Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Campfire Audio Solaris


Scipio Africanus

Rekomendowane odpowiedzi

i będzie kolejna nowość od CA

ti3vw9rcqqq11.jpg?width=960&crop=smart&a

 

https://campfireaudio.com/solaris/

 

dziś powinniśmy wiedzieć coś więcej 

 

https://www.head-fi.org/threads/campfire-solaris.891180/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze opisy Solaris:

 

grają nie tyle jak połączenie Atlasa z Andromedami, ale jak krzyżówka ich najlepszych cech z modyfikacją dla zachowania spójnej sygnatury

 

subbas z Atlasa, ale midbas delikatniejszy, średnica bogata i lepiej dociążona niż w Andromedach, góry więcej niż w Atlasach, ale nieco delikatniejsza niż w Andromedach

 

bardzo chwalą dociążenie dźwięku - niektórzy opisują go w uproszczeniu jak tłusto grające Andromedy z subbasem i midbasem o pełnym impakcie i wzbogaconą średnicą

 

słuchawki dostępne w EU dopiero od grudnia, a nawet w USA pierwsza seria poszła w dwa dni...

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą też, że scena większa od Andro, więc Andro killer się szykuje, chociaż Atlas już dla mnie był tym killerem...

 

PS. wstępnie szykuję się do pozbycia Andro, stan idealny, więc fanów Campfire zapraszam do kontaktu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, iemcamp napisał:

Piszą też, że scena większa od Andro, więc Andro killer się szykuje, chociaż Atlas już dla mnie był tym killerem...

 

PS. wstępnie szykuję się do pozbycia Andro, stan idealny, więc fanów Campfire zapraszam do kontaktu

 

 

nie śpieszyłbym się ze sprzedawaniem Andromed

 

Solaris to inna konstrukcja, sporo większa z nieco innym prowadzeniem noska kopułki - a w IEMach seal jest równie ważny co sygnatura...

 

z opisów wychodzi że są wygodne, ale bez przymierzenia do swojego ucha nie wiadomo jak wypadną

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2018 at 9:02 AM, mykupyku said:

 

nie śpieszyłbym się ze sprzedawaniem Andromed

 

Solaris to inna konstrukcja, sporo większa z nieco innym prowadzeniem noska kopułki - a w IEMach seal jest równie ważny co sygnatura...

 

z opisów wychodzi że są wygodne, ale bez przymierzenia do swojego ucha nie wiadomo jak wypadną

Akurat uszy mam raczej standartowe, więc o dopasowanie się nie boję. 

Zgadzam się, że seal i tipsy są bardzo ważne i wpływają  na charakterystykę dźwięku i w przypadku IEM-ów trzeba próbować wielu, żeby uzyskać to co się chce.

Na tę chwilę wydaje mi się, że akurat znalazłem odpowiednie i bardzo polecam - JVC Spiral Dots. Używam z Andro i Atlasem, ale szczególnie z tym drugim to niesamowite połączenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem do testu Atlasy, zanim pojawiły się Solarisy. Porównałem z Andromedami, stwierdziłem, że fajnie byłoby mieć coś pomiędzy, wypadkową obu modelu. No i proszę, są Solaris ;)

 

Początkowo myślałem, że to będzie jakaś kontynuacja Polarisów. W sumie jest, też hybryda, ale cena z innej bajki. Jeśli będą miały średnie Andromed, basior Atlasów, to będzie wypas. Jak się jeszcze okaże, że dół będzie trochę spokojniejszy od Atlasów, a brzmienie nie będzie tak techniczne, jak w Andromedach, to w ogóle szał.

 

Szkoda, że w nowych wersjach Atlasów brak SpinFitów, które IMO fajnie współgrają z Atlasami i ogólnie słuchawkami Campfire Audio. Z tego co widzę w Solarisach też zamiast SpinFit są Finale Type E, które też są dobre, ale z innym przekazem góry.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma już spin fitów - kiedyś dawali, teraz dają final audio zamiast nich

 

Solaris słuchało już trochę osób bawiących się IEMami i zgrubnie:

 

to bardziej krok dalej po Andromedach niż Atlasach - słychać subbas i bas dynamiczny, ale jest stonowany

to jakby grające pełniejszym dynamicznym basem Andromedy... dodatkowo z bogatszą, dociążoną średnicą, wciąż nie są to ciemne słuchawki, grają naturalnie i bardzo podoba się pełny/dociążony/tłusty dźwięk oraz fun pożeniony z technicznością

 

 

jak w efekcie dostaniemy coś w rodzaju u18t... to się nie pogniewam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś się tak podjarał, że gotów był puścić swoje Andromedy, dodatkowo np. te w białej wersji zamiast tej brzydkiej zielonej, to chętnie się zgłaszam :)

 

Chętnie posłuchałbym Atlasa, Androme i Solarisa bo oferta Campfire jest mi nieznana. A jak to się może mieć do Noble K10, Katany oraz W80 i Xelento? Z tych wymienionych najbliżej moich preferencji są Katany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seler666 napisał:

Pianki są wygodniejsze, ale jednak dość szybko się zużywają. Zamówiłem też Spiral Dotsy - zobaczymy, jak to razem gra.

 

Tak, ale to kwestia użytkowa. Brzmieniowo spinfitsy są na Andromedach chude i bez wyrazu. Mam wrażenie, że traci się też masę smaczków na samej górze, które pięknie wybrzmiewają na piankach. Andromedy muszą mieć izolację na 100%,  a te gumki siłą rzeczy takiej izolacji dać nie mogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi Dragon (forumowicz), Forza Audio - robią kable wysokiej jakości na zamówienie. Ja korzystam z usług Smoka.

Do tego Audeos i AudioHeaven mają w ofercie półprodukty - wtyki, przewody na metry i tym podobne. Jest w czym wybierać tym bardziej, że import kabli znanych producentów jak Effect Audio, Norne Audio i tym podobnych to jednak wysokie koszty.

 

Fucktycznie, zapomniałem. Z Tańszych gotowych kabli jest prześwietny iBasso CB12S. Z droższych, wyśmienitych - Oriveti Affinity i iBasso CB13 :)

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, iemcamp napisał:

Ktoś używa kabli zbalansowanych z dokanałowymi? Można coś fajnego w Polsce znaleźć oprócz Fiio i Mee?

 

 

Oriveti, chociaż ceny trochę zaporowe. Z drugiej strony świetnie się prezentują w realu: https://audeos.pl/pl/searchquery/oriveti/1/phot/5?url=oriveti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iemcamp napisał:

Ktoś używa kabli zbalansowanych z dokanałowymi? Można coś fajnego w Polsce znaleźć oprócz Fiio i Mee?

 

 

do Andromedy mam standardowy alo audio litz, litz 2.5mm oraz EA eros II na wtyku Pentaconna 4.4mm i ten ostatni gra najlepiej - wyciąga detale, poszerza skraje pasma, polepsza subbas i bas, ale neutralnie traktuje sygnaturę

 

kable Forzy są świetne, ale dodają kolorów i nie zawsze się zgrywają, wycena jest bardziej europejska niż polska

 

kable JD też są świetne, dobrze wycenione i można się dogadać jaki dobrać, żeby zagrało jak chcemy

 

kable EA są lepsze, ale dużo droższe, a te najlepsze bardzo dużo i nie warto ich parować z budżetowym sprzętem

 

 

nie każda słuchawka potrzebuje balansu, ale większość zyskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iemcamp napisał:

Dzięki za info. 

Pewnie skuszę się na kable od JD lub Oriveti, ale trochę szkoda, że mp3store nie sprowadza kabli ALO...

Będę się powtarzał, ale co tam :) Rzuć okiem na kable iBasso ;)

 

Czaiłem się na EA Lionheart, ale ostatecznie odpuściłem. Kuszą mnie jeszcze Norne Audio, choćby przez te ich (ach ten estetyzm wizualny) trójkątne grawerowane splittery i ponoć analogowy mimo użycia srebra charakter. Korci, żeby sprawdzać wynalazki ^^

 

Ja tylko bym chciał posłuchać na AVS Solarisów po balansie z WM1A ^^ Tylko niech ten Słonik w końcu przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 23:02, mykupyku napisał:

 

 

kable Forzy są świetne, ale dodają kolorów i nie zawsze się zgrywają, wycena jest bardziej europejska niż polska

 

 

Mam standardowego Litza i Hybrydę od Forzy, oba zbalansowane (Perul przerabiał Litza, dzięki jeszcze raz Perul). Litz gra zdecydowanie najbardziej tłusto i miękko, zdecydowanie średnica i niższa średnica. To dość przyjemna sygnatura, ale niestety kabel gubi szczegóły na górze. W porównianiu do firmowego Litza, Hybryda od Forzy to zdecydowanie wyższa liga. Wszystko jest lepsze, tony niższe schodzą niżej, mimo zachowania neutralnej średnicy, góra pięknie wybrzmiewa i jest bardzo rozdzielcza. 

 

Oczywiście nie mam porównania ani do EA ani do Orivietti, ale wiem tyle, że kupiwszy Hybrydę Forzy, nie mam już predylekcji do szukania innego kabla, która występowała przy standardowym Litzu.

 

Generalnie Hybryda Forzy dobrze się spisuje z Andromedami. Co chciałem zakomunikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności