Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK300 przestał czytać kartę


westberg

Rekomendowane odpowiedzi

Karta formatowana w urządzeniu i zapisywana w urządzeniu. Działało, działało, a dziś się wyonacyło.

 

Karta czytana jest bez problemu w zewnętrznym czytniku. Kopiuję ją teraz do komputera, a potem po sformatowaniu w AK300 będę ją zapisywał ponownie. 

 

Macie jakieś inne pomysły, poza tym powyższym, żeby z powrotem zadziałała w AK300? Może jest jakiś myk przywracający do życia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt odczytywania karty w zewnętrznym czytniku nie świadczy o jej poprawnym działaniu. Karta ma określoną liczbę odczytu/zapisu i czasem się zużywa lub po prostu ulega awarii i wali błędami. Odtwarzacze są zazwyczaj bardziej czułe na takie błędy. Jak zrzucisz na kompa dane to zrób przed wrzuceniem do odtwarzacza porządny test zapisu/odczytu karty spod komputera i będziesz miał wówczas pewność gdzie leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bigmaras napisał:

Fakt odczytywania karty w zewnętrznym czytniku nie świadczy o jej poprawnym działaniu. Karta ma określoną liczbę odczytu/zapisu i czasem się zużywa lub po prostu ulega awarii i wali błędami. Odtwarzacze są zazwyczaj bardziej czułe na takie błędy. Jak zrzucisz na kompa dane to zrób przed wrzuceniem do odtwarzacza porządny test zapisu/odczytu karty spod komputera i będziesz miał wówczas pewność gdzie leży problem.

 

Dzięki. Tego nie wiedziałem. 

 

A czy pojemność karty ma wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia wad w działaniu? Mam sandiska 200 gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, westberg napisał:

 

Dzięki. Tego nie wiedziałem. 

 

A czy pojemność karty ma wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia wad w działaniu? Mam sandiska 200 gb.

 

Nie sądzę aby ktoś takie badania robił nad wpływem wielkości kart na awarie/zużycie. Generalnie wg różnych badań/testów sandiski nie należą do trwałych kart ale zrób najpierw testy zapisu/odczytu, niech soft pomieli tą kartą to będziesz miał odpowiedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 21:12, sp5it napisał:

Slot zdechł w grajku. Sprzętowo bądź programowo.

 

Zgrałem parę płyt na szybko, bo podejrzewałem i to. Ale te parę płyt grajek widział i odtwarzał. 

 

Edit: zgrałem kartę do komputera, sformatowałem kartę, ponownie naładowałem i jak dotąd działa, problem się nie pojawia. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 21:26, westberg napisał:

 

Zgrałem parę płyt na szybko, bo podejrzewałem i to. Ale te parę płyt grajek widział i odtwarzał. 

 

Edit: zgrałem kartę do komputera, sformatowałem kartę, ponownie naładowałem i jak dotąd działa, problem się nie pojawia. 

 

A robiłeś testy karty? bo taki objaw może świadczyć o jej niedługim rychłym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności