Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dragonfly Red + Android


plubart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego mój DFR pracując pod OS X odtwarzając muzykę z Tidala wskazuje prawidłowo kolorem diody częstotliwość próbkowania, natomiast podłączony do telefonu z androidem Oreo cały czas świeci się na różowo(96kHz)? Oprogramowanie aktualne 1.07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plubart napisał:

Cześć, czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego mój DFR pracując pod OS X odtwarzając muzykę z Tidala wskazuje prawidłowo kolorem diody częstotliwość próbkowania, natomiast podłączony do telefonu z androidem Oreo cały czas świeci się na różowo(96kHz)? Oprogramowanie aktualne 1.07.

 

Ja mogę :) Android ma z****ną współpracę z DACami po OTG i rekoduje wszystko do 96kHz. Mi to nie przeszkadzało, nie mam tak złotych uszu żeby to słyszeć, ale tak jest. Jedyną opcją żeby to obejść jaką znalazłem jest instalacja USB Audio Player i streamowanie Tidala z jego poziomu. Działa ale korzystanie z Tidala jest wtedy dużo mniej wygodne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał:

 

Ja mogę :) Android ma z****ną współpracę z DACami po OTG i rekoduje wszystko do 96kHz. Mi to nie przeszkadzało, nie mam tak złotych uszu żeby to słyszeć, ale tak jest. Jedyną opcją żeby to obejść jaką znalazłem jest instalacja USB Audio Player i streamowanie Tidala z jego poziomu. Działa ale korzystanie z Tidala jest wtedy dużo mniej wygodne.

 

Wreszcie jakaś konkretna odpowiedz - Bóg Ci zapłać dobry człowieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.11.2018 o 15:32, matdru napisał:

Witam, czy wie ktoś, czy w/w dac da radę dogadać się z honorem play? Czy w ogóle ten honor wspiera usb audio? W necie skąpo o takie informacje:) 

Powinien dać radę ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 1.11.2018 o 09:49, zdzichon napisał:

 

Ja mogę :) Android ma z****ną współpracę z DACami po OTG i rekoduje wszystko do 96kHz. Mi to nie przeszkadzało, nie mam tak złotych uszu żeby to słyszeć, ale tak jest. Jedyną opcją żeby to obejść jaką znalazłem jest instalacja USB Audio Player i streamowanie Tidala z jego poziomu. Działa ale korzystanie z Tidala jest wtedy dużo mniej wygodne.

A co to znaczy że rekoduje do 96kHz ? kiedy  włączam Tidala po USB Audio Player i np. jeden utwór ma 44.1 kHz i dragonfly świeci prawidłowo a właczenie tego samego utworu na Tidalu bezpośrednio to dioda próbkowania świeci na różowo to znaczy że to gorsza jakość ? lepsza ? :P nie kumam tego, proszę mi wytłumaczyć :P    

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, to do bardziej technicznych forumowiczów pytanie. Ja to rozumiem mniej więcej tylko. Tak raczej samą ideę, że tak powiem ;) Jakbym próbował to wytłumaczyć to się zacznę potykac o własną niewiedzę.

 

Generalnie przy konwersji prawie zawsze traci się coś na jakości. Raz mniej, raz więcej, tak jak w kodekach video. Generalnie proponuję testy na własnych uszach.

 

Ja to słyszałem na granicy autosugestii i nie było to warte niewygody korzystania z Tidala przez UAPP (dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 09:49, zdzichon napisał:

 

Ja mogę :) Android ma z****ną współpracę z DACami po OTG i rekoduje wszystko do 96kHz.

Nieprawda, wszystko jest uzależnione od konkretnego softu, bo u mnie np. nie ma żadnego upsamplingu, leci źródłowe 44.1khz (zielona dioda). ;)

 

37 minut temu, djcutkiller napisał:

A co to znaczy że rekoduje do 96kHz ? kiedy  włączam Tidala po USB Audio Player i np. jeden utwór ma 44.1 kHz i dragonfly świeci prawidłowo a właczenie tego samego utworu na Tidalu bezpośrednio to dioda próbkowania świeci na różowo to znaczy że to gorsza jakość ? lepsza ? :P nie kumam tego, proszę mi wytłumaczyć :P    

Tzn. tyle, że jest sztucznie podnoszona rozdzielczość pliku źródłowego, a efekt takiej konwersji jest uzależniony od zaimplementowanej kości, raz wyjdzie lepiej, raz gorzej, a czasami bez żadnej słyszalnej różnicy. ;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, neonlight napisał:

Nieprawda, wszystko jest uzależnione od konkretnego softu, bo u mnie np. nie ma żadnego upsamplingu, leci źródłowe 44.1khz (zielona dioda). ;)

 

Tzn. tyle, że jest sztucznie podnoszona rozdzielczość pliku źródłowego, a efekt takiej konwersji jest uzależniony od zaimplementowanej kości, raz wyjdzie lepiej, raz gorzej, a czasami bez żadnej słyszalnej różnicy. ;)

 

O widzisz, jaki telefon. czytałem że to jest po prostu problem androida. Może którys producent sobie z tym poradził. A sof jaki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djcutkiller napisał:

A co to znaczy że rekoduje do 96kHz ? kiedy  włączam Tidala po USB Audio Player i np. jeden utwór ma 44.1 kHz i dragonfly świeci prawidłowo a właczenie tego samego utworu na Tidalu bezpośrednio to dioda próbkowania świeci na różowo to znaczy że to gorsza jakość ? lepsza ? :P nie kumam tego, proszę mi wytłumaczyć :P    

Wszystko zależy w jakiej jakości album odtwarzasz jeśli album jest dostępny normalnie FLAC to 44,1 kHz (zielone) , jeśli w wersji Masters literka M przy albumie to wtedy  96 MQA kolor magenta.( różowy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie USB Audio blokuje MQA i DFR nie dostaje czystego sygnału z MQA , który mógłby zdekodować . Sam mam DFR i przy bezpośrednim podłączeniu pod Tidal wszystko działa jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

I słuchasz, bezpośrednio Tidala i Spoti? Dziwne, nie spotkałem sie jeszcze żeby ktos pisał, że działa normalnie. No cóż, good for you :)

Wstyd się przyznać publicznie, ale ostatnimi czasy korzystam tylko z dobrodziejstwa streaming-u. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, conrad1975 napisał:

W takim razie USB Audio blokuje MQA i DFR nie dostaje czystego sygnału z MQA , który mógłby zdekodować . Sam mam DFR i przy bezpośrednim podłączeniu pod Tidal wszystko działa jak trzeba. 

Wydaje mi się na odwrót :P bo DFR po podłączeniu to tel. od razu zaczyna swiecic na rózowo, czyli jest ładowany przez tel. a pliki MQA są też różnej jakości, czyli przez USB Audio działa dobrze, ale tylko sobie tak gdybam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ Audioquest ;) :

 

 

An MQA Renderer is a device which takes in the MQA Core (at 88.2 or 96 kHz) and completes the unfold to the original sample rate and also matches and compensates the DAC characteristics to the hierarchical target, matching the analog sound heard in the studio.

The AudioQuest DragonFly Red and Black feature an MQA renderer and enables you to play back MQA audio files and streams, delivering the sound of the original master recording. When connected to an MQA Core signal (within Tidal or Audirvana for example) the purple display on the product indicates the unit is rendering an MQA stream or file.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności