Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA Twelve


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba wersja master. Standard ma czarna płytkę.

 

CMA-12_15.jpg

 

Dla porównania poprzedni model 600i, jakoś tak bardziej bogato wygląda.

 

questyle-cma-600i-6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

To jest chyba wersja master. Standard ma czarna płytkę.

 

O, to przepraszam za wprowadzenie forumowiczów w błąd :( 

 

Widzę, że PCB CMA 12 jest po prostu większe o to wcięcie w lewym dolnym rogu i dlatego jest mniejszy ścisk niż w przypadku 600i. Tak na pierwszy rzut oka rzeczywiście CMA 12 wygląda biedniej, ale jak zaczniesz liczyć ilość układów scalonych itd. to wychodzi na mniej więcej to samo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dzingi napisał:

 

O, to przepraszam za wprowadzenie forumowiczów w błąd :( 

 

Widzę, że PCB CMA 12 jest po prostu większe o to wcięcie w lewym dolnym rogu i dlatego jest mniejszy ścisk niż w przypadku 600i. Tak na pierwszy rzut oka rzeczywiście CMA 12 wygląda biedniej, ale jak zaczniesz liczyć ilość układów scalonych itd. to wychodzi na mniej więcej to samo :P 

Nie wprowadziłeś w błąd. Na tej białej płytce jest napisane FR4, a to oznacza laminat, czyli wersję zwykłą, a nie na ceramice. Z boku też widać resztki po nacięciach pod łamanie laminatu. Na ceramice tak się nie robi.

 

Co do drugiej części wypowiedzi - znowu zgoda. W Twelve jest bogaciej, tylko scalaki są w mniejszych obudowach (lepiej), do tego doszły tranzystory SMD, a elektrolity nie stoją w jednym szeregu tylko są pogrupowane. Domniemam, iż celem zbliżenia ich do obsługiwanych obwodów, czyli na plus. Do tego więcej lokalnych elektrolitów o mniejszej pojemności.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Pytanie może głupie, ale nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tego rodzaju sprzętach, więc wolę się dopytać.

 

Chodzi o to, że mam do kompa podłączone głośniki kabelkiem 2xRCA - > Jack 3,5mm. W związku z planowanym zakupem Twelve'a, czy jest opcją podłączenie ich do Questyle'a kabelkami rca-rca? Niby debilne pytanie, bo jak widziałem Twelve ma z tyłu złącza RCA, ale wolę dopytać o taki detal ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

Pytanie może głupie, ale nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tego rodzaju sprzętach, więc wolę się dopytać.

 

Chodzi o to, że mam do kompa podłączone głośniki kabelkiem 2xRCA - > Jack 3,5mm. W związku z planowanym zakupem Twelve'a, czy jest opcją podłączenie ich do Questyle'a kabelkami rca-rca? Niby debilne pytanie, bo jak widziałem Twelve ma z tyłu złącza RCA, ale wolę dopytać o taki detal ;D

 

Tak, głośność regulujesz wtedy na CMA (z tyłu przełącznik ustawiony na ADJ - adjustable).

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Tak, głośność regulujesz wtedy na CMA (z tyłu przełącznik ustawiony na ADJ - adjustable).

Mega :D

A orientujesz się może, czy w Twelve jest taki mechanizm jak w CMA400i, że przy mniej wymagających słuchawkach znacząco obniża moc na wyjściu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki mechanizm chodzi. W każdym razie potek w CMA jest na tyle precyzyjny, że mogę spokojnie operować wymagającymi Final D8000 i dokami np. Fiio FA7.

 

Druga sprawa, dla super czułych doków, możesz zmniejszyć gain - na spodzie obudowy są 4 przełączniki gaina, choć jest to niewygodne, żeby co chwile to zmieniać. Domyślnie jest STANDARD, dla IEMów Questyle zaleca LOW.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Nie wiem o jaki mechanizm chodzi. W każdym razie potek w CMA jest na tyle precyzyjny, że mogę spokojnie operować wymagającymi Final D8000 i dokami np. Fiio FA7.

 

Druga sprawa, dla super czułych doków, możesz zmniejszyć gain - na spodzie obudowy są 4 przełączniki gaina, choć jest to niewygodne, żeby co chwile to zmieniać. Domyślnie jest STANDARD, dla IEMów Questyle zaleca LOW.

Wycięte ze strony Questyle:

" To enhance the reliability of CMA400i, Questyle designed a power-limited circuit used for low impedance, the output power is limited to
410mW @32Ω(6.35mm headphone jack)
430mW @32Ω(balanced headphone jack"

 

Bez limitera, po balansie przy 32Ohm generuje prawie 3 razy taką moc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Kolejny test 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/05/dacwzmacniacz-suchawkowy-questyle-cma_29.html

 

 

"Najnowszy Questyle CMA Twelve Standard Gold to bezkompromisowa propozycja DACa, przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego zamkniętych we wspólnej, bardzo efektownej złotej obudowie. Jest kapitalnie wyposażony, bardzo ergonomiczny i uniwersalny. Może być używany nawet w studio nagraniowym. Brzmieniowo nowy Tewelve Standard to ucieleśnienie pełnej harmonii dźwiękowej, brzmienia naturalnego i wyważonego, bezwarunkowo dokładnego i precyzyjnego, o wielopłaszczyznowej i bogatej głębi oraz z nadzwyczajną przestrzennością. To bardzo wyrafinowane i zaawansowane urządzenie - zarówno pod względem zainstalowanego przetwornika c/a, jak i wzmacniacza słuchawkowego. Przeznaczony dla świadomych dla audiofilów i wymagających profesjonalistów. Rekomendacja Stereo i Kolorowo! 

 

Zdecydowana większość słuchawek dostępnych na rynku będzie zachwycona nowym Questyle, albowiem nie grymasi względem ich towarzystwa, z każdymi zagra atrakcyjnie i na 100% swych umiejętności i indywidualnych potrzeb słuchawek. Choć im wyższa klasa słuchawek, tym ostatecznie lepiej dla dźwięku. U mnie najlepiej zagrały Fostex TH-909. Czar, żywioł, energia, ale również wykończenie tonalne i wyszukana elegancja." 

 

Questyle-Audio_Twelve-black-HD820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Superata napisał:

Brzmieniowo nowy Tewelve Standard to ucieleśnienie pełnej harmonii dźwiękowej, brzmienia naturalnego i wyważonego, bezwarunkowo dokładnego i precyzyjnego, o wielopłaszczyznowej i bogatej głębi oraz z nadzwyczajną przestrzennością.

No nie wiem, to chyba jest już kwestia indywidualnej oceny słuchacza... Jeżeli egzemplarz z recenzji na blogu S&K to ten sam model, który był na meecie we Wrocławiu 9 marca 2019r.  to dla mnie gra on tranzystorowo (czyli sztucznie). Nie każdemu musi to przypaść do gustu (są tacy, którzy to lubią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Superata napisał:

Zalezy dużo z której dziury grał. 

 

Z dużego jacka:

 

Meet6.thumb.jpg.4154a2ca6d76f5b7530929d45b9675b6.jpg.35f5807a1bcb8bf3ef69c188da0592d9.jpg

 

 

 

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Czyli dla Ciebie każdy tranzystor gra z automatu sztucznie?

 

Nie, nie każdy. CV2+, którego posiadam gra naturalnie.

Ale ja tu nie wyrażam prawdy jedynie słusznej - to, że ja miałem takie odczucia nie oznacza, że każdy musi je podzielać. :)

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melo2573 Ok, zmyliło mnie Twoje stwierdzenie. Bo napisałeś tranzystorowo czyli sztucznie, a CV2+ też jest tranzystorem a sztucznie już nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności