Skocz do zawartości

Fiio FH5 Recenzja - Gruby Kaliber


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

"Całkiem bogato, niestety egzemplarz testowy dotarł do mnie bez wspomnianych etui ale skoro komuś się spodobały to wierze że są bardzo dobrej jakości ;) Rozczarowujący jest fakt że zabrakło w zestawie drugiego, zbalansowanego kabla który znajduje się w niższych modelach F9pro czy nawet F5."

Etui nie żałuj, jedynie słuszne to od MEE M6 Pro. Ale brak balansu to bardzo brzydko ze strony Chinczyków. Świadczy tylko o chęci oskubania klientów. 

 

"Izolacja od otoczenia jest niestety dość przeciętna co wybija z klimatu zwłaszcza przy spokojnej muzyce."

Kolejna osoba potwierdza moje obawy - doki ze słabą izolacją ? Skoro używam ich głównie na dworze... Dzieki @Spawn !

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

Izolacka nie jest slaba tylko przecietna. Sa takie co izoluja mniej i sa takie co bardziej :)

Zagadkami mówisz...jak Yoda.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, iamnah napisał:

@Spawn - będziesz uzupełniać swój ranking? Ciekaw jestem, gdzie umieściłbyś FH5, przede wszystkim w stosunku do podobnej kategorii cenowej tj. etymoticów i massdrop plus.

 

Na ten moment ranking został porzucony ze względu na dość słaby odzew, brak dyskusji w temacie itp. Wolę zaoszczędzony czas przeznaczyć na rozwijanie strony.

 

Obiektywnie FH5 prezentują bardzo wysoki poziom i postawiłbym je nawet wyżej niż er4xr i Massdropy - to takie brakujące ogniwo jakościowo między er4xr, a andromedami. Natomiast subiektywnie ze względu na ich strojenie z odjechanym basem i brakiem najwyższej góry nigdy bym ich dla siebie nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

Na ten moment ranking został porzucony ze względu na dość słaby odzew, brak dyskusji w temacie itp. Wolę zaoszczędzony czas przeznaczyć na rozwijanie strony.

  

Obiektywnie FH5 prezentują bardzo wysoki poziom i postawiłbym je nawet wyżej niż er4xr i Massdropy - to takie brakujące ogniwo jakościowo między er4xr, a andromedami. Natomiast subiektywnie ze względu na ich strojenie z odjechanym basem i brakiem najwyższej góry nigdy bym ich dla siebie nie kupił.

 

Słaby odzew, no cóż... Taka specyfika internetów : ) Odpowiednie miejsce, odpowiedni czas. Ranking Fatso był - nikomu nie ujmując - dużo mniej treściwy i generalnie odnosiłem wrażenie mniejszej wiarygodności, pomimo parametryzacji zawartych modeli. Swoją drogą, zdecydowanie najlepsze zestawienie obecnie - lista Crinacle'a na head-fi - również ich nie posiada. A takich rankingów nigdy za wiele, szczególnie gdy mają ręce i nogi. Obecny poziom popularności niczego nie oznacza, rzeczy zazwyczaj rozkręcają się z czasem. Byłeś mi w stanie z miejsca odpowiedzieć, gdzie umieściłbyś FH5 - teraz tylko dopisać do tabelki w odpowiednim miejscu, screenshot i notka: aktualizacja rankingu, niech i z opatrzeniem, że wstępna/docelowo do modyfikacji. Nic więcej nie musisz pisać, sam taki bump od czasu do czasu, może będzie warto ; ) Ogólnie świetna robota z recenzjami, dzięki za content!

Edytowane przez iamnah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal zerkam w ten ranking, ale skoro się nic nie dzieje nowego to nie komentuję :P  . FH5 pomaga trochę EQ na ten bas, ale nie da się go poskromić.  Jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy to świetnie nadają się jako  drugie/trzecie słuchawki. 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w mp3store i słuchałem ich razem z F9Pro i Campfire Comet oraz przy okazji wpadły w ucho GR07 Classic. Odsłuch na V30. 

GR07 niestety mam problem z aplikacją i nie pokazały pewnie wszystkiego co potrafią, ale niestety muszę je odrzucić z góry za niekompatybilność z moimi uszami, problemy z głośnością i tym, że pozostałe iemy jednak nie były w żadnym razie gorsze.

Comety również nieco upierdliwe w aplikacji, nie tego szukam, ale dźwięk określę jako "ładny", bezpieczny, jest gładko, dla mnie za bardzo, nie wyróżniają się jakoś szczególnie w niczym co nie jest ani wadą ani zaletą.

F9Pro to już zaszczytne drugie miejsce, jeszcze nieco dudniące nówki, widać, że bas jest dosyc mocno zaakcentowany, ale bez przegięć, mimo braku faktury i złożoności, a góra również potrafiła trochę syknąć, choć w żadnym przypadku nie można powiedzieć, żeby była upierdliwa. Nie jest już tak grzecniez i gładko jak w kometach, pokazują pazur i z odsłuchem zyskiwały moje uznanie.

FH5 to zdecydowanie klasa wyżej względem pozostałej trójki. Znakomicie wyważone - może czasem średnica w niektórych nagraniach była zbyt nachalna, ale składam to na karb nówek. Za to jest taka pozytywna surowość w dźwięku bez upiększania, powietrze, dużo powietrza, znakomita rozdzielczość dźwięku, jestem na tak. Znakomita kontrola i faktura, może życzyłbym sobie ciut więcej basu, bo po F9Pro brakowało impaktu, ale to zależy kto czego szuka. Trochę mi przypomniały zupełnie bezwiednie InEar Stage 2, ale słuchałem dawno więc nie chę pleść głupot. Szybkość, rozdzielczość, powietrze to ich największe atuty. 

F9Pro to bardziej przyjazne słuchawki dla różnej maści nagrań, takie bardziej uniwersalne dla przeciętnego użytkownika.

Bardzo chętnie wróciłbym do porównania wygrzanych F9Pro z P1 i InEar SD2, ale te słuchawki mają w sobie coś co potrafi zaintrygować.

W życiu bym nie powiedział, że mają odjechany bas.

 

Edit. W końcowych zdaniach miałem na myśli oczywiscie FH5.

Edytowane przez zibra
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Helloł, ostatnio mnie trochę nosi i już szukam czegoś do kupienia. 

Mam obecnie Aune E1 i ibasso it01s szukam czegoś podobnego ale trochę półkę wyżej. Nie chce całych armatur, chciałabym chyba hybrydę bo subbas i bas jest dla mnie istotny a dynamik lepiej to zagra i będę miał go więcej niż w full armaturach. Zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem fh5 nie będzie takim next level’em tego co wyżej wymieniłem. Oczywiście może być tez coś innego, nawet 2 czy 3 level’e wyżej ale dynamik na subbasie musi być. Tak jak wspomniałem charakter rozrywkowy z dobrym dołem E1 czy ibasso it01s musi być zachowany.

uszy mam malutkie i kanały raczej płytkie wiec fh5 nie byłyby problemem raczej. ;)

Dodatkowko poza dacami jakie posiadam DFR i Mojo rozważam jakiegoś lepszego Dap aby miał tez wyjście balanced (nadchodzący dx220 lub A&K SR15)

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Najner czytałem jeszcze przed zakupem E1 / it01s ale raczej one nie dla mnie.

chyba znalazłem już coś co mnie na dłużej wyleczy ze słuchawek i może być tym czego szukam to CA Atlas. :)

Tylko muszę jeszcze wytłumaczyć sobie ich cenę :P no i poszukać ich gdzieś ......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności