Skocz do zawartości

Czy głosniki 2.0 moga byc lepsze od 2.1?


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli na pewno do 300 zł lepsze beda głosniki 2.0 niz 2.1 tak? Te genius podobno sa kiepskie ale np. Fenda r30bt sa porzadne, co o nich myslicie, graja blisko a dla mnie to jest swietna cecha? Mam jeszcze pytanie czy jak graja bliska srednica to czy dobrym pomyslem bedzie podlaczenie do nich DACa dragonfly black lub SMSL M2 które tez graja blisko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 300 nic sensownego 2.0  nowego   nie kupi, mogą być edki  microlaby ale  to jest kompromis coś za coś.

 

stare kolumny pasywne  w cenie 150 zł  plus amplifier potrafią zagrać lepiej.  A edki i microlaby w tej cenie  graja  efekciarsko a nie efektownie. 

np

https://www.olx.pl/oferta/grundig-box-xm600-activ-box-1975r-waga-zestawu-ponad-30kg-CID99-IDvN7GM.html#70c9949fdf

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-aktywne-grundig-CID99-IDrutOr.html#8dfd0989a7

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@f7kok

Ja bym Ci proponował kupić takie kolumny Denona i do nich dokupić jakiś wzmacniacz też na allegro i będziesz mieć znacznie lepszą jakość niż z tymi gotowymi zestawami

https://allegro.pl/kolumny-denon-sc-m40-czarne-i7559759155.html

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na Fenda r30bt tylko mam pytanie. W recenzji na audiofanatyk.pl jest napisane że potencjometry basu i sopranu sa fabrycznie ustawione na - 100 %, co to oznacza, że jak ustawie je na max to bedzie tak jakby były na 0 %, czy nie zepsuje to dźwieku? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2018 o 00:02, neonlight napisał:

Na ciepło dźwięku, nie tylko składa się bas, ale również średnica i odpowiednie proporcje pasma wysokiej częstotliwości.

no i wszystko w temacie :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem te głośniki, problem w tym, że dźwięk przez kabel jest gorszy od bluetooth, na bluetooth jest bardziej ciepły i mniej krzykliwy a na kablu jest ostry , krzykliwy i nie tak ciepły. Czy zmiana kabla Jack coś zmieni czy lepiej kupić jakiś DAC/AMP np. SMS L M2 lub M3? Źródło to Lenovo G50. Zależy mi żeby dźwiek był bliski, ciepły i miał dużo mięcha tak jak słuchawki SoundMagig ES19S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, f7kok napisał:

Kupiłem te głośniki, problem w tym, że dźwięk przez kabel jest gorszy od bluetooth, na bluetooth jest bardziej ciepły i mniej krzykliwy a na kablu jest ostry , krzykliwy i nie tak ciepły. Czy zmiana kabla Jack coś zmieni czy lepiej kupić jakiś DAC/AMP np. SMS L M2 lub M3? Źródło to Lenovo G50. Zależy mi żeby dźwiek był bliski, ciepły i miał dużo mięcha tak jak słuchawki SoundMagig ES19S.

1. Zmiana kabla Jack nic lub niewiele zmieni

2. Kup Dragonfly black za 220zł.

 

PS. regulacja basu i sopranu fabrycznie ustawiona na -100% - cytuję " Aby uzyskać dźwięk „domyślny”, a więc taki jaki powinien być od samego początku bez żadnych korekcji, musimy ustawić oba pokrętła w pozycji wyśrodkowanej. Niestety w pozycji zerowej nie wyczujemy żadnego fizycznego oporu, jak to często bywa w innych głośnikach, a wskazanie na pokrętłach również nam tego nie ułatwi – jest trudno widoczne."

wiesz o tym?

Edytowane przez jac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jac napisał:

1. Zmiana kabla Jack nic lub niewiele zmieni

2. Kup Dragonfly black za 220zł.

 

PS. regulacja basu i sopranu fabrycznie ustawiona na -100% - wiesz o tym?

Wiem, jak to zmienic? Na razie ustawilem na max obydwa i jest tak w miare ale basu troche malo.

 

Nie lepszy jest SMS M3 od dragonfly black? Da sie go uzywac przenosnie? 

Da sie zmienic dragonfly black zeby swiecil tylko na zielono lub na niebiesko a nie tak kitowo przy 320 kb/s, wiem ze glupie pytanie ale coz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a można było lepiej no ale nowe g...o to jednak zawsze nowe

A potem, kup to , dokup tym, przeflaszuj tamtym  .a koniec jest taki że z 300 zrobiło się 600 a  co nie można można, Budżet jest jak guma w majtkach od tego g...a

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amrowek napisał:

No a można było lepiej no ale nowe g...o to jednak zawsze nowe

A potem, kup to , dokup tym, przeflaszuj tamtym  .a koniec jest taki że z 300 zrobiło się 600 a  co nie można można, Budżet jest jak guma w majtkach od tego g...a

Przecież DACa i tak bym musiał kupić do każdych głośników, co by mi dało jakbym kupił droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amrowek napisał:

No a można było lepiej no ale nowe g...o to jednak zawsze nowe

A potem, kup to , dokup tym, przeflaszuj tamtym  .a koniec jest taki że z 300 zrobiło się 600 a  co nie można można, Budżet jest jak guma w majtkach od tego g...a

Brzydki ten post, wstydź się Amrowek 😷.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 00:12, f7kok napisał:

Kupiłem te głośniki, problem w tym, że dźwięk przez kabel jest gorszy od bluetooth, na bluetooth jest bardziej ciepły i mniej krzykliwy a na kablu jest ostry , krzykliwy i nie tak ciepły. Czy zmiana kabla Jack coś zmieni czy lepiej kupić jakiś DAC/AMP np. SMS L M2 lub M3? Źródło to Lenovo G50. Zależy mi żeby dźwiek był bliski, ciepły i miał dużo mięcha tak jak słuchawki SoundMagig ES19S.

Po prostu już nie mogę. 

piszę ja piszą inni a i tak nikt tego nie czyta. tylko chcę to cće tamto a ja  to ... i tu leci lista życzeń

 

sorki  @neonlight

ale jak można komuś coś uświadomić nie wstrząsając nim, hm zmieszać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat komentarza z https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-fenda-r30bt/

 

Od końca napiszę – efekt porównania jest taki, że R30BT wraca do sklepu. Mimo naprawdę porządnego wykonania, mimo wygodnej „gałkologii” i wbudowanego BT.
I mimo, że pozornie nawet dobrze grają. Pozornie – bo daleko im do jakiegoś sensownie wyrównanego brzmienia. Fakt – bas jest zaskakująco przyjemny (jak na rozmiar głośników). Niestety – pod warunkiem – że go w nagraniu nie ma za dużo i za nisko. Niestety – cudów nie ma i membrana tej wielkości fizycznie „nie daje rady”. Słuchając filmu – tu może być problem (efekty). Orkiestra symfoniczna wypada OK. Problemy zaczynają się w przedziale średnica i niska średnica. O ile w multimediach jeszcze da się tego słuchać ( choć wokale są dziwne ) – to muzyka niestety powoduje wrażenie jakiegoś dziwnego zatkania uszu  I to właśnie w tej średnicy. Wydawałoby się – zdjąć bas i górę – będzie OK. No właśnie nie – nie będzie.
Średnica w w R30BT jest jakoś dziwnie przytłumiona i żadne cudawianki regulacyjne nie pomagają. Problem może być w doborze głośników – może filtrów. Nie wiem.
Niestety jednak na dłuższą metę słuchanie tego jest męczące. Kiedy ustawić je możliwie optymalnie – czyli z możliwe mała ilością dodanej góry i dołu na regulatorach, to w dolnych partiach przy głośniejszym (nawet nie bardzo głośnym) dźwięku przestają się „wyrabiać” i zaczyna się charczenie… A zaznaczam, że nie jestem miłośnikiem „napierxxielania z głośników”…

 

Też odnosze takie wrażenie, że średnica jest przytłumiona w tych głośnikach a właśnie ze względu na średnice właśnie je kupiłem, szkoda że recenzent tego nie usłyszał... Nie ma to jak audiofilskie recenzje...!!!

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, f7kok napisał:

Cytat komentarza z https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-fenda-r30bt/

 

Od końca napiszę – efekt porównania jest taki, że R30BT wraca do sklepu. Mimo naprawdę porządnego wykonania, mimo wygodnej „gałkologii” i wbudowanego BT.
I mimo, że pozornie nawet dobrze grają. Pozornie – bo daleko im do jakiegoś sensownie wyrównanego brzmienia. Fakt – bas jest zaskakująco przyjemny (jak na rozmiar głośników). Niestety – pod warunkiem – że go w nagraniu nie ma za dużo i za nisko. Niestety – cudów nie ma i membrana tej wielkości fizycznie „nie daje rady”. Słuchając filmu – tu może być problem (efekty). Orkiestra symfoniczna wypada OK. Problemy zaczynają się w przedziale średnica i niska średnica. O ile w multimediach jeszcze da się tego słuchać ( choć wokale są dziwne ) – to muzyka niestety powoduje wrażenie jakiegoś dziwnego zatkania uszu  I to właśnie w tej średnicy. Wydawałoby się – zdjąć bas i górę – będzie OK. No właśnie nie – nie będzie.
Średnica w w R30BT jest jakoś dziwnie przytłumiona i żadne cudawianki regulacyjne nie pomagają. Problem może być w doborze głośników – może filtrów. Nie wiem.
Niestety jednak na dłuższą metę słuchanie tego jest męczące. Kiedy ustawić je możliwie optymalnie – czyli z możliwe mała ilością dodanej góry i dołu na regulatorach, to w dolnych partiach przy głośniejszym (nawet nie bardzo głośnym) dźwięku przestają się „wyrabiać” i zaczyna się charczenie… A zaznaczam, że nie jestem miłośnikiem „napierxxielania z głośników”…

 

Też odnosze takie wrażenie, że średnica jest przytłumiona w tych głośnikach a właśnie ze względu na średnice właśnie je kupiłem, szkoda że recenzent tego nie usłyszał... Nie ma to jak audiofilskie recenzje...!!!

Szanowny kolego: odnoszę nieoparte wrażenie, iż kolegę czeka bardzo, bardzo długa droga i te wszelkie "poszukiwania" są na obecny etapie bolesne dla wszystkich...

Jak powiedział poeta radziecki "i straszno i śmieszno" - jak zobaczył rozminowywanie gołymi rękami;).

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, f7kok napisał:

Też odnosze takie wrażenie, że średnica jest przytłumiona w tych głośnikach a właśnie ze względu na średnice właśnie je kupiłem, szkoda że recenzent tego nie usłyszał... Nie ma to jak audiofilskie recenzje...!!!

Kolego, kupiłeś głośniczki za trzysta parę złotych, jeszcze firmy "Krzak" i z BT, i czego się spodziewałeś, że zagrają na audiofilskim poziomie?! :D Dozbieraj kasę,

kup monitory uznanej firmy, a wtedy będziesz mógł cieszyć się poprawnie zestrojonym odsłuchem.

 

W przeciwnym wypadku, to jak gra w totka, będzie grało, albo nie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności