Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA Twelve


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do czego chcesz podłączyć sprzęt.

 

Ja używam CMA400i z Sennheisrer HD650.  Wybuchowa mieszanka.

 

Ogólnie CMA400i jest bardziej żywiołowy, rozrywkowy. Ma od groma mocy.

 

CMA600 nie miałem okazji słuchać. Natomiast słuchałem CMA Twelve. Również mi się podoba ale brzmienie już bardziej wyrównane, jakby szlachetniejsze. Słychac , że to inna liga. Ale kwestia kto czego szuka. Moje serce bardziej zapałało do 400-tki. Nie ukrywam, że cena też grała dużą rolę.

Fajną opcję jest tez opcja ustawienie go w pionie na podstawce dzieki czemu zajmuje niewiele miejsca i wygląda wyjątkowo.

Ale ona chyba powinna pasować również do innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa ale mnie sie moje oppo pm3 z questyle 400 podobaly bardziej jak z th900mk2 i ether c flow :).  Jedynie trocheę tego blasku, sświatla,  świezosci na wysokich brakowało.  Oppo moim zdaniem nie potrzebuja nic mocniejszego.  Szkoda,  ze facet z mp3store nie podlaczyl questyle 600. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli takie granie Ci odpowiada to nie ma się nad czym zastanawiać. Ja na pewno dla PM3 bym szukał większej ilości wysokich, większej dynamiki oraz rozdzielczości średnicy. Ale każdy poszukuje innego dźwięku. Dla mnie osobiście PM3 z 400i to tort czekoladowy zatopiony w syropie klonowym. Ja szukałbym czegoś co da im więcej świeżości, oddechu i blasku.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Palpatine napisał:

No to jeśli takie granie Ci odpowiada to nie ma się nad czym zastanawiać. Ja na pewno dla PM3 bym szukał większej ilości wysokich, większej dynamiki oraz rozdzielczości średnicy. Ale każdy poszukuje innego dźwięku. Dla mnie osobiście PM3 z 400i to tort czekoladowy zatopiony w syropie klonowym. Ja szukałbym czegoś co da im więcej świeżości, oddechu i blasku.

 

Różnica jest taka, że @Adam 76 chce podkreślić charakterystykę PM3, a Ty wolałbyś ją zmienić. :)
Jak Ci pasuje CMA400i to bym brał, ewentualnie wpadnij z tymi oppo do mnie to posłuchasz ich z 600i (nie słuchałem ale na czuja powinno być lepiej niż z 400).

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem czegoś na zamianę za Aune S6 bo brakowało mi tam średnicy i dociążenia i polecono mi właśnie CMA400i. Questyle faktycznie średnicę i dociążenie ma świetną, ale reszta raczej po stronie S6 nie mówiąc już o klaustrofobicznej scenie w tym pierwszym jak się słucha jednego po drugim. Przy okazji posłuchałem też Twelva i ostatecznie z nim skończyłem - wg mnie połączenie obu powyższych klasę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut ucha różnica między 12 a 600i.

- Nieco mniejsze wypełnienie (ale pewnie trzeba dać mu więcej czasu aby pokazał wszystko co potrafi).

- Absolutna równowaga tonalna (porównywalna do 800i).

- Zdecydowanie lepsza holografia.

- Nieco bliższa średnica, nie tak słodka jak w sześćsetce.

- Niesamowicie szybki i precyzyjny bas (czyni wiele dobrego moim Rossewood'om)

- Większy detal.

- Głębsza scena.

W generalnym odczuciu jakby co najmniej klasa wyżej.

Z każdą godziną coraz bardziej jestem przekonany że zostanie ze mną i zastąpi zasłużoną 600'kę

-=Pozdrawiam=-

Edytowane przez KT76
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@LuQiObwcnie mam Qestyle CMA Twelve W wersji Master i łącze z Focal Clear po balansie, najlepszy efekt z czystą miedzią od FAW. Czysto klarownie, z miedzią bardziej dociążony bas.

 

Mod edit.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KT76 napisał:

@LuQiObwcnie mam Qestyle CMA Twelve W wersji Master i łącze z Focal Clear po balansie, najlepszy efekt z czystą miedzią od FAW. Czysto klarownie, z miedzią bardziej dociążony bas.

 

Mod edit.

 


hmmm nie zdążyłem odczytać pełnego wpisu, ale dzięki..

 

Przyłączę się do pytania @Compton. Zmieniłeś zwykłą wersję na master? 

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy tak jest, ale bazując na opisie pochodzącym z manuala który wrzuciłem powyżej, wydaje mi się, że „12” może się połączyć po WiFi tylko z SHB2.

 

Edit

 

Chyba jest tak jak napisałem powyżej. 
 

C34B1957-42D2-407A-B273-3D4B99CBB49F.jpeg

Edytowane przez LuQi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi  @Compton Tak zmieniłem Zwykłą wersję na Master, na moje ucho nieco czyściej, szybciej, w basie bez zmian. Czy warto? hmm nie wiem czy cena jest do końca adekwatna do do zmian, pewnie gdybym nie dostał go w prezencie to bym go nie kupił. Co nie zmienia faktu że gra wybitnie, ale niestety muszę sprzedać mój egzemplarz ponieważ muszę zmienić sposób słuchana muzyki na bardziej mobilny, przenośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności