Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kino domowe - dla dziecka no...


Jaworrr

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, neonlight napisał:

Tak z ciekawości, ile masz tych funduszy, może da się coś ogarnąć sensownego? ?

 Przy dobrych wiatrach,  jakbym sprzedał trochę zbędnych gratów to może bym z 2k uzbierał. Nie marzyła mi się nigdy wielka moc i ogromne podłogówki, raczej coś mniejszych gabarytów. Oglądam wieczorami na niskim poziomie głośności, raczej z serwisów stremingowych, właściwie to odzwyczaiłem się od płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, neonlight napisał:

Podobno jakiś Philips Fidelio za ponad 2kzł fajnie się sprawdza, jednak osobiście uważam, że nie zastąpi to pełnowymiarowego systemu, bo nie oszukujmy się, jest to nadal "tylko" soundbar, akustyki się nie oszuka ?. Tak z ciekawości, ile masz tych funduszy, może da się coś ogarnąć sensownego? ?

U mnie Philips Fidelio sprawdza się b.dobrze.

Odłączane, bezprzewodowe satelity robią naprawdę dobrą robotę w filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

U mnie Philips Fidelio sprawdza się b.dobrze.

Odłączane, bezprzewodowe satelity robią naprawdę dobrą robotę w filmach.

Właśnie Ciebie miałem na myśli, wspominając o tym soundbarze. Ale ja jestem wymagający, dla mnie takie sprzęty to zabawki, bez obrazy ?. Żeby dobrze grało, musi być drewniana buda, żadne amelinium, czy tym bardziej plastiks ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

Właśnie Ciebie miałem na myśli, wspominając o tym soundbarze. Ale ja jestem wymagający, dla mnie takie sprzęty to zabawki, bez obrazy ?. Żeby dobrze grało, musi być drewniana buda, żadne amelinium, czy tym bardziej plastiks ?.

Spoko :) Dla mnie muzyka i dźwięki w filmach to miłe uzupełnienie obrazu, który oglądam.Przy takim nastawieniu Fidelio mi wystarcza.

Jak chcę soundtracka posłuchać to zamykam się w swoim pokoju i słucham na kolumnach, "drzewnianych" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BarteqW napisał:

 Przy dobrych wiatrach,  jakbym sprzedał trochę zbędnych gratów to może bym z 2k uzbierał. Nie marzyła mi się nigdy wielka moc i ogromne podłogówki, raczej coś mniejszych gabarytów. Oglądam wieczorami na niskim poziomie głośności, raczej z serwisów stremingowych, właściwie to odzwyczaiłem się od płyt.

Za 2k nic nowego i dobrze grającego się nie ogarnie. Z doświadczenia mogę powiedzieć że w domu mieliśmy (właściwie to na fali popularności KD ojciec kupił sobie) KD z kolumnami tonsila i amplituner to był chyba jakiś thomson albo właśnie Yamaha. Bez różnicy, w każdym bądź razie po zmianie na porządne kolumny stereo i dobry wzmacniacz była ogromna różnica na plus. Oczywiście z dobrym KD było by jeszcze lepiej ale bez dobrego ustawienia i kilku średnich krajowych nie ma co do tego pochodzić. Szczególnie jeśli mowa o nowych klockach. Ogólnie za 2k to nowego nic dobrego nie kupisz. Co najwyżej jakaś używka a i tu z czymś sensownym będzie problem. 

Największym problemem jest sam amplituner bo kolumny to akurat mniejszy problem i można zawsze coś starszego kupić co w zupełności wystarczy. Niekoniecznie musi to być nawet z jednej serii czy firmy. Jakieś kolumny stereo jako frontowe i jako satelity jakieś małe kolumienki i jakoś to powinno być. Przy takim budżecie ja bym się najbardziej zajął wyborem amplitunera ;) . Zresztą za 2k (jeśli sobie sam nie zrobisz) to z nowych gratów jest ciężko (albo i jest to prawie niemożliwe) złożyć zestaw stereo grający na jakimś tam poziomie a gdzie tu mowa o KD.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem trochę bardziej wymagający od przeciętnego kowalskiego, ale bez przesady muszę mierzyć siły na zamiary jak to się mówi. Czyli najprawdopodobniej kupię fiio na razie i tyle. Chociaż czy do takiego zwykłego pokoju (nie przystosowanego pomieszczenia z projektorem), oglądania na niedużej głośności wieczorami, materiałach z Netflixa/HBO i z tv za 2500zł potrzeba Bóg wie czego. Nawet nie słuchałbym na tym muzyki, od tego mam słuchawki żeby innym domownikom nie zakłócać spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaworrr napisał:

Elektronika na 5 głośnikach, zwłaszcza ambient/chill to mi gra :) wiem świętokradztwo :D ale kosmiczne, więc dla mnie takie dziwadło dźwiękowe jest ok. Wcześniej pisałem że mam kwadratowy pokój, więc akustyka dramatyczna także do słuchania na poważnie zostają słuchawki. 

A z yamahą full zabawa :)

 

@Jaworrr - chyba masz zapchaną skrzynkę odbiorczą. Chciałem coś do Ciebie napisać i dostałem "Jaworrr nie może otrzymywać wiadomości."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności