Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

wzmacniacz do sluchawek


Mercury 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Uprzejmie prosze o poradę. Szukam wzmacniacza albo karty dźwiękowej na UBS.  Muzyki słucham dzięki superlux hd681 evo w pracy na komputerze służbowym. Ostatnio zostały nam zmienone laptopy i jak podłączylem słyuchawki to prawie depresji dostałem jak usłyszalem różnice. Potrzebuje muzyki do życia. Pierwsza moja myśl, bo kumple mają było kupienie : Creative Sound Blaster E1, jednak to prawie 200zł, a to jednak sporo pieniedzy, jednakże to chyba dobry sprzet.

Niestety nie wiem jaką mam karte dźwiękową, wiem, że jest to HP EliteBook 840G na win10. Procesor Inter Core i7 8650U. Bardzo prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Audioquesta DragonFly black w promocji w TopHiFi

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Shanling M0, trochę droższy, ale już służyłby też jako przenośny grajek.

 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kuman napisał:

ja bym najpierw zmienil sluchawki za 220 pln ciut dolozyc i cos fajnego kupic.

laptop nie gra na 32 ohm 98db ? taką mają specyfiakcję hd681 evo

 

 

Żeby nie móc słuchać? Im lepsze słuchawki tym gorszy efekt na integrze w biznesbooku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

udioquesta DragonFly black

 DragonFly black kosztuje bardzo podobnie jak nie ciut drożej. 
 

5 godzin temu, requal napisał:

Shanling M0,

kosztuje prawie 2x tyle co creative takze odpada

 

3 godziny temu, kuman napisał:

zmienil sluchawki za 220 pln

. Definitywnie odpada. Odpowiadają mi te słuchawki. Dobry przelicznik ceny do jakości. Nie odseparowują od otoczenia calkowicie i są wygodne. W dopmu mam creative aura live takze też dobre :)

 

Czy ktoś coś jeszcze może polecić. Zwłaszcza tańszego? 

Edytowane przez Mercury 123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś dobrego to bierz DF Black. Lepszego dźwięku w tej cenie ciężko znaleźć. Drożej jest wybór 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mercury 123 napisał:

Pierwsza moja myśl, bo kumple mają było kupienie : Creative Sound Blaster E1, jednak to prawie 200zł, a to jednak sporo pieniedzy, jednakże to chyba dobry sprzet.

 

Z tego co widzę to E1 jest wyłącznie wzmacniaczem i nie pracuje jako DAC więc po co Ci takie urządzenie? Jak podasz mu na wejście słabej jakości sygnał z laptopa to dostaniesz tak samo słaby sygnał tylko wzmocniony.

 

Bierz Dragonfly'ia jak Ci radzi @Jaro54 bo nic lepszego w tej kasie nie znajdziesz. Tu masz praktycznie nówkę za 170zł

 

https://allegro.pl/audioquest-dragonfly-black-usb-dac-i7615211165.html

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC – Digital to Analog Converter – jest przetwornikiem cyfrowo analogowym przetwarzającym sygnał cyfrowy na sygnał analogowy. Czyli dokładnie odwrotnie do tego co napisałeś. Napisałem Ci już wyżej, wzmacniacz nie przetwarza sygnału tylko go wzmacnia (tak w dużym skrócie) czyli podając słaby sygnał analogowy na wzmacniacz otrzymujemy taki sam słaby sygnał tylko wzmocniony (co jego jakość w niektórych przypadkach może jeszcze bardziej pogorszyć). Aby ominąć wbudowaną kartę dźwiękową w laptopa potrzebujesz DAC'a ze wzmacniaczem, czyli urządzenia, którw w odpowiedni sposób przetworzy sygnał cyfrowy na sygnał analogowy dobrej jakości i na wyjście poda go z odpowiednim wzmocnieniem aby napędzić słuchawki. To tak w telegraficznym skrócie.

 

Jak chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat to zajrzyj TU.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mercury 123 napisał:

ok jestem zielony 

DAC to jezeli dobrze rozumeim to konwereter z analgowego na cyfrowy, a czym sie rozni od wzmacniacza? I czym taki wzmacniacz rozni sie od zewnętrznej karty dzwiękowej? 

Zapytaj wujka Google. Lenistwo a szczególnie głupie lenistwo powinno być karalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być budżetowo, to można kupić coś takiego:
https://www.aliexpress.com/item/SABAJ-D1-Portable-Audio-Headphone-Amplifier-with-Build-in-DAC-3-5mm-Headphone-Jack-Output/32827915784.html

 

Żadna rewelacja, ale brzmi lepiej od mojego laptopa, więc i tu powinien się sprawdzić, skoro integra jest niskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to mam inne pytanie.

 

Czy ten przetwornik DAC DragonFly black  charakteryzuje się jakimś podbiciami basów ? Z tego co mi się wydaje to takie urządzenia nie mają takiej charakterystyki jak inne barwy i basy, ale wole podpytać. Jaro54 mógłbym poszukać to też w googlu, ale wiem, że tutaj są ludzie, ktorzy się naprawdę znają, a w googlu mogę znaleźć niestety głównie ludzi co wydaje im się, że wiedzą. Udalo mi sie wstawić @ z imienie ale nie wiem jak za nią pisać ;/ Kursor nie chce tam sie przestawic

@Jaro54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim podbiciem basów, czy innego pasma? Dac/amp ma za zadanie najpierw przetworzyć twoje cyfrowe pliki na sygnał analogowy a amp wzmocnić ten sygnał. W prostych konstrukcjach takie rzeczy (jeśli używasz ) to robisz na sygnale wyjściowym ze źródła czyli laptopa. Musisz sprawdzić na stronie Audioqust czy jest pod Windowsa aplikacja specjalna do bsługi DF Black, ja nie używam w Windowsie to nie wiem. Jeśli jest to tam będziesz mieszał ustawieniami, jeśli nie to w odtwarzaczu plików na laptopie zmienisz

A co do szukania u wujka Google chodziło mi o podstawy, czyli co to dac, amp itp. Żeby zadać dobre pytanie i uzyskać właściwą odpowiedź to niestety te podstawy trzeba opanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mercury 123   @Jaro54 dobrze pisze, bierz tego DF Black i nie drąż (uwierz mi, naprawdę będziesz zaskoczony jak ten maluch gra). Black w cenie 220zł, to prawie pół darmo :P i do tego Tidal HiFi na 3 miechy (o wartości 120zł) w cenie, gdybym nie miał już mDSDka, to sam już dawno bym kupił :D.

Poza tym pamiętaj, że zawsze masz 14 dni na zwrot zakupionego towaru (tylko nie zużyj kodu na Tidala, bo to może być powód odmowy przyjęcia zwrotu).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, e1mo napisał:

i do tego Tidal HiFi

co to jest Tidal HiFi ?

6 godzin temu, Jaworrr napisał:

@Mercury 123 jak chcesz z podbiciem basów to również sensowym wyborem może być Fiio E10k. Do 200zł kupisz. Ma podbicie basów. Dźwiękowo postawiłbym go chyba wyżej od Blacka.

Najtaniej chyba 250zl na allegro znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal HiFi to streaming plików wysokiej rozdzielczości (wysoka jakość) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mercury 123 napisał:

Najtaniej chyba 250zl na allegro znalazłem

Wczoraj na olx były dwa, ten za 199zł się sprzedał. Został drugi:

https://www.olx.pl/oferta/fiio-e10k-olympus2-dac-wzmacniacz-sluchawkowy-CID99-IDvPHfn.html#37e363c542

U nas na forum ktoś sprzedawał chyba za 170zł, ale teraz tego nie widzę.

12 godzin temu, Mercury 123 napisał:

Najtaniej chyba 250zl na allegro znalazłem

Wczoraj na olx były dwa, ten za 199zł się sprzedał. Został drugi:

https://www.olx.pl/oferta/fiio-e10k-olympus2-dac-wzmacniacz-sluchawkowy-CID99-IDvPHfn.html#37e363c542

U nas na forum ktoś sprzedawał chyba za 170zł, ale teraz tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wejdź na stronę główną forum i tam poszukaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mercury 123 napisał:

co to jest Tidal HiFi ?

Najtaniej chyba 250zl na allegro znalazłem

Jak lubisz Creative to jak bym też polecił słuchawki Creative Aurvana CAL! Tam dopiero poczujesz co to jest bas , słuchaweczki lekkie i przenośne.

Cenowo bardzo opłacalne, tutaj z komisowego forum od znanego użytkownika.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Szukam DIY wzmacniacza lampowego z aliexpress do słuchawek. Jeżeli ktoś coś może polecić to chętnie przejrze jakieś linki jeżeli macie już jakieś doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności