Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL D1 DAC na AVS2018


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Zawsze z podziwem patrzę na takie jak ta czy inne konstrukcje. Kilka kondziorów, troche scalaków i 2 tranzystorki na radiatorkach. I nagle bach. 7 koła.

Masz frajera, to go duś...

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, saudio napisał:

Nic tylko sam polutuj;)

Zwłaszcza te stabilizatory na radiatorach.

To ma być uzasadnienie ceny???:woot: To raczej audiofilskie namaszczenie i prestiż MUSZĄ kosztować...i to jest zrozumiałe.

Ja znajomemu elektronikowi zapłaciłem za polutowanie czegoś takiego 50 złotych (no bo właśnie nie miał odpowiednich święceń audiofilskich uprawniających do namaszczania, tylko 30 lat doświadczenia w zawodzie).

 

35 minut temu, Superata napisał:

Cena na zachodzie a u nas nigdy nie jest 1:1 - doskonale wiecie jakie są opłaty i koszty, innych różnic nie ma.

Na stare serie Grado (i nie tylko) ceny u nas były kiedyś takie jak w Stanach.

Tak, doskonale wiemy, że jak ma się na wszystko wylane i nie chce się negocjować z producentem, czy tam kiwnąć palcem w bucie to:

39 minut temu, Superata napisał:

Zawsze możecie sobie sprowadzić i te koszty ponieść sami.  

Arogancja w handlu, wcześniej czy później, kończy się klęską aroganta. Na szczęście istnieje wiele innych zajęć i każdy może coś dla siebie znaleźć:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, audionanik napisał:

To ma być uzasadnienie ceny???:woot: To raczej audiofilskie namaszczenie i prestiż MUSZĄ kosztować...i to jest zrozumiałe.

Ja znajomemu elektronikowi zapłaciłem za polutowanie czegoś takiego 50 złotych (no bo właśnie nie miał odpowiednich święceń audiofilskich uprawniających do namaszczania, tylko 30 lat doświadczenia w zawodzie).

 

Na stare serie Grado (i nie tylko) ceny u nas były kiedyś takie jak w Stanach.

Tak, doskonale wiemy, że jak ma się na wszystko wylane i nie chce się negocjować z producentem, czy tam kiwnąć palcem w bucie to:

Arogancja w handlu, wcześniej czy później, kończy się klęską aroganta. Na szczęście istnieje wiele innych zajęć i każdy może coś dla siebie znaleźć:).

Tak, sobie tłumacz. Nic nie robimy tylko kasę liczymy, a ceny z producentem specjalnie negocjujemy aby były wyższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Superata napisał:

Cena na zachodzie a u nas nigdy nie jest 1:1 - doskonale wiecie jakie są opłaty i koszty, innych różnic nie ma. Zawsze możecie sobie sprowadzić i te koszty ponieść sami. 

 

Oczywiście, każdy podejmuje decyzje we własnym zakresie, zarówno kupujący, jak i sprzedający, a i tak wszystko weryfikuje rynek.

 

Mnie ciekawi natomiast inna rzecz. SMSL M10 (bo nim jestem najbardziej zainteresowany - pryzmat ceny) to konstrukcja podobna do Aune S6. Na wspomnianym "zachodzie" powyższy Aune kosztuje 549 euro*, a SMSL 512 euro*. Cena w mp3store to odpowiednio: 2 499 zł i 2 999 zł i to już trudno zrozumieć, tym bardziej biorąc pod uwagę (mogę się mylić), że dystrybutorem Aune'a na Polskę chyba nie jesteście, a SMSL'a już raczej tak?

 

*ceny z Amazon.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzasadniam ceny, tylko wypowiedź, urządzenie to nie tylko części i lutowanie, no chyba że mówimy o klonie.
Swoją drogą daj namiary na elektronika, mam nadzieję, że przy seryjnym lutowaniu zejdzie z ceny, bo szukam fachowca do polutowania podobnego skomplikowania układu, który nie potrzebuje namaszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Superata napisał:

Cena na zachodzie a u nas nigdy nie jest 1:1 - doskonale wiecie jakie są opłaty i koszty, innych różnic nie ma. Zawsze możecie sobie sprowadzić i te koszty ponieść sami. 

Vide BigMaras i AudioHeaven ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 godzin temu, greg_jg napisał:

 

Oczywiście, każdy podejmuje decyzje we własnym zakresie, zarówno kupujący, jak i sprzedający, a i tak wszystko weryfikuje rynek.

 

Mnie ciekawi natomiast inna rzecz. SMSL M10 (bo nim jestem najbardziej zainteresowany - pryzmat ceny) to konstrukcja podobna do Aune S6. Na wspomnianym "zachodzie" powyższy Aune kosztuje 549 euro*, a SMSL 512 euro*. Cena w mp3store to odpowiednio: 2 499 zł i 2 999 zł i to już trudno zrozumieć, tym bardziej biorąc pod uwagę (mogę się mylić), że dystrybutorem Aune'a na Polskę chyba nie jesteście, a SMSL'a już raczej tak?

 

*ceny z Amazon.de

No i bo nie rozumiem? Tak dystrybutorem smsl jesteśmy i co dalej bo nie rozumiem? Dolicz koszty jakie dochodzą i wychodzi cena. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wnikał jakie to "koszty"...bo to nie moja sprawa, ale...

 

Napiszę jako "konsument", tym razem innymi słowy. Dziwna jest dla mnie sytuacja, w której Smsl M10 na "zachodzie" (w końcu nie tak dalekim), jest tańszy od Aune s6 o ok. 7%, a w mp3store ten sam Smsl M10 jest droższy od tego samego Aune s6 o ok. 20%. Wszystko to w sytuacji, w której istotny wzrost ceny występuje w przypadku urządzenia, którego jesteście dystrybutorem i jeśli nim jesteście, to raczej spodziewałbym się sytuacji odwrotnej - mniej elementów w łancuchu dostaw - tańszy produkt dla odbiorcy końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności