 minut temu, neonlight napisał:

Haha.. mnie nie pytaj o Ałdiokłesty, bo jestem na nie wyjątkowo uczulony, czytaj - nie trawię ich :D.

 

Pioneer jest urządzeniem przenośnym i podpinanie pod niego słuchawek, przeznaczonych do sprzętu domowego, w większości przypadków

mija się z celem. Owszem, są wyjątki, jak Fidelio, NH, Denon-y, Fostex-y TH i pewnie kilka innych wysokoskutecznych słuchawek, ale jest tego

niewiele.

 

jakie propozycje co do słuchawe do Pionka, każdego chętnie posłucham zanim wydam 1.5k , za każdą uwagę będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, neonlight napisał:

Nie słuchałem, ale nic ich nie naprawi, żeby zagrały po mojemu ;). Musiałbym je podpiąć pod EQ parametryczny i pobawić się konkretnie suwakami :D.

Jak wiesz ja swoje NH kupiłem od Karmazyna, miały niby te 200h przegrane. Jak zajrzysz do wątku o NH to przeczytasz że mi się też nie spodobały od razu i miałem z nimi problemy. Ale pograły jeszcze kilkadziesiąt godzin i jak ręką odjął bułę na basie, nerwowość itp. Akurat z Pionkiem to mają fajną synergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Łatwe w napędzeniu, ale dosyć znacząco różniące się brzmieniem:

Fidelio X1/X2, Denon AH-D5200, Fostex TH-X00/TR-X00/TH-610, wszystkie modele Grado, Audio Technica M70X, AKG K550...

 

Aha.. i Ałdiokłesty :P.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, jd1210 napisał:

Jak wiesz ja swoje NH kupiłem od Karmazyna, miały niby te 200h przegrane. Jak zajrzysz do wątku o NH to przeczytasz że mi się też nie spodobały od razu i miałem z nimi problemy. Ale pograły jeszcze kilkadziesiąt godzin i jak ręką odjął bułę na basie, nerwowość itp. Akurat z Pionkiem to mają fajną synergię.

Rozumiem Cię Janusz, ale ich sygnatura i sposób, w jaki podają dźwięk, zupełnie mi nie podchodzi :(. Ja lubię oddech, swobodę, energię, efektowność, a w NH czułem zduszenie i brało mnie na mdłości, zero przyjemności ze słuchania :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, neonlight napisał:

Rozumiem Cię Janusz, ale ich sygnatura i sposób, w jaki podają dźwięk, zupełnie mi nie podchodzi :(. Ja lubię oddech, swobodę, energię, efektowność, a w NH czułem zduszenie i brało mnie na mdłości, zero przyjemności ze słuchania :(.

Ty masz chyba awersję na te słuchawki, NH nie grają z oddechem, swobodą ? To ja już cały głupi jestem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, neonlight napisał:

Haha.. a powiedz mi, że DT990pro i NH to nie jest, jak dzień i noc?! :D I o tą różnicę mnie się rozchodzi :).

U mnie te różnice się zatarły, nie mam problemu słuchać NH z Pionka i DT990 z Meiera. 

Każda para oferuje coś innego,  jedna i druga ma swoje wady i zalety. Nigdy nie będzie idealnie.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

za względu na to że pracuję do 12:30 wybrałem się dzisiaj do jednego ze sklepów dla audiofili, na stronie www masa bardzo drogiego sprzętu w tym kilkanaście słuchawek różnej maści.

Tydzień wcześniej zadzwoniłem tam aby się upewnić czy będe mógł posłuchać słuchawek , gość miły powiedział że gdybym nawet się spóźnił to nie ma sprawy może poczekać to nie kłopot i że będę mógł posłuchać co chcę , Do sklepu dotarłem o 13:10 ( gdyż mieszkam 50 km od sklepu ) w sklepie sprzedawca lub właściciel. Poprosiłęm iż interesują mnie słuchawki do 1500 zł i chciałbym posłuchać które i jak graj ą. Niechętnie ale dał mi jeden model za niewiele ponad 200O zł aby pokazać "hicior sezonu" czyli HiFIMan Sandra, posłuchałem z 10 minut, powiedziałem że jak dla mnie mają zbyt dużo basu, najwyrażniej to go zdenerwowało, poprosiłem o inny model, gość coraz bardziej zdenerwowany powiedział że powinienem wiedzieć czego chce bo jak to może hit sezonu mi nie leżeć, potem było tylko gorzej o 13:20 powiedział że mu się śpieszy na ślub i musi wyjść o 13:50 ( sklep czyny jest w soboty do 14:00 ) _więc mówię iż mamy jeszcze 30 minut, gość wkurzony powiedział że mam 20 minut, po czym po chwili dodał że 10 minut bo tu nie jest miejsce na słuchanie sobie słuchawek bo do niego przychodzą goście wiedzący czego chcą , biorą jedne słuchawki słuchają 2-3 godziny i po sprawie. po za tym powiedział żebym uważał na stojące kolumny bo mogę je zniszczyć ( dodam że oczy mam znakomite i okulisty nie potrzebuję )_ ,poczułem się jak persona non grata, chciałem posłuchać słuchawek i gdyby mi coś spasowało to je kupić dlatego jechałem taki szmat drogi straciłem 1,5 godziny w trasie i spędziłem niecałe 20 minut w sklepie z którego mnie "wyproszono" , podziękowałem i wyszedłem. Nie jestem jakimś dziadem , prowadze od 20 lat swoją firmę ale gdyby w moich sklepach ktoś tak potraktował klienta jak ten pan mnie to bym wywalił na zbity p..k. 

 

Wszyscy piszecie żebym poszedł do profesjonalnego sklepu i posłuchał słuchawek bo to jedyne wyjście, sklep to profesjonalne HiFI , ceny jak z kosmosy, niektóre sprzęty po  20 -40 tyś zł więc nie byłem na rynku u ruskich ale w prawdziwym sklepie, ale nigdy w życiu nikt mnie tak nie potraktował nawet w sklepie spożywczym jak intruza. Czy was też spotkało coś podobnego ? Chyba że każdy tego typu sklep traktuje tak klientów którzy zamiast kupić chcą sobie osłuchać kilka słuchawek. Nic z tego nie rozumię ale ten sklep nie działa wg zasady u nas drogi jest tylko klient. U nich drogi jest tylko sprzęt . Smutna ta nasza polska rzeczywistość, zwiedziłem masę krajów w europie i azjii ale wszędzie każdy był tak miły że aż miło było przebywać w sklepie. A tu nie za bardzo zaproponowano mi abym spokojnie usiadł na skórzanej kanapie. niestety odstajemy od krajów europejskich.

 

Zostałem z pytaniem co kupić i nie za bardzo chce mi się słuchać tego odtwarzacza i jeździć po kolejnych firmach tego typu.

 

Zapomniałem dodać że sprzedawca ( lub właściciel ) na odchodne zobaczył że mam nowego Iphonea i zaproponował mi abym sovbie dokupił u niego wzmacniacz słuchawkowy za 3000 zł i że będę miał lepszą jakość niż na tym "marnym pioneerze )

 

stać mnie na drogi sprzęt ale nie jestem profesjonalnym melomanem a muzykę słucham od czasu do czasu przed spaniem, więc nie zależało mi na sprzęcie z górnej półki bo przecież za 1500 zł można kupić dobre słuchawki i posłuchać muzyki w dobrej jakości z tego pioneera .

 

teraz jestem całkowicie zniechęcony do tego sprzętu i zakupów w sklepach dla melomanów

 

 

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Logic0910 słowo otuchy ode mnie, też zostałem podobnie potraktowany, miało to miejsce w salonie Denon-a (AV Design), w Galerii Bałtyckiej. Zazwyczaj w tych lepszych salonach Hi-Fi pracują ludzie, mający wysokie mniemanie o sobie, nawet jak nie są właścicielami, to zachowują się, jak by byli Bogami Świata Audio.

 

A tylko spróbuj zakwestionować ich wiedzę, albo jak w Twoim przypadku, wyrazić opinię na temat testowanego sprzętu i nie daj Bóg odmienną, niż 

pana znafcy... uuu Panie,  z jednym prawie "solówkę" miałem przed sklepem :D.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja takimi cwaniaczkami się zabawiam :) Bo zwykle pewność siebie nie idzie z wiedzą. Udaje głupiego dziadka który się nie zna a jak już taki "mądrala" zrobi wykład i uśmiech zadowolenia pelzanie po jego gębie to go ścieram pytaniem kto mu te bzdury włożył do głowy? I powinien w chwili wolnej poczytać trochę o tym czym handluje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

stwierdziłem że dołożę trochu i zapytam co sądzicie o słuchawkach Beyerdynamic T5P v1 do mojego Pionka ?????

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

12 minut temu, logic0910 napisał:

stwierdziłem że dołożę trochu i zapytam co sądzicie o słuchawkach Beyerdynamic T5P v1 do mojego Pionka ?????

 

Tesla i Sabre, to będzie chyba mezalians?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, logic0910 napisał:

 

tzn coś nie tak z taki, zestawem ?

Może być za ostro na górze, oba elementy nie oszczędzają wysokich tonów i średnicy.

Do Pionka trzeba brać coś basowego, X1, X2, Howki, to sprawdzone zestawienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, jd1210 napisał:

Może być za ostro na górze, oba elementy nie oszczędzają wysokich tonów i średnicy.

Do Pionka trzeba brać coś basowego, X1, X2, Howki, to sprawdzone zestawienie.

 

cały czas myślę o AudioQuest NightHawk tylko czy za dużo basu nie mają ? bo męczy mnie duży bas i czy uszy nie będą sie pociły po słuchaniu ?

teraz zrobili promocje na nie i sa po 1399 zł

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, logic0910 napisał:

 

cały czas myślę o AudioQuest NightHawk tylko czy za dużo basu nie mają ? bo męczy mnie duży bas i czy uszy nie będą sie pociły po słuchaniu ?

teraz zrobili promocje na nie i sa po 1399 zł

 

Pionek idealnie równoważy te słuchawki, ja Howków tylko na nim słucham. Podstawa musza być dobrze wygrzane, w przeciwnym razie  grają nerwowo i potrafią zmęczyć. Ale potem już jest jazda na całego.

W komplecie masz 2 rodzaje padów, naprawdę na wygodę nie można narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, jd1210 napisał:

Pionek idealnie równoważy te słuchawki, ja Howków tylko na nim słucham. Podstawa musza być dobrze wygrzane, w przeciwnym razie  grają nerwowo i potrafią zmęczyć. Ale potem już jest jazda na całego.

W komplecie masz 2 rodzaje padów, naprawdę na wygodę nie można narzekać. 

 

jak je wygrzać, czy mogę zostawić właczone na całą noc słuchawki z grającym Pionkiem ? to wystarczy i tak przez kilka dni non stop ? nie za bardzo się na tym znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, logic0910 napisał:

 

jak je wygrzać, czy mogę zostawić właczone na całą noc słuchawki z grającym Pionkiem ? to wystarczy i tak przez kilka dni non stop ? nie za bardzo się na tym znam

Możesz je zostawić np. na całą noc, ale rób im przerwy. Nie żeby grały 2 tygodnie non stop. Słuchaj ich po prostu i obserwuj zachodzące zmiany.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, chico99 napisał:

Powiem tylko jedno, synergia NH lepsza z pionkiem niż z dx150.

Cieszy się serce moje i dusza ma spokój, że nie trzeba sprawdzać DX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności