Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP do streamingu


Rekomendowane odpowiedzi

Ibasso DX150, Fiio X5 III gen, Fiio X7 i X7 II gen, Pioneery/Onkyo z pełnym androidem (są wersje bez androida, więc na offline nie ma co w nich liczyć  lub LG V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Onkyo DP-X1 nie narzekam. Jedyny problem jaki zauważyłem to dziwna responsywność klawisza play przy wyłączonym ekranie - gdy chcę wznowić utwór, nic się nie dzieje, dopóki nie nacisnę play poraz drugi, wtedy na ułamek sekundy wznawia się odtwarzanie i pauzuje spowrotem. Za trzecim przyciśnięciem playback wznawia się już normalnie. Nie dzieje się tak za każdym razem, ale dosyć często.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić na Dapie. Miałem X5 III i jako dap był wg mnie dobry. Na pewno żaden dap nie zapewni ci płynności smartfona, dlatego zaproponowałem ci V30. Jak dostaniesz w rozsądnej cenie a zbliża się Cyber week, to będziesz miał bardzo dobrego dapa z płynnie działającym systemem. Nikt nie każe go używać jako telefonu, ot tylko dap, a za cenę jaką można teraz dostać V30 nie kupisz lepszego dapa z tak płynną obsługą

4 minuty temu, neonlight napisał:

Nie zauważyłem w/w problemów, a jest wręcz przeciwnie 😉

Kolega chcesz po nosie dostać ? Czemu fałszujesz rzeczywistość? :) Czy ja pisałem o Pionkach/ Onkyo i ich responsywności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jak skróciłeś post na który odpowiedziałeś. Wygląda tak jakbym to ja tak napisał. Trzeba uważać co się pisze i co cytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

Zerknij jak skróciłeś post na który odpowiedziałeś. Wygląda tak jakbym to ja tak napisał. Trzeba uważać co się pisze i co cytuje

Jaro54, czy ja odpisałem na post kolegi rafal_idzkowski, czy Twój? Z tego, co widzę, to odpisałem na post rafal_idzkowski, który zwrócił się do

Ciebie i Ci odpowiedział. Czytaj proszę uważniej i nie wmawiaj mi czegoś, czego nie zrobiłem, ok?! 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V30 odpada chociażby z powodu na rozmiar. Jest gigantyczny w porównaniu do mojego SE. 

Co do funkcji to na 100% odtwarzanie ripów z CD,  Tidal offline i może czasem Spotify.

Z dodatków to całkiem cieszyłaby mnie możliwość podpięcia jako DAC do komputera, ale niestety przez opóźnienia odpada przy oglądaniu filmów.

Coś co wyczytałem, że mają sprzęty oparte na systemie Hiby to możliwość sterowania odtwarzaniem przez telefon. Czyli jeśli dobrze rozumiem mógłbym schować i nie wyciągać odtwarzacza i wszystkim sterować przez telefon. Byłaby to super sprawa, jeśli się mylę proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Jako opcja kompletnie dodatkowa to byłoby używanie go jako pilot do streamera sonos/bluesound, ale do tego potrzebny pełny android.

 

Dlatego bez specjalnego przekraczania budżetu, to póki co najlepszą opcją spełniającą podstawowe wymagania jest Fiio M9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wygląda, że Rafał to napisał

Cytat
  41 minut temu, rafal_idzkowski napisał:

@Jaro54Pioneerach/Onkyo podobno średnio z jakością i płynnością.

Nie zauważyłem w/w problemów, a jest wręcz przeciwnie 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem na etapie szukania dapa i zmiany telefonu :)

Bardzo podoba mi się funkcjonalność i wygląd M9: dwukierunkowy bluetooth, USB-DAC, kodeki hi-res i Tidal off-line. 

Czy V30 jest faktycznie na tyle dobry, że można nim zastąpić DX150, fiio m7, m9, x 5 II itd? Jak LG wypada na tle DAC do 1500zł? Jakieś recenzje, porównania? Szukałem na szybko ale nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2018 o 02:20, Tomassimo napisał:

Jestem na etapie szukania dapa i zmiany telefonu :)

Bardzo podoba mi się funkcjonalność i wygląd M9: dwukierunkowy bluetooth, USB-DAC, kodeki hi-res i Tidal off-line. 

Czy V30 jest faktycznie na tyle dobry, że można nim zastąpić DX150, fiio m7, m9, x 5 II itd? Jak LG wypada na tle DAC do 1500zł? Jakieś recenzje, porównania? Szukałem na szybko ale nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc. 

 

X5 III gra lepiej od V30 (miałem V20, mam X5). LG na pewno wystarczy mobilnie - nie analizujesz muzyki w tramwaju czy na spacerze, mi spokojnie wystarczało i było super wygodne, ale w porównaniu 1:1 od X5 odstaje.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam DAPa do Tidala ;) Używek się nie boję, ale i tak mam ciężki wybór ;/ 

Chciałbym coś muzykalnego (normalnie używam colorfly C10) i nie wiem czy pakować się w Hiby R3, który jest teoretycznie dobry i tani, czy wybrać pioneera (tutaj z muzykalnoscią chyba kiepsko), czy cofnąć się w czasie i zaatakować np NWZ-ZX1 (tylko nie robiłem rozeznania czy były tam updatey androida i czy Tidal ruszy). 

 

doradzi ktoś, coś?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CoATI napisał:

Czytałem tez o nim wczoraj i byłem ciekaw, czy ktoś go wymieni pod moim pytaniem :D 

wiem ile kosztuje nówka, ale ile powinien teoretycznie kosztować taki grajek z drugiej ręki (bez wliczania akcesoriów, kart itp)?

Teoretycznie za tyle, za ile ktoś chce sprzedać, a dx150 raczej nie jest często widywany na sprzedaż z drugiej ręki. Na allegro teraz jest jakiś za 1600, co chyba nie jest najlepszą ceną jak za używkę. Na forum się trafiały tańsze, ale znikały bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, CoATI napisał:

Też szukam DAPa do Tidala ;) Używek się nie boję, ale i tak mam ciężki wybór ;/ 

Chciałbym coś muzykalnego (normalnie używam colorfly C10) i nie wiem czy pakować się w Hiby R3, który jest teoretycznie dobry i tani, czy wybrać pioneera (tutaj z muzykalnoscią chyba kiepsko), czy cofnąć się w czasie i zaatakować np NWZ-ZX1 (tylko nie robiłem rozeznania czy były tam updatey androida i czy Tidal ruszy). 

 

doradzi ktoś, coś?    

 

Weź pod uwagę Fiio X5 III. Dźwiękowo lepszy od C10 i Tidal działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, CoATI napisał:

Też szukam DAPa do Tidala ;) Używek się nie boję, ale i tak mam ciężki wybór ;/ 

Chciałbym coś muzykalnego (normalnie używam colorfly C10) i nie wiem czy pakować się w Hiby R3, który jest teoretycznie dobry i tani, czy wybrać pioneera (tutaj z muzykalnoscią chyba kiepsko), czy cofnąć się w czasie i zaatakować np NWZ-ZX1 (tylko nie robiłem rozeznania czy były tam updatey androida i czy Tidal ruszy). 

 

doradzi ktoś, coś?    

 

Mialem R3 i X5 III, więc może coś skrobnę. Fiio był dla mnie za ciemny i za gęsty, w dodatku szumiał z multiarmaturami mocno. Na pewno może się podobać takie granie, ale ja wolę trochę jaśniejszą sygnaturę. Z basowymi słuchawkami może wyjść klucha, bo nie za bardzo kontrolował dół. Hiby R3 grał mi lepiej, ale nie ma Tidala offline i tylko dlatego go sprzedałem. Dźwiękowo wg mnie był świetny, interfejs bardzo szybki.

 

Weź pod uwagę Cayina N5 II - można kupić poniżej tysiąca, a gra podobno bardzo dobrze. Niestety nie miałem okazji usłyszeć samemu, ale na head-fi jest kilka porównań z dx150 i podobno cayin nie odstaje pomimo jednego daca.

 

Możesz też polować na używkę dx150 - a nóż się trafi ;)

 

Hiby r6 podobno świetny, ale u nas na razie nie do dostania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Weź pod uwagę Cayina N5 II - można kupić poniżej tysiąca, a gra podobno bardzo dobrze. Niestety nie miałem okazji usłyszeć samemu, ale na head-fi jest kilka porównań z dx150 i podobno cayin nie odstaje pomimo jednego daca.

 

U nas tez sa porownania n5ii do dx150.... ;)

https://www.audionervosa.pl/2018/09/ibasso-dx150-recenzja-zoty-srodek.html?m=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

 

Pewnie, że są, wziąłem to za oczywistą oczywistość, że pytający czytał Twoją recenzję. Swoją drogą miałeś okazję sprawdzić Opusa 3? Jest w niezłej cenie w Audeos.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności