Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Campfire Audio Solaris


Scipio Africanus

Rekomendowane odpowiedzi

Ex1000 to wbrew pozorom dość wybredne słuchawki potrafią zagrać  tragicznie -lotoo paw gold,  dobrze tak na 4- ak120tyt , x1061 , i wybitnie ( dźwięk oderwany od głowy góra uwolniona , piękny wokal i średnica,  no i referencyjny bas -wm1z to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorwałem Solarisy do testu. Pierwsze wrażenia mocno mieszane. Ergonomiczny koszmarek, dziwnie zestrojone, falujące, agresywne. Rzeczywiście nie jest to połączenie Atlasów i Andromed, a jakiś specyficzny skok w bok. Jeszcze sporo grania przed nimi i słuchania, ale sam nie wiem co z tego będzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciux napisał:

Dorwałem Solarisy do testu. Pierwsze wrażenia mocno mieszane. Ergonomiczny koszmarek, dziwnie zestrojone, falujące, agresywne. Rzeczywiście nie jest to połączenie Atlasów i Andromed, a jakiś specyficzny skok w bok. Jeszcze sporo grania przed nimi i słuchania, ale sam nie wiem co z tego będzie.

Może lepiej najpierw dać im pograć przynajmniej 150h na przełamanie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, jeszcze pograją, tak jak napisałem. To tylko pierwsze wrażenia. Atlasy też prosto z pudełka miały swoje problemy :)

 

Pewnie przejście bas > średnica się ułoży. Wyższe średnie to już raczej trzeba będzie uspokajać synergią. Sprawdziłem wczoraj więcej źródeł, to najciekawsze efekty dał DX200.

 

1s.jpg

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po cichu ALO wprowadziło chyba nową wersję Solarisów... tzn nie wiem, czy jakiejkolwiek zmianie uległa konstrukcja samych słuchawek (tak jak miało to w przypadku Andromed 2019 - delikatnie zmieniona obudowa), ale wyposażenie pudełka już tak. Teraz mamy inny portfel (moim zdaniem poręczniejszy choć nie wyglądający już tak bogato jak w wersji poprzedniej) i więcej tych siatkowych woreczków na pierdółki. 

Zmianie też chyba uległ kolor pudełka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, waski napisał:

Po cichu ALO wprowadziło chyba nową wersję Solarisów... tzn nie wiem, czy jakiejkolwiek zmianie uległa konstrukcja samych słuchawek (tak jak miało to w przypadku Andromed 2019 - delikatnie zmieniona obudowa), ale wyposażenie pudełka już tak. Teraz mamy inny portfel (moim zdaniem poręczniejszy choć nie wyglądający już tak bogato jak w wersji poprzedniej) i więcej tych siatkowych woreczków na pierdółki. 

Zmianie też chyba uległ kolor pudełka. 

 

Jak dla mnie istotne jest czy instalują fejkowe czy oryginalne Knowlesy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał bo proces o Knowles dotyczy blokady sprzedaży w USA. A gdzieś produkcję trzeba upłynnić...


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że zamiast zrobić zadymę u producenta to świadomie puszczają na Europę? 

Przecież gdyby wyszły na jaw takie praktyki to leżą.

Na ich oficjalnej stronie są w nowej wersji pudełka i z nowym portfelem.

Zresztą to samo dotyczy Andromed. 

Uważam iż kupując u dystrybutora np. Mp3store.pl raczej nie ma powodów do niepokoju.

Równie dobrze mogli też wprowadzić właśnie wersję 2019 by odróżnić ją od poprzednich w których mogły trafiać się oryginało-podróbki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym, co można zrobić podchodząc do tematu w stylu: "A gdzieś produkcję trzeba upłynnić..." to przestać kupować ich produkty. Użytkownik nie jest w stanie tego sprawdzić w inny sposób jak ryzykować uszkodzenie produktu podczas samodzielnej rozbiórki sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś czytałem o tej aferze to sprawa dotyczyła tego że jakiś były pracownik Knowles wykradł technologie, założył sobie firmę Bellsing, wyprodukował przetworniki zachowujące się identycznie jak te od Knowles i zaoferował je w niższej cenie. Okazało się że kilka dużych firm w tym i Campfire przerzuciło się na te tańsze przetworniki nawet we flagowcach typu Solaris. Knowles wytoczyło proces zarówno tej nowej firmie jak i producentom słuchawek bo poza naruszeniem patentów użyli kradzionej technologii. Z punktu widzenia użytkownika końcowego w zasadzie chyba nic się nie zmienia bo te przetworniki to są nie tyle podróbki co bardziej kopie tym bardziej że Campfire chyba nigdy nie mówiło jakich konkretnie przetworników używa. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał:

Z tego co kiedyś czytałem o tej aferze to sprawa dotyczyła tego że jakiś były pracownik Knowles wykradł technologie, założył sobie firmę Bellsing, wyprodukował przetworniki zachowujące się identycznie jak te od Knowles i zaoferował je w niższej cenie. Okazało się że kilka dużych firm w tym i Campfire przerzuciło się na te tańsze przetworniki nawet we flagowcach typu Solaris. Knowles wytoczyło proces zarówno tej nowej firmie jak i producentom słuchawek bo poza naruszeniem patentów użyli kradzionej technologii. Z punktu widzenia użytkownika końcowego w zasadzie chyba nic się nie zmienia bo te przetworniki to są nie tyle podróbki co bardziej kopie tym bardziej że Campfire chyba nigdy nie mówiło jakich konkretnie przetworników używa. 

 

A jak z trwałością, powtarzalnością, etc.? Sori, ale jeżeli chińskie (sic!) Fiio jest w stanie załadować oryginalne Knowlesy do swoich słuchawek, kosztujących połowę tego co podobne technologicznie produkty CA, to dla mnie sprawa jest dość klarowna. 

 

Takie kwestie jak popieranie złodziejstwa przemysłowego pomijam, choć to też ważna kwestia. Najbardziej dziwi mnie, że w taki układ wchodzi amerykańska firma. W USA, gdzie patenty i prawa autorskie są traktowane jak nowy Dekalog. Wychodzi na to, że Chińczyk ma większy szacunek do nakładów jakie producent poniósł na zbudowanie technologii i know how oraz patenty, niż Amerykanin. 

 

Jak już powiedziałem, chytry dwa razy traci.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś czytałem o tej aferze to sprawa dotyczyła tego że jakiś były pracownik Knowles wykradł technologie, założył sobie firmę Bellsing, wyprodukował przetworniki zachowujące się identycznie jak te od Knowles i zaoferował je w niższej cenie. Okazało się że kilka dużych firm w tym i Campfire przerzuciło się na te tańsze przetworniki nawet we flagowcach typu Solaris. Knowles wytoczyło proces zarówno tej nowej firmie jak i producentom słuchawek bo poza naruszeniem patentów użyli kradzionej technologii. Z punktu widzenia użytkownika końcowego w zasadzie chyba nic się nie zmienia bo te przetworniki to są nie tyle podróbki co bardziej kopie tym bardziej że Campfire chyba nigdy nie mówiło jakich konkretnie przetworników używa. 
Dokładnie. Campfire z premedytacją kupili taniej i wyprodukowali. Uważam że gdzieś to muszą upłynnić a USA jest zbanowane. Europa się ostała. Tym bardziej że przecież nie podają parametrów że to Knowles.
Nawet jeśli wszystko trzyma się kupy i gra ok to niesmak ogromny.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, westberg napisał:

 

A jak z trwałością, powtarzalnością, etc.? Sori, ale jeżeli chińskie (sic!) Fiio jest w stanie załadować oryginalne Knowlesy do swoich słuchawek, kosztujących połowę tego co podobne technologicznie produkty CA, to dla mnie sprawa jest dość klarowna. 

 

Takie kwestie jak popieranie złodziejstwa przemysłowego pomijam, choć to też ważna kwestia. Najbardziej dziwi mnie, że w taki układ wchodzi amerykańska firma. W USA, gdzie patenty i prawa autorskie są traktowane jak nowy Dekalog. Wychodzi na to, że Chińczyk ma większy szacunek do nakładów jakie producent poniósł na zbudowanie technologii i know how oraz patenty, niż Amerykanin. 

 

Jak już powiedziałem, chytry dwa razy traci.

 

Akurat Fiio również jest ujęte w pozwie za bodaj model F9 ;)

 

Ja nikogo nie bronie bo mi to lata tylko zwracam uwagę na fakt ze to nie są podrobione przetworniki tylko od innego dostawcy ktory jak sie okazuje ukradl technologie poprzedniemu dostawcy. Co do powtarzalnosci, innosci a tak ze etyki i pazernosci to juz pytanie do Campfire i innych firm ktore handlowaly z Bellsing.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

 

Akurat Fiio również jest ujęte w pozwie za bodaj model F9 ;)

 

Ja nikogo nie bronie bo mi to lata tylko zwracam uwagę na fakt ze to nie są podrobione przetworniki tylko od innego dostawcy ktory jak sie okazuje ukradl technologie poprzedniemu dostawcy. Co do powtarzalnosci, innosci a tak ze etyki i pazernosci to juz pytanie do Campfire i innych firm ktore handlowaly z Bellsing.

 

 

 

Nie no, mam nadzieję, że nie odebrałeś mojego wpisu jako oskarżenia Ciebie za machloje CA. Nie, nie. To jest absmak skierowany do CA. A pisząc o słuchawkach Fiio miałem na myśli FH7 z legitnymi Knowlesami, za połowę ceny Solarisów, a nawet z jedną armaturą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Palpatine napisał:

Armatur to sobie możesz wpakować nawet 14 na kanał, a nie znaczy że będziesz miał lepszy dźwięk.

 

Ale pretekst dla kapitalisty do podniesienia cenki chyba jednak w takiej sytuacji występuje, nie? A tymczasem mniej armatur (być może tanich i fejkowych), mniejszy dynamik kosztuje dwa razy tyle. Ot, dialektyka wolnego rynku.

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na Headfi pojawił się wpis kogoś kto był na evencie ALO i mógł posłuchać nowej, limitowanej do 750szt. wersji Solarisów. Cena ma być zbliżona do regularnej za nie. Nie ma jeszcze terminu od kiedy pojawią się w dystrybucji.

Kuźwa mać, a ja tyle, co kupiłem nówki.

Z drugiej strony może to i lepiej bo "lepsze" zawsze było wrogiem "dobrego".

Mp3store macie jakieś informacje na ich temat? 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waski napisał:

Właśnie na Headfi pojawił się wpis kogoś kto był na evencie ALO i mógł posłuchać nowej, limitowanej do 750szt. wersji Solarisów. Cena ma być zbliżona do regularnej za nie. Nie ma jeszcze terminu od kiedy pojawią się w dystrybucji.

Kuźwa mać, a ja tyle, co kupiłem nówki.

Z drugiej strony może to i lepiej bo "lepsze" zawsze było wrogiem "dobrego".

Mp3store macie jakieś informacje na ich temat? 

 

Zaczyna się polityka jak w Astellu. Kupujesz  topowy sprzęt danej firmy za kupę kasy, a za chwilę pod tą samą nazwą wychodzą nowe "lepsze" limitedy. I jak się taki klient czuje? Tak się klientów nie traktuje.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności