Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

jakie słuchawki do Pioneer Pioneer XDP-100r HiFi Android MP4


logic0910

Pytanie

witam, zakupiłem  Pioneer xdp-100r HiFi Android MP4, mam problem z wyborem słuchawek, w domu mam AKG240 Studio jak i Superluxy HD681EVO, jestem początkujący i nie za bardzo znam się na tego typu sprzęcie stąd prośba o pomoc w doborze słuchawek. oba modele które mam grają za cicho, nie wiem czy należy dokupić wzmacniacz słuchawkowy czy może są jakieś słuchawki do 1000-1500 zł które pozwolą wykorzystać możliwości mojego xdp-100r. Będę wdzięczny za każdą sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
37 minut temu, jd1210 napisał:

Nightowl

 

a jeżeli chodzi o AKG ,Bayerdynamic, sennhaiser lub Philips Philips Fidelio X2HR jakieś kolega poleca do muzyki elektronicznej pop rock, bas nie musi być na pierwszym miejscu zalezy mi na jak najlepszych wrażeniach muzycznych ze słuchania muzyki jak i wygodzie słuchawek aby mi głowa nie odpadła albo uszy zaparowały :)

możne upolować coś z używek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fidelio X2 też by zagrały z Pionka, ale NightHawk są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o dźwięk i wygodę. Jedyny minus tych słuchawek to niewygodny kabel.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mowa o tych ?

 

https://allegro.pl/listing?string=Audioquest NightHawk Carbon&order=d&bmatch=baseline-ele-1-3-0725

 

czym się różni ten za wyprzedaży z 2999 zł na  1499 zł od tych które sa po 1499 zł

 

brać otwarte czy zamknięte ? czy w zamkniętych można przeżyć dłuższą chwilę bez zmiany mokrego podkoszulka ? czy otwarte ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  1. Różnią się tylko ceną
  2. Zamknięte nie do końca są zamknięte, obie pary są bardzo wygodne, dwa rodzaje padów.

Wszystko o tych słuchawkach znajdziesz tu. Miłej lektury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, jd1210 napisał:
  1. Różnią się tylko ceną
  2. Zamknięte nie do końca są zamknięte, obie pary są bardzo wygodne, dwa rodzaje padów.

Wszystko o tych słuchawkach znajdziesz tu. Miłej lektury.

 

bardzo dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, logic0910 napisał:

bardzo dziękuję za pomoc

 

Jak masz jakieś wątpliwości, to pytaj w temacie o NightHawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 hours ago, logic0910 said:

oba modele które mam grają za cicho

Co ty powiesz, masz ustawiony gain High?

 

co do słuchawek to NH będą grały tak jakbyś siedział przy basiście a zespół dalej, taka jest górka na wyższym basie że wychodzi na pierwszy plan.

X2 znowu grają jak "kolumny" dużym dźwiękiem z większą ilościowo górą choć może nie jest tak idealna jak w NH.

X2 dużo tańsze i dają dużo frajdy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, hibi napisał:

Co ty powiesz, masz ustawiony gain High?

 

co do słuchawek to NH będą grały tak jakbyś siedział przy basiście a zespół dalej, taka jest górka na wyższym basie że wychodzi na pierwszy plan.

X2 znowu grają jak "kolumny" dużym dźwiękiem z większą ilościowo górą choć może nie jest tak idealna jak w NH.

X2 dużo tańsze i dają dużo frajdy. 

sam nie wiem co wybrać, na allegro jest taka oferta:  https://allegro.pl/sluchawki-philips-fidelio-x2hr-i7647437768.html

co kolega by wybrał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, logic0910 napisał:

sam nie wiem co wybrać, na allegro jest taka oferta:  https://allegro.pl/sluchawki-philips-fidelio-x2hr-i7647437768.html

co kolega by wybrał ?

Na Joybuy masz Fidelio X1s za 400zł bez opłat, bierz bo lepszego dealu nie zrobisz, i tysiak w kieszeni ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, neonlight napisał:

Na Joybuy masz Fidelio X1s za 400zł bez opłat, bierz bo lepszego dealu nie zrobisz, i tysiak w kieszeni ;).

jak one mają się jakością dźwięku do X2 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, logic0910 napisał:

jak one mają się jakością dźwięku do X2 ?

 

Jakość ta sama, tylko sygnatura troszeczkę inna, X1 są łagodniejsze, ciemniejsze od X2. Z neutralnego XDP100r, powinny pójść elegancko ;).

 

Edit.

Sorry, już wyprzedane :(.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

12 godzin temu, logic0910 napisał:

witam, zakupiłem  Pioneer xdp-100r

 

NH, X2, Meze99, fajna synergia również z bardziej mobilnymi b&w p5 i senkami M2 OE . W tej kolejności. Każde grają inaczej ale wszystkie z kulturą.

Wiem, bo mam.

 

12 godzin temu, logic0910 napisał:

oba modele które mam grają za cicho

 

Musisz się skupić na nisko ohmowych, pionek nie ma zbyt wiele mocy. Kanapkę bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chlopaki sie rozgadali i jak kula w plot.

Przede wszystkim bys powiedzial czego sluchasz, jaki typ sluchawek by Ci lezal albo jaka forma odsluchu czy tez gdzie sluchasz, czy maja byc uniwersalnego zastosowania, ile masz kasy itd

WTEDY mozna dopiero sobie kombinowac CO.

 

Godspeed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, jungli napisał:

Chlopaki sie rozgadali i jak kula w plot.

Przede wszystkim bys powiedzial czego sluchasz, jaki typ sluchawek by Ci lezal albo jaka forma odsluchu czy tez gdzie sluchasz, czy maja byc uniwersalnego zastosowania, ile masz kasy itd

WTEDY mozna dopiero sobie kombinowac CO.

 

Godspeed

 

lubię słuchać muzyki elektronicznej, pop i rock, ( Kitaro, Vollenveider, Rod Steward, Pink Floyd, Dire Straits itp ) chętnie posłucham uwag które słuchawki mogły by spełnić moje wymagania kwota to max 1500 zł, słuchawki mają być wygodne, nie męczyć i nie pocić uszu, to ma być relaks przy i wypoczynek muzyce

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie Kitaro i Vollenweider najlepiej na Pionku brzmią z Grado 325 - tylko moje Grado mają niewiele wspólnego z fabryczną produkcją ( z pominięciem driverów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do takich klasykow Jakies orto np HiFimany, nawet te z massdropa, tanie i dobre, tylko nie wiem czy Pionek podola, moze byc ciezko on tam chyba ma z 75mW na kanal.

No i sa to sluchawki do domu, jak chcesz miec mobilne na wyjscia, to musisz niestety szukac zamknietych, w tej kwocie stare Denony D2000 dzadza rade, one graja bdb nawet bez padow:)

 

Godspeed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, logic0910 napisał:

ilu ohmowe będą najlepsze 16 czy 32ohm ?

Pionek spokojnie napędzi X2  i Howki. Miałem X2 kilka razy i nigdy nie postawił bym znaku równości pomiędzy nimi a Howkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minutes ago, logic0910 said:

ilu ohmowe będą najlepsze 16 czy 32ohm ?

To jest sprzęt przenośny, każde takie słuchawki na małego jacka będą głośno grały z tego grajka - co wy za teorie spiskowe tworzycie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, neonlight napisał:

HD58X też mają małego jacka, czy Pionek je napędzi, raczej nie :).

 

na HD58X pisze iż mają 150ohm, a na Pionku pisze że obsłuży słuchawki do 300 ohm, to o co chodzi, musi być wtedy wzmacniacz ?

co kolega sądzi o Audioquest NightHawk Carbon, lub zamknięte  Nightowl, czy rzeczywiście będą tak dobre do mojego Pionka jak polecaja przedmówcy ? na słuchawki mam 1500 zł a na allegro są nowe NightHawki oba modele po 1499 zł, lubię  słuchać Kitaro, Tomitę Vollenvaidera jak i Qeen

 

Cytat

 

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Haha.. mnie nie pytaj o Ałdiokłesty, bo jestem na nie wyjątkowo uczulony, czytaj - nie trawię ich :D.

 

Pioneer jest urządzeniem przenośnym i podpinanie pod niego słuchawek, przeznaczonych do sprzętu domowego, w większości przypadków

mija się z celem. Owszem, są wyjątki, jak Fidelio, NH, Denon-y, Fostex-y TH i pewnie kilka innych wysokoskutecznych słuchawek, ale jest tego

niewiele.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, neonlight napisał:

Haha.. mnie nie pytaj o Ałdiokłesty, bo jestem na nie wyjątkowo uczulony, czytaj - nie trawię ich :D.

 

Pioneer jest urządzeniem przenośnym i podpinanie pod niego słuchawek, przeznaczonych do sprzętu domowego, w większości przypadków

mija się z celem. Owszem, są wyjątki, jak Fidelio, NH, Denon-y, Fostex-y TH i pewnie kilka innych wysokoskutecznych słuchawek, ale jest tego

niewiele.

Słuchałeś NH z Pionka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności