Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO M3K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy, podstawowy grajek w ofercie FiiO.

 

FiiO M3K to najnowszy odtwarzacz popularnej marki. Tym razem chiński producent wziął sobie za cel stworzenie kompaktowego DAP-a w przystępnej cenie. Urządzenie cec**je się dwucalowym ekranem IPS, przetwornikiem AK4376A, nawet 24-godzinnym czasem pracy, a może też działać jako DAC USB lub dyktafon.


FiiO M3K to odświeżenie kompaktowego i prostego odtwarzacza M3, który oferował całkiem niezły poziom w korzystnej cenie. Nowy model podnosi poprzeczkę sporo wyżej, przybliżając serię M do linii X. FiiO M3K jest zamknięty w aluminiowej obudowie, posiada dotykowy panel nowej generacji i kusi specyfikacją. Zastosowano energooszczędny układ Ingenic X1000E z procesorem o taktowaniu 1 GHz oraz kostkę Akashi Kasei AK4376A zintegrowaną ze wzmacniaczem, znaną np. z adaptera Bluetooth FiiO BTR3. Czy warto wydać 349 zł?

 

https://kropka.audio/test/odtwarzacze/fiio-m3k-recenzja/

 

11a-1.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to celowo zrobili sobie kuku...

A w tanich smartfonach brakuje? W Xiaomi Redmi Note 5 za 700 zł masz Bluetooth 5.0 z aptX HD i LDAC :)

Swoją drogą @Homzik , nie myślałeś o tym żeby testować też same audio w telefonach? To by nabiło wam sporo dodatkowej popularności...

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb ale wiesz to że są błędy w softcie po stronie jakiegoś urządzenia to żaden argument przeciwko Bluetooth, ponieważ we wszystkich produktach takich iBasso i FiiO szczegolnie na poczatku jest mnóstwo błędów w firmwearach... Wtelefonsch nawet flagowych Samsungach i Apple są bugi... Po to jest update aby je naprawiać... W sumie oczywista oczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że bugi w sofcie plus inne programy tworzą bugi i to wcale nie na początku, a raczej na końcu, gdyż z tym co napisałem spotkałem się jakiś miesiąc temu.
A dwa po co kupować DAP'a jak się będzie podłączać słuchawki przez BT, sam telefon do tego wystarczy. Dla mnie w dapie liczy się jakość dźwięku z wyjścia słuchawkowego, a wszelkie bajery typu BT, Android i tak dalej są niepotrzebne. 
 

Wracając co M3k jest to fajny DAP i dźwiękowo jest dla mnie lepszy niż Fiio X1 czy Fiio M7.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta przyczyna, DAP z Bluetooth pozwala Ci oderwać słuchawki z kablem od smartfona i uzyskać lepszą jakość dźwięku na Bluetooth... DAP wtedy służy jako taki transmiter audio i pośrednio czyni sluchawki przewodowe niejako bezprzewodowymi.. Szczegolnie jest to istotne w malych DAPach, dlatego moim zdaniem FiiO utopił ten model, bo rozsądny myślący człowiek wybierze Shanlinga M0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme no niekoniecznie, mi na przykład bezprzewodowa transmisja nie jest konieczna wcale najważniejsza jest jakoś muzyki, jeżeli M3k będzie grał lepiej niż M0 to wybiorę M3k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO tak się zabiera bez ładu i składu do robienia odtwarzaczy zamiast obrać spójne wzornictwo, myślę, że za te +50$ każdy z radością przyjąłby ciut większy i dotykowy ekran, byłaby wtedy fajna budżetowa wersja nw-zx3000. Ja przynajmniej mam takie wrażenie jakby tam nie było jakiegoś obranego planu na rok dwa tylko po zrobieniu jednego modelu powstawał następny albo w ostatniej chwili powstawał ostateczny koncept, jest więc już M7 z dotykowym ekranem i niby budżetowe, no ale właśnie nie bardzo jednak patrząc na cenę i dość nieciekawe opinie w testach.

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.01.2019 o 23:33, Test222 napisał:

Mógłby tu jakiś posiadacz napisać, jakie opóźnienie ma to urządzonko w trybie DAC/USB? Według informacji znalezionych w internecie, Shanling M0 ma aż kilka sekund, XDuoo X3 II ok. 0,2 s, a jestem ciekaw, jak tu wypada FiiO.

 

Kilka sekund w M0? Jakiś link do tych rewelacji? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mayster napisał:

 

Kilka sekund w M0? Jakiś link do tych rewelacji? :D 

Pomijając losowe komentarze na necie, których nie będę od nowa szukać, bo ty tak chcesz? Proszę:

 

Co do opóźnienia w M3K, to odpowiem na swoje własne pytanie. Trafiłem na reddicie na kogoś, kto to dla mnie przetestował:

 

Cytat

Hey. I've just started trying out the DAC feature. There's no noticeable lag when playing and it syncs up perfectly with videos. It does however appear to enter a sort of sleep state whenever there's no audio for (approx) 5 seconds. Once a sound is played there's a ~0.25 second delay before it catches up. The audio is in sync though, it just doesn't output anything for that fraction of a second. Another note; the fiio driver actually tells you in the output latency which is about 20ms.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Test222 napisał:

Pomijając losowe komentarze na necie, których nie będę od nowa szukać, bo ty tak chcesz? Proszę:

 

 

Jak widać on jedyny miał te kilka sekund opóźnienia. Poza tym opóźnienie w pracy jako DAC USB nie wynika z samego odtwarzacza najczęściej i sytuacja wygląda podobnie w każdym DAPie prawie. Po czasie sam autor zapytania napisał w innym temacie, że opóźnienie to 200ms (0,2s). Poza tym to post z lipca 2018. Słabe to źródło informacji krótko mówiąc ;)

Gdyby występowało kilkusekundowe opóźnienie to trąbiły by o tym wszystkie recenzje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Szukam odtwarzacza do samochodu. Czytałem, że model X1 MK2 posiada funkcję in-vehicle, czyli odtwarzacz podłączony do gniazda ładowania w zapalniczce sam się włącza i puszcza muzykę ( można też uaktywnić opcję line-out ). Czy model M3K też posiada taką opcję? Jeśli nie, to czy można go chociaż ładować w samochodzie i jednocześnie słuchać muzyki? Jeśli nie, to które odtwarzacze FIIO ( z tych tańszych ) posiadają funkcję in-vehicle?

 

Czy ten odtwarzacz M3K na wyjściu słuchawkowym ma dużo lepszy dźwięk niż np. Sony NW-E393B ( 394B, 395B )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności