Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chromecast czy Mi Box?


tomky

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie sprawa wydląda następująco.Mam HBO go na dwa urządzenia.Chciałbym z niego korzystać na dwóch telewizorach co jednocześnie możliwe chyba nie jest?Dlatego pomyślałem o zakupie GChromecast lub XMiBox do starego tv w którym licencja na Smarta wygasła.Scenariusz jest taki że na tablecie mam zainstalowanego Netflixa i HBO Go które chciałbym strumieniować na tv(fullhd).Co będzie lepszym wyborem GCC czy XMB i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie, Chromecast jest urządzeniem, które zamienia telewizor w bezprzewodowy odbiornik treści streamowanych z internetu. MiBox jest samodzielnym urządzeniem (odtwarzaczem) odtwarzającym te same treści, ale za pomocą zainstalowanych na nim aplikacji.

Jeśli posiadasz działające na tablecie/telefonie HBO Go, Netflixa, to dokupując Chromecasta wyświetlisz z nich treści na ekranie telewizora. Tak po prostu, bez żadnych dalszych kombinacji, będzie działać i już, jeśli działa na tablecie, to wyświetlisz je na telewizorze. Taka jest idea chromecasta, maksymalny efekt osiągnięty minimalnych zaangażowaniem administracyjnym.

 

Jeśli kupisz Miboxa, czy inny podobny androidowy odtwarzacz, Shielda itp, to będą to samodzielne urządzenia. W dużym uproszczeniu, kupisz kolejny tablet, tyle że bez ekranu, gdzie za ekran będzie służyć telewizor. Takie urządzenie będzie wymagać skonfigurowania konta Google, skonfigurowania konta HBO Go, skonfigurowanie konta Netflixa, instalacji odpowiednich aplikacji, no i manipulatora do jego obsługi, najczęściej pilota, czasem klawiatury dla wygody.

 

Jeśli zależy Ci wyłącznie na funkcjonalności odtwarzania na ekranie strumieniowanych treści z HBO Go, Netflixa i podobnych, to Chromecast sprawdzi się do tego idealnie. A najlepiej Chromecast Ultra.

 

Ja mojego sprzedałem, to piszę dla jasności sytuacji i nie mam żadnego biznesu żeby go reklamować :). Teraz mam telewizor z Androidem i Nvidię Shielda. Ale chromecasta wspominam bardzo dobrze, jako proste, funkcjonalne i niezawodne urządzenie, niezawodne w zastosowaniach do których jest przeznaczony. W boxach androidowych to różnie bywa z tą niezawodnością. Shield działa super, ale to trochę inny sprzęt, a co za tym idzie inna kasa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiBox może odczytywać pliki z filmami/serialami z pendriva. Jest to jakaś zaleta. Do tej pory mam pod TV w salonie starego eGreata, którego najczęsciej używa Mama. Sam posiadam Chromecasta i faktycznie Netflixa dobrze się na nim ogląda. A także Youtube i  (hi hi) cda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SlawekR napisał:

Jeśli zależy Ci wyłącznie na funkcjonalności odtwarzania na ekranie strumieniowanych treści z HBO Go, Netflixa i podobnych, to Chromecast sprawdzi się do tego idealnie. A najlepiej Chromecast Ultra.

1.Dlaczego Polecasz Chromcasta w wersji ultra skoro tv jest full hd?

2.Którą wersję Chromcasta zatem kupić 2 czy może tą najnowszą 3 zwykłą czy ultra?

3.Czy Chromcast może być zasilany z portu usb telewizora?

4.Czy obsługuje HBO Go i w której wesji v2,v3?(nie widać loga HBO GO na pudełku).

5.Czy strumieniowanie zjada baterię telefonu tableta?

Edytowane przez tomky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Chromecasta, bez 4k, ostatnia wersja. Dorwałem na promocji za niewiele ponad 100 zł. Cóż mogę napisać - działa. Smartfon/iPad/Chrome - strumieniują. Zasilany jest z ładowarki USB podpiętej do gniazdka. 

 

Z tego co kojarzę, na Mi Boxa nie ma oficjalnej aplikacji HBO GO, ale z racji posiadana usługi Chromecast, bez problemu wysyłasz na TV obraz z telefonu/tabletu/komputera. Tylko że w takiej sytuacji ginie największa zaleta Mi Boxa, czyli niezależność względem urządzeń trzecich.

 

Głos na Chromecasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chromecast 2. Przy TV Full HD (1920x1080) wystarcza.

Zasilam go z usb w TV. Starsze TV mogą po usb nie wydolić ale w komplecie jest zasilacz.

Smartfon służy do zainicjowania strumienia. Potem odtwarza już sam Chromecast.

O ile pamiętam HBO Go odtwarzał.

 

www.google.pl/amp/s/www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/google-chromecast-3-jak-wypada-na-tle-innych-przystawek-do-telewizorow/xmlvz51.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fructo napisał:

Sam mam Chromecasta, bez 4k, ostatnia wersja. Dorwałem na promocji za niewiele ponad 100 zł

Gdzie była taka promocja?

Po inicjacji strumieniowania nawigacja jak przewijanie pauza itd odbywa się nadal za pomocą telefonu?

Jaka jest różnica między v2 a v3 i czy warto dopłacić?

Edytowane przez tomky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pause/play mogę robić z pilota TV Samsung. Z telefonu oczywiście także.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 21:10, fructo napisał:

Sam mam Chromecasta, bez 4k, ostatnia wersja. Dorwałem na promocji za niewiele ponad 100 zł

Gdzie była taka promocja?

Po inicjacji strumieniowania nawigacja jak przewijanie pauza itd odbywa się nadal za pomocą telefonu?

Jaka jest różnica między v2 a v3 i czy warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 20:19, tomky napisał:

1.Dlaczego Polecasz Chromcasta w wersji ultra skoro tv jest full hd?

2.Którą wersję Chromcasta zatem kupić 2 czy może tą najnowszą 3 zwykłą czy ultra?

3.Czy Chromcast może być zasilany z portu usb telewizora?

4.Czy obsługuje HBO Go i w której wesji v2,v3?(nie widać loga HBO GO na pudełku).

5.Czy strumieniowanie zjada baterię telefonu tableta?

 

1. Ultra ma mocniejszy procesor, przez co generalnie działa szybciej, ma lepsze moduły sieci bezprzewodowej i ma gniazdo gigabitowe sieci przewodowej. Generalnie jest konstrukcją najbardziej przyszłościową, a lepsze zawsze było wrogiem dobrego. Ale generalnie można kupić co potrzebujemy i na co nas stać. Bo tak naprawdę to tylko kwestia ceny. A skoro rozważasz MiBoxa, to kasa nie stanowi bariery.

2. Jak wyżej.

3. Może być, ale w zależności od wydajności prądowej portu należy się liczyć z ograniczeniem wydajności chromecasta. Przykładowo Ultra wymaga swojego dedykowanego zasilacza do pracy z pełną wydajności. Czyli do pracy w 4K. Ale to Ciebie akurat nie dotyczy. Z drugiej strony w zasilaczu właśnie jest gniazdo sieci gigabitowej. A to zawsze najlepsza metoda połączenia chromecasta siecią.

4. Co do wcześniejszych to nie wiem, ultra obsługuje. Ale pewnie też obsługują.

5. Strumieniowanie to nie jest tak naprawdę strumieniowanie, treści nie idą z telefonu, po włączeniu odtwarzania, strumieniowanie odbywa się bezpośrednio z netu na chromecasta i to on przejmuje cały ciężar pracy. Telefon staje się wtedy wyłącznie kontrolerem to przewijania itp. To główna idea pracy chromecasta. Przesył danych i dekodowanie obrazu i dźwięku odbywa się w nim i wyłącznie w nim. Bateria w telefonie znika tak jak na zwykłym czuwaniu telefonu na WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 16:07, SlawekR napisał:

W dużym skrócie, Chromecast jest urządzeniem, które zamienia telewizor w bezprzewodowy odbiornik treści streamowanych z internetu. MiBox jest samodzielnym urządzeniem (odtwarzaczem) odtwarzającym te same treści, ale za pomocą zainstalowanych na nim aplikacji.

Jeśli posiadasz działające na tablecie/telefonie HBO Go, Netflixa, to dokupując Chromecasta wyświetlisz z nich treści na ekranie telewizora. Tak po prostu, bez żadnych dalszych kombinacji, będzie działać i już, jeśli działa na tablecie, to wyświetlisz je na telewizorze. Taka jest idea chromecasta, maksymalny efekt osiągnięty minimalnych zaangażowaniem administracyjnym.

 

Jeśli kupisz Miboxa, czy inny podobny androidowy odtwarzacz, Shielda itp, to będą to samodzielne urządzenia. W dużym uproszczeniu, kupisz kolejny tablet, tyle że bez ekranu, gdzie za ekran będzie służyć telewizor. Takie urządzenie będzie wymagać skonfigurowania konta Google, skonfigurowania konta HBO Go, skonfigurowanie konta Netflixa, instalacji odpowiednich aplikacji, no i manipulatora do jego obsługi, najczęściej pilota, czasem klawiatury dla wygody.

 

Jeśli zależy Ci wyłącznie na funkcjonalności odtwarzania na ekranie strumieniowanych treści z HBO Go, Netflixa i podobnych, to Chromecast sprawdzi się do tego idealnie. A najlepiej Chromecast Ultra.

 

Ja mojego sprzedałem, to piszę dla jasności sytuacji i nie mam żadnego biznesu żeby go reklamować :). Teraz mam telewizor z Androidem i Nvidię Shielda. Ale chromecasta wspominam bardzo dobrze, jako proste, funkcjonalne i niezawodne urządzenie, niezawodne w zastosowaniach do których jest przeznaczony. W boxach androidowych to różnie bywa z tą niezawodnością. Shield działa super, ale to trochę inny sprzęt, a co za tym idzie inna kasa.

 

Czy jeśli mam swój materiał 4 K na telefonie, to taki chromecast puści to na tv np przez program Archos Video Player ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chcheckitout napisał:

 

Czy jeśli mam swój materiał 4 K na telefonie, to taki chromecast puści to na tv np przez program Archos Video Player ?

 

Aby odtworzyć coś za pomocą chromecasta musisz dysponować na urządzeniu źródłowym aplikacją współpracującą z przesyłaniem strumieniowym googlecast. Czy to 4K czy nie 4K, to zależy wyłącznie do samej wersji Chromecasta i jego możliwości, a nie od źródła. Samo źródło natywnie może być sprzętowo słabe, byle było zdolne wysłać dane z odpowiednim bitrate. Jeśli Archos Video Player obsługuje googlecasta jako zewnętrzne urządzenie renderujące, to tak, jeśli nie to nie. Osobiście nie używam to nie wiem.

Ale zasada jest taka jak wyżej napisałem. Generalnie jest wiele odtwarzaczy i przeróżnych aplikacji obsługujących googlecasta, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Aplikacje Google z definicji obsługują, zdjęcia google, odtwarzacz video, youtube, a nawet chrome potrafi wysłać ekran z danej zakładki na chromecasta.

Na komputerach stacjonarnych na ten przykład VLC (Windows/MAC) obsługuje rendering przez googlecasta, ale bez napisów. Za to SodaPlayer obsługuje bez problemów z napisami zewnętrznymi.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanie 

Czy wersja v2 z 30klatkami na sekundę jest wystarczająca czy lepiej kupić v3 z tymi 60klatkami na sekundę?

I ostatnie pytanie 

Czy wersja v2 z 30klatkami na sekundę jest wystarczająca czy lepiej kupić v3 z tymi 60klatkami na sekundę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Teraz więcej nieco wiadomo.
Ogólnie - Chromecast 1, 2 i 3 NIE odtwarza w 4K. Robi to tylko Ultra.
Trójka posiada komendy głosowe, ale Google jeszcze ich nie uaktywniło - ma być dopiero za kilka miesięcy.
3 od dwójki na razie równi się tylko o ok. 15% większą prędkością oraz ma 60 klatek zamiast 30 tylko, że to ma znaczenie w grach a nie przy oglądaniu filmów.
Reasumując, jeżeli ktoś ma dwójkę to raczej nie opłaca się wymieniać na trójkę - na ultra już tak.
Jednego nie wiem - czy wersja ULTRA jest dostępna w Polsce? Wydaje mi się, ze nie. Trzeba kupować przez zagraniczne serwisy (tak kupowałem mojego pierwszego chromecasta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam mi boxa 3 4k, ale chciałem kupić tego Chromecast,a 3 więc go kupiłem. Powiem tak miałem kiedyś jakiegoś taniego 'casta' z Ali, i obraz się ciął przy przesyłaniu obrazu z większej odległości niż 1m, później było tylko gorzej, zaczął się przycinać. Więc kupiłem 'oryginał' i uważam że niby prościej się steruje bo niby z telefonu ale jak chcemy coś włączyć to nie wszystko da się castować na ekran tv, bo pokazuje błędy a jak się da to tylko przez przesyłanie całego ekranu z telefonu ale wtedy nie da się wyłączyć ekranu i oglądamy jakby na obu urządzeniach jednocześnie, kolejnym minusem googlecasta jest to że potrzebuje połączenia do routera i telefon też musi być w tej samej sieci. To już podrobione casty łatwiej się łączą i da się w nich ekran wyłączyć. Nie mniej uważam że to porażka.

 

Używając mi boxa, konfigurujesz swoje aplikacje, podłączasz do internetu i oglądasz wygodnie jak tv, pilot do którego gadasz, i pierwsza podstawowa rzecz, co mnie wkurza mnie w cascie że się lekko bo lekko ale przycina obraz w czasie oglądania, na mi boxie tego nie ma. 

 

Mibox 1:0

 

Pozdrawiam, jakby ktoś miał wątpliwości. Kupiłem casta i wystawiłem go na sprzedaż godzinę później po sprawdzeniu jak działa i jak bardzo jest nie intuicyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Chromecasta i działa to całkiem nieźle z Netflixem oraz YT. Castuję też z laptopa przez Chrome. Ogólnie Chromecasta łatwo zabrać ze sobą na wyjazd bo jest mały, nie potrzebuje dodatkowego kabla, choć zasilania już tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem także MiBoxa 4S. Zabawka całkiem fajna. Łatwiej Matulę nauczyć obsługi MiBoxa niż Chromecasta. Po starym eGreat, MiBox jest prostszym wyzwaniem dla starszej osoby.

Mozna na nim ogladać Netflixa, Prime Video, HBO Go oraz przez np. VLC - filmy w mp4, mkv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jesienią pojawi się nowy Chromecast o kodowej nazwie Sabrina z Android TV. Z pilotem. Czyli będzie menu takie jak w MiBox 4K. Jedyne co odróżnia go od MiBoxa to brak możliwości podłączenia pendrive'a z filmami.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności