Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy głosniki 2.0 moga byc lepsze od 2.1?


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, neonlight napisał:

Kolego, kupiłeś głośniczki za trzysta parę złotych, jeszcze firmy "Krzak" i z BT, i czego się spodziewałeś, że zagrają na audiofilskim poziomie?! :D Dozbieraj kasę,

kup monitory uznanej firmy, a wtedy będziesz mógł cieszyć się poprawnie zestrojonym odsłuchem.

 

W przeciwnym wypadku, to jak gra w totka, będzie grało, albo nie.

Rozumiem, ale dlaczego w recenzji o tym gosciu nie wspomniał? Chyba ze autor recenzji uzywal daca ktory to niwelował ale w komentarzu pisze ze zadne rozwiazania nic nie dawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, f7kok napisał:

Rozumiem, ale dlaczego w recenzji o tym gosciu nie wspomniał? Chyba ze autor recenzji uzywal daca ktory to niwelował ale w komentarzu pisze ze zadne rozwiazania nic nie dawały.

Jest taka zasada - ufaj tylko swoim uszom, a recenzje i opinie czytaj z przymrużeniem oka. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, amrowek napisał:

a skąd my wiemy co Ty kupisz za 1000 a co za 500?

Chodzi mi o to czy bas bedzie w miare wyeksponowany a nie taki jak w moich fenda r30bt choc jest swietnej jakosci to jest go nie duzo... no i znowu bede sie bawil eqiuzerem i spale glosniki... 

7 minut temu, amrowek napisał:

a skąd my wiemy co Ty kupisz za 1000 a co za 500?

Chodzi mi o to zeby bas byl wyeksponowany a nie taki jak w moich fenda r30bt choc jest swietnej jakosci to jest go malo.... 

Znowu bede sie bawil eq i spale glosniki... 

 

Jakie wymiary maja te kolumny nie moge znalesc w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakis dac + kolumny tak? A przeciez kolumny te co ja mam to to samo co glosniki co nie? Czym sie roznia kolumny od glosnikow? A monitory to to samo co kolumny? Te KRK to kolumny monitory czy glosniki? 

 

Mi jest obojetne co kupie byle by mialo swietna jakosc dzwieku i zebym mogl podlaczyc do nich jaki wzmacniacz dac/amp. np. Smsl m3. 

Wiecie gdzie w krakowie mozna posluchac tych KRK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty chcesz kolumn do na*******ania z wyeksponowanym basem czy równego grania? Jak tego pierwszego to kup 2.1. 

 

Coś co ma świetną jakość dźwięku nie potrzebuje eq...chyba że ma się wypaczony gust/słuch ;) .

Kolumna to kolumna. Głośnik to jest część kolumny. Kolumna składa się z głośników, obudowy i zwrotnicy. Jeśli jest to kolumna aktywna to dochodzi jeszcze wzmacniacz.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 20.01.2019 o 20:30, f7kok napisał:

Czyli jakis dac + kolumny tak? A przeciez kolumny te co ja mam to to samo co glosniki co nie? Czym sie roznia kolumny od glosnikow? A monitory to to samo co kolumny? Te KRK to kolumny monitory czy glosniki? 

 

Mi jest obojetne co kupie byle by mialo swietna jakosc dzwieku i zebym mogl podlaczyc do nich jaki wzmacniacz dac/amp. np. Smsl m3. 

Wiecie gdzie w krakowie mozna posluchac tych KRK? 

KRK to są monitory/kolumny podstawkowe z wbudowanym wzmacniaczem, czyli aktywne. Do nich podłączasz DAC-a, który przetwarza sygnał cyfrowy z komputera, na sygnał analogowy.

 

Plusem zestawu kolumn aktywnych, jest wzmacniacz sparowany fabrycznie z danymi głośnikami, czyli teoretycznie dający z nimi najlepszy efekt dźwiękowy.

I masz jeden element (wzmacniacz) mniej na biurku, szafce, czy gdzie tam byś musiał go ustawić.

 

Monitory takie też często posiadają limitery przesterowania, więc jak przesadzisz z głośnością, to układ zabezpieczy głośniki przed spaleniem.

Tutaj znajdziesz sklepy muzyczne, podzwoń i pytaj, czy mają jakieś monitory aktywne do odsłuchu.

 

https://www.google.com/search?q=sklep+muzyczny+kraków&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#istate=lrl:xpd

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 20:11, neonlight napisał:

Kup KRK RP8 i będzie grzmociło należycie. SMSL M3 wystarczy.

Ale czy do pokoju ok. 16 m2 wystarcza czy beda za mocne? Podobno w malych pomieszczeniach jest lipa... Generalnie bede chcial ich sluchac w odleglosci jakies 2 m raczej... 

 

Generalnie bas maja ok a co ze srednimi tonami, lepsze sa niz te w Fenda r30bt? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, f7kok napisał:

Ale czy do pokoju ok. 16 m2 wystarcza czy beda za mocne?

KRK RP8 nie dostaniesz poniżej 1000zł, więc pozostają RP6 lub innej firmy, ale też ciężko będzie znaleźć z 8" głośnikiem. Nie bardzo Ciebie rozumiem, raz piszesz,

że chcesz mocny bas, teraz pytasz, czy nie będą za mocne. Skoro używasz EQ tzn., że lubisz rozrywkowe brzmienie, a więc im większy przetwornik niskotonowy,

tym lepiej i mniejsze szanse, że spalisz kolejne kolumny, grając ponad ich siły.

51 minut temu, f7kok napisał:

Generalnie bas maja ok a co ze srednimi tonami, lepsze sa niz te w Fenda r30bt? 

W jakim sensie "bas mają ok"? Słuchałeś ich, czy opierasz się na danych technicznych? Na 200% zagrają lepiej, niż te g.wniane Fendy dla dzieci. To jest monitor

studyjny, a przynajmniej aspirujący do takowego, więc siłą rzeczy musi dobrze brzmieć w całym paśmie, bo nie byłby przydatny do produkcji muzyki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach pisze ze bas maja swietny i sa to bardzo basowe glosniki...

 

Chce mocny bas ale wlasciwie nie wiem o co chodzi z tym ze beda za mocne do malego pomieszczenia, tak piszą to pytam. Generalnie chce zeby mialy niezla dynamike i zeby bylo slychac moc co kolwiek to znaczy... 

 

Tu sa za nie cale. 1000 zł https://m.ceneo.pl/28496802 tylko czy to jeden monitor czy dwa w tej cenie bo juz nie wiem? 

 

 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

Z nowych nic nie ma mocnego i dobrego jakościowo, a przynajmniej ja nie znam. ;)

Jak to? 😮 przeciez na audiofanatyk.pl jest duzo polecanych powyzej 500 zł https://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

Tylko nie wiem czy sa ok? 

 

Na stronie hi-fi pisze ze do kokumn oplaca siekupic subwoofer, czy to prawda? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Kolego, uwierz mi, z 20w na kolumnę i 5" niskotonowca, nie wyciśniesz mocnego basu. ;)

Nie wiem, co się "opłaca", ale koszt suba to przynajmniej 650zł.

No to 650 zł na bas a 350 zł same satelity srednio i wysokotonowe, nie lepiej sie oplaca niz 2.0?

 

Chce zeby bas byl takiej jakosci jak w tych fenda r30bt tylko zeby byl zdecydowanie lepiej wyeksponowany... 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 350zł nie kupisz dobrych "górek". 700zł używki, nówki ponad 1kzł.

 

Edit.

Dogadaj się na 1000zł i bierz je, są praktycznie nowe, na gwarancji.

 

https://www.olx.pl/oferta/mackie-mr624-monitory-studyjne-CID99-IDxEwPz.html#f7b2c9afdf

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

Ale za 350zł nie kupisz dobrych "górek". 700zł używki, nówki ponad 1kzł.

No ale bez basu powinny byc tanie kolumny. 

Generalnie chce zeby tylko wykorzystaly smsl m3 nic wiecej. 

Chce kupic cos lepszego tylko od tych fendy r30bt. 

Na audiofanatyk gosciu pisze ze powyzej 800 zł to nie oplaca sie kupowac kolumn... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, dobre kolumny zaczynają się od 1000zł, bez znaczenia, czy z dużym basem, czy małym. Skoro "Na audiofanatyk gosciu pisze ze powyzej 800 zł to

nie oplaca sie kupowac kolumn...  ", to kup to, co on poleca.

 

Ja Tobie podałem przykład porządnego głośnika, żebyś ponownie nie przychodził tutaj z "płaczem", że to nie to, że spaliłeś itp. itd..

 

Ps.

Jak patrzę na te Fendy i Fendopodobne, to mnie śmiech ogarnia, przecież one wizualnie już krzyczą - jesteśmy marketowy shit! :lol: Jak Ty chcesz mieć

duży bas, jak tam wysokotonowy jest tej samej wielkości, co niskotonowy?! :D

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Ja się wypstrykałem z propozycji i tłumaczenia co i jak. Sorry.. idę obejrzeć kino nocne, bo i tak straciłem 1h na darmo. Powodzenia.

Przepraszam, chodzilo mi tylko o jak najlepsze glosniki do 1000 zł. 

 

Ale te fendy nie graja az tak źle, brakuje im tylko basu i gory no i srednica mogla by byc lepsza ale sa w miare ok, maja porzadna dynamike i czuc przy nich "moc". 

 

A czy cos takiego bedzie ok i lepsze od tych fend? 

Edifier R2600 https://m.ceneo.pl/19268887

 

Generalnie wyczytalem ze studyjne monitory sa bardziej suche i analityczne a tansze glosniki sa muzykalne i gęste a ja wlasnie wole taki dzwiek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności