Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do słuchania muzyki w domu do około 100zł.


matpol7

Pytanie

Witam. Ostatnio zauważyłem, że po 2,5 roku użytkowania moich Sennhaiserów HD 201, w końcu jedna słuchawka padła. Stoję więc przed wyborem nowych słuchawek. Zależy mi na przyjemnym brzmieniu wokalu, gitary i pianina. Poza tym czasami posłucham też jakiegoś lekkiego rocka. Muzyki słucham więc raczej delikatnej. Na basie mi zbytnio nie zależy. Szukam raczej słuchawek półotwartych, ewentualnie zamkniętych ( z tym, że słyszałem, że te nie są zbyt zdrowe dla uszu, ponieważ nie posiadają wentylacji a i zamknięty dźwięk może szkodzić narządowi słuchu, do tej pory używałem zamkniętych, więc chciałbym spróbować teraz czegoś bardziej otwartego). Znalazłem Superluxy HD681 i HD668B. Czy ktoś może polecić coś jeszcze i zasugerować, które z nich będą lepsze do moich zastosowań? Słuchawki podpinam do telefonu i czasem do pianina gdy na nim gram. Budżet mogę lekko nagiąć, tym bardziej, że zbliża się Black Friday i duże obniżki. 

z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przeczytałem już test Rockamsterów i naprawdę mnie zainteresowały, głownie tym, że łączą w sobie jakość wykonania i dźwięku, a z tego co wyczytałem o Superluxach to wykonanie pozostawia wiele do życzenia. 

Co do słuchawek z Aliexpress - lubię ten sklep, ale kupowanie tam poważnego sprzętu to coś, do czego nie jestem przekonany, choć głównym argumentem jest cena 168$, o której piszesz, która kilkakrotnie wykracza poza założony budżey. 

Czytając testy odnoszę wrażenie, że Rockmasters OE są o klasę wyżej nad dotychczas rozważanymi Superluxami. 

To co mnie jednak niepokoi to zamknięte słuchawki. Brak wentyalcji ucha i ciśnienie akustyczne mnie niepokoi.Naprawdę nie chcę uszkadzać sobie słuchu. Ale czy przy około 45 minutach słuchania muzyki dziennie należy się martwić?

Edytowane przez matpol7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słucham głównie dokow i zamkniętych naście lat i w wieku 56 lat mam słuch na poziomie 28-30 lat wg ostatniego badania słuchu na wiosnę. A słucham 5-10 i więcej godzin dziennie. Bardziej ma wpływ jakość dźwięku. Na dobrych słuchawkach nie musisz tak głośno słuchać by usłyszeć muzykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki sprawują się świetnie. Gdy zostały podpięte do komputera, zostałem naprawdę miło zaskoczony. Dźwięk jest naprawdę ładny. Nausznice materiałowe są bardzo miękkie i wygodne - do tej pory takich nie posiadałem. Odpinany kabelek o długości 1m również prezentuje się całkiem solidnie. No i póki co mi się nie poplątał :). Same słuchawki wyglądają również solidnie. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, dziękuję każdemu kto pomógł.

Edytowane przez matpol7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minutes ago, matpol7 said:

Słuchawki sprawują się świetnie. Gdy zostały podpięte do komputera, zostałem naprawdę miło zaskoczony. Dźwięk jest naprawdę ładny. Nausznice materiałowe są bardzo miękkie i wygodne - do tej pory takich nie posiadałem. Odpinany kabelek o długości 1m również prezentuje się całkiem solidnie. No i póki co mi się nie poplątał :). Same słuchawki wyglądają również solidnie. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, dziękuję każdemu kto pomógł.

Jak dozbierasz kasy (a może na gwiazdkę) sprezentuj sobie jakiś zewnętrzny DAC bo pewnie masz zintegrowaną kartę dźwiękową :p Również powinneś usłyszec różnice. Może S.M.S.L M2 czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zerknąłem na tego DACa i się zastawiam czy chciałbym mieć wzmacniacz droższy od słuchawek. Jak to jest w świecie audio, takie rozłożenie budżetu jest normalne czy raczej należy go unikać? 
A ile chcesz wydać? Może doradzę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

A ile chcesz wydać? Może doradzę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze należy wziąć pod uwagę że źrudło jest ważniejsze od słuchawek, a więc całkiem usprawiedliwione było by wydanie większej kwoty na DAC/AMP niż na słuchawki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Póki co nie myślę o zakupie takiego urządzenia, więc ciężko mi określić budżet, byłem po prostu ciekawy jak to wygląda. Jeżeli coś się zmieni, to zakładam, że więcej niż 200 zł nie chciałabym wydać, ten polecony wyżej to już lekkie nagięcie budżetu. 
Może coś takiego, ale pytałeś o rozłożenie budżetu, odpowiedź już znasze015f4eeff18a523d809eea05fb3de22.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.11.2018 o 12:26, matpol7 napisał:

Słuchawki sprawują się świetnie. Gdy zostały podpięte do komputera, zostałem naprawdę miło zaskoczony. Dźwięk jest naprawdę ładny. Nausznice materiałowe są bardzo miękkie i wygodne - do tej pory takich nie posiadałem. Odpinany kabelek o długości 1m również prezentuje się całkiem solidnie. No i póki co mi się nie poplątał :). Same słuchawki wyglądają również solidnie. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, dziękuję każdemu kto pomógł.

 

Mam je od 2,5 roku. Bardzo je lubię za dźwięk, ale niestety z tą solidnością wykonania już nie jest tak różowo. Naprawdę je szanuję, jak zresztą inne sprzęty, ale one niestety kilka miesięcy temu po prostu zaczęły się łuszczyć :( Najpierw ta gumowana powłoka nauszników z boku, potem zaczęła pękać i schodzić eko-skóra na kantach pałąka, a teraz widzę, że również eko-skóra na nausznikach zaczęła pękać. Tak więc nie nastawiałbym się na długie lata używania. Acha, dokup sobie lepszy kabelek (np. polecany do nich Cordial CFS WW) - poczujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, matpol7 napisał:

O, kabelek to już mniejsza inwestycja. Ktoś więcej o tym kabelku? Są jakieś lepsze w tej cenie? 

Może nie tyle lepsze, ale tańsze (a porównywalne dźwiękowo) są kable Vention np:

https://allegro.pl/vention-hifi-4n-ofc-srebro-oplot-bawelniany-1-5m-i7494347988.html

https://allegro.pl/vention-kabel-audio-ofc-99-99-pvc-150cm-plaski-i6764531580.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Patrzę na oferty kabla, który zaproponowałeś i jeden ma srebrny oplot żył kabla drugi już nie. Jaki ma to wpływ na jakoś dźwięku? 
Wierzę że ma wpływ raczej na głośność a nie na jakość. Ja kupuję ze względu na efekt wizualny.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, matpol7 napisał:

Patrzę na oferty kabla, który zaproponowałeś i jeden ma srebrny oplot żył kabla drugi już nie. Jaki ma to wpływ na jakoś dźwięku? 

Kolor oplotu nie wpływa na dźwięk. Może być systemem znakowania rodzai kabli przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności