Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ulubiona postać fikcyjna z anime, filmu animowanego bądź fabularnego (także serialu), książki, komiksu czy mangi bądź gry..


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Wpadłem na nowy pomysł ciekawego tematu i nie mogę się powstrzymać od jego stworzenia zatem powstaje i już mówię o co chodzi.

 

Temat jest prosty - dyskusja i wskazanie ulubionych postaci fikcyjnych z anime, filmu fabularnego lub animowanego (także serialu) ogółem a także z książek, komiksów, mang bądź gier, najlepiej z krótką prezentacją i uzasadnieniem..

Fajnie, jakby osoby wymieniały się też wrażeniami nt. wymienionych postaci, ale oczywiście liczę, że nie muszę pisać, by było to w kulturalnej formie - oczywiście bez przesady, ale szanujmy się nawzajem - to tyle uzupełnienia.

 

 

Może zacznę..

 

Moja ulubiona postać z anime (z wszystkich anime) - Vegeta .

 

Lubię tę postać, bo ma jaja, dumę, jest niezłomna, ma charakter, słabości i walczy do ostatniej kropli krwi. Postać, która w przeciągu całej serii DB Z i dalej przeszła sporą zmianę i ciągle się ciekawie rozwijała.

 

Dodatkowo miała wiele ciekawych i ŚWIETNYCH momentów (których nie miał wg mnie nigdy Goku, bo nie może się równać z tą postacią - ale wróćmy do Vegety), a oto jeden z nich (miarę rozwoju wątku lub samemu dodam wkrótce może kolejne fragmenty związane z tą postacią):

 

Kneel before the Prince of All Saiyans! Before the true steel warrior Vegeta!

 

 

 

Vegeta na arenie:

 

 

 

Druga Walka Vegety z Kakarot:

 

 

 

 

 

 

Podaję także teledysk przedstawiający pewne (nie wszystkie) istotne momenty z życia Vegety:

 

 

 

Dodam pokrótce, że jeśli idzie o Gwiezdne Wojny, to póki co (i tak może zostanie już) moja ulubiona postać to Revan. Znana z serii gier "Knights Of The Old Republic". Niestety dawno już czytalem i grałem w to, więc zapodam póki co głównie linka z opisem. Ogólnie chyba cały koncept postaci mi się podoba, jej historia, wygląd, charyzma, zdolności itd.

 

http://www.ossus.pl/biblioteka/Revan

 

 

To póki co tyle ode mnie :) .

 

 

Jeśli idzie o FILMY, a konkretnie westerny (za którymi nie przepadam do końca, choć są wyjątki jak niektóre spaghetti-westerny autorstwa Sergio Leone - zwł. "Za kilka dolarów więcej"), to moja ulubiona postać to myślę i z tych co kojarzę to pułkownik Douglas Mortimer;

 

charyzmatycznie grany przez Lee Van Cleefa  w "Za kilka dolarów więcej" (1965). Postać intryguje, jest tajemnicza i niezwykle charyzmatyczna - jak dla mnie skradł "show" w tym filmie.. Tu scena, jak pojawia się na ekranie :):

 

 

 

 

A tu z baru :):

 

 

 

 

W serialu "Gra o tron" mam kilka postaci, które lubię - np. Ned Stark, Jorah Mormont, Tyrion Lannister, sir Davos Seaworth, Ramsay Bolton/Snow oraz "Ogar" - tj. Sandor Clegane, że chwilowo zapodam fragment, który mam pod ręką tyczący się "Ogara" :):

 

https://www.youtube.com/watch?v=GWmGrR9a818&t=226s

Edytowane przez Introverder
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi, fikcyjnymi postaciami filmowymi z dzieciństwa, aż do teraz, są bez wątpienia Predator, Terminator i Alien 😎. Na dokładkę jeszcze Jason z Piątku 13-go i Michael Myers z Halloween. Według mnie, jak dotąd, nie wymyślono bardziej brutalnych, budzących szacunek i strach postaci, po prostu przekozaki 😎

 

aliens_predator_terminator___sci_fi_clas

 

Kane-Hodder-Jason-Voorhees-Michael-Myers

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak na szybko - Rayden ale w interpretacji Christophera Lamberta (film Mortal Kombat) oraz "ulubieniec wszystkich dzieci" Czarny Lord Darth Vader !

Christopher-Lambert (1).jpg

vader.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego bohatera dla mnie :)

shrek-727x485.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał:

 

Jeszcze inny film za dzieciaka robił na mnie wrażenie. Młodzi raczej nie znają.

 

354460.jpg

Czy to Curro Jimenez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Tak. Nawet mając kiedyś ok 39 stopni gorączki domagałem się możliwości oglądania odcinka. Czasy chyba przedszkolne o ile pamiętam.

Jednym z tego typu bohaterów był wtedy Sandokan (Tygrys Malajów)

Sandokan-Tygrys-z-Malezji.jpeg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sandokana pamiętam odcinek gdy prawie cały czas udawał zmarłego. Może nie tyle udawał co był otruty czy uspiony i leżał w trumnie większość odcinka. No i muzykę: Sandokan, sandokan.

Ale przynajmniej ponad połowy gęby nie zajmowały mu oczy :)

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lord Rayden napisał:

Jednym z tego typu bohaterów był wtedy Sandokan (Tygrys Malajów)

Sandokan-Tygrys-z-Malezji.jpeg

Ja niezapomne seansu właśnie Sandokana w kinie w Tihany nad Balatonem. W 80 roku. Film był we włoskiej wersji językowej z napisami po węgiersku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci śpiewały Sandokan , sandokan, miał pół litra , wypił sam !

 

Pamiętacie serial NRD - "Stülpner, zbójnik z gór" ? Z 1973 ( u nas 1978).

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętamy Lordzie pamiętamy. I wszystkie westerny NRD-owskie wg Maya 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Old Shatterhand : przyjaciel Indian :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załoga G po naszemu czyli G force w oryginale. Żadnego puszczanego w Polsce odcinka nie przepuściłem. Krążyły w przedszkolu plotki i potem w szkole, że Zoltar jest kobietą, a Jason zginie. I to drugie się niestety potwierdziło choć nie w odcinkach puszczanych u nas. A i jeszcze jedno. Pierwsze odcinki nadawano pod tytułem Wojna Planet o ile się nie mylę. Już wtedy za komuny działali mistrzowie od tłumaczenia tytułów filmowych.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturos1967 napisał:

Nieśmiertelni w naszych głowach :)

Ktoś pamięta kto/co to ? 😜

 

IMG_3519.JPG

To już czasy mojego potomka coś tam widziałem przeganiajac go sprzed telewizora żeby nie oglądał takich szkaradnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pani Wander zapowiadała odcinek serialu "Załoga Gie" 🙂

 

Jason zginął ???? :-(. Zoltar w jednym z odcinków miał przez chwilę pokazane długie włosy.

 

 

...oraz ich koordynator z Centrum Neptuna robot Zark 7.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności