Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

"Projekt podwórko - przygotowanie zestawu słuchawkowo-mikrofonowego outdoor"


TheNewOne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Planuje przerobić przewód słuchawkowy w swoich Sony MDR 7506 na taki, który będzie odpinany, a w przewodzie będzie zaimplementowany fabrycznie mikrofon(jak w zwykłych "pchełkach"). 

Myślałem też o adaperze stereo na wejście mic i wyjście audio i zakup osobno taniego mikrofonu krawatowefo z klipsem(mikrofon ma służyć do nagrań i rozmów).

Całość miałaby być podłączona do dragonfly 1.5v black, a to z kolei głównie do smartfona Galaxy A3 2017.

No i tutaj pojawia się wątpliwość, czy dragonfly obsłuży ten zaimplementowany, czy też dodatkowo podłączony pod adapter mikrofon, czy działa tylko jako wyjście analogowo cyfrowe?

Jak rozwiązać tą kwestię?

Zależy mi na jakości mobilnej.

Pozdrawiam!

Z  wymienionych rzeczy jestem póki co tylko w posiadaniu słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomyśl o np Fiio BTR-3. Masz dwukierunkowe BT, mikrofon wbudowany. Lepsze od pomysłu z Ważką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to na tyle z chęci pomocy?

Nie znam się, to się pytam..

Jeśli chodzi o przenośny DAC z wejściem na mic temat zostawiam otwarty, natomiast mam pytanie, może ktoś się orientuję: gdzie kupię gniazdo mini jack, które będę mógł zaimplementowac do muszli słuchawki?

Przerabiajac swoje słuchawki na sluchawki z gniazdem jack w muszli, zastanawiam się czy zamontować tam zwykle gniazdo, czy mini jack? 

Czy to będzie mieć jakieś znaczenie przy napedzaniu 80 Ohm słuchawek?

Edytowane przez TheNewOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z @Perulna pw. To magik forumowy i na pewno Ci coś doradzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj stosuję gniazda mini-jack (3,5mm) przy robieniu odpinanych przewodów, głównie ze względu na uniwersalność i dostępność.

Co do Twojego projektu, to nie ma nigdzie mikrofonów/pilotów do kabli DIY więc tylko jakieś gotowce (chyba od Beatsów na Allegro widziałem) wchodzą w grę.

Ewentualnie można zrobić w muszli gniazdo 4-pin i wbudowany w muszlę mikrofon, lub gniazdko w muszli do podpięcia mikrofonu - wtedy można zrobić kabel DIY z wtykami 4-pin po obu stronach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Zazwyczaj stosuję gniazda mini-jack (3,5mm) przy robieniu odpinanych przewodów, głównie ze względu na uniwersalność i dostępność.

Co do Twojego projektu, to nie ma nigdzie mikrofonów/pilotów do kabli DIY więc tylko jakieś gotowce (chyba od Beatsów na Allegro widziałem) wchodzą w grę.

Ewentualnie można zrobić w muszli gniazdo 4-pin i wbudowany w muszlę mikrofon, lub gniazdko w muszli do podpięcia mikrofonu - wtedy można zrobić kabel DIY z wtykami 4-pin po obu stronach.

Dzięki za odzew.

A co powiesz na to: https://remoteaudio.com/products/hearing/remote-audio-headset-cable/ ?

Tak dla pewności- gniazdo jakie zostało tu zastosowane, to Mini XLR 5PIN męskie?

Nawet jeśli nie znajdę nigdzie takiego gotowego kabla z wbudowanym mikrofonem, to i tak mogę zastosować takie gniazdo dla większej funkcjonalności w razie potrzeb i możliwości w przyszłości, czy nie ma sensu implementowanie takiego gniazda? 

Nawet jeśli teraz miałoby się skończyć na przejsciówce z mini xlr żeńskiego do gniazda mini jack i gotowym kablu mini jack-mini jack z wbudowanym w przewód mikrofonem od słuchawek typu wymienionych przez Ciebie beats lub Custom One Pro Plus, czy inne kable dedykowane.. Myślę o różnych zastosowaniach w przyszlosci, z roznym sprzetem. To chyba lepsze takie gniazdo niz gniazdo typu jack lub mini jack?

Jak się ma rodzaj złącza do napędzania głośników w sluchawkach?

Czy istnieje mobilny DAC, który poza obslugiwaniem wyjścia audio obslugiwałby wejście mikrofonowe?

Czy tani mikrofon pojemnościowy, krawatowy zda egzamin podczas nagrywania video oraz podczas zwykłych rozmów telefonicznych?

Dlaczego w tym filmie zostało przedstawione takie połączenie? W jaki sposób jest ono korzystniejsze niż mini jack-mini jack z mikrofonem na kablu?

Zdaje sobie sprawę że odpowiedź jest w tym artykule, ale mój angielski jest słaby  :(

Edytowane przez TheNewOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to: https://remoteaudio.com/products/hearing/remote-audio-headset-cable/ ?

Tak dla pewności- gniazdo jakie zostało tu zastosowane, to Mini XLR 5PIN męskie?

- mi to nie wygląda na typowe miniXLR - kolejne dziwne rozwiązanie, do którego nie wiadomo skąd dorwać wtyczkę

 

Nawet jeśli nie znajdę nigdzie takiego gotowego kabla z wbudowanym mikrofonem, to i tak mogę zastosować takie gniazdo dla większej funkcjonalności w razie potrzeb i możliwości w przyszłości, czy nie ma sensu implementowanie takiego gniazda? 

- osobiście nie pchałbym się w gniazda do których nie ma skąd dorwać wtyczek

 

Nawet jeśli teraz miałoby się skończyć na przejsciówce z mini xlr żeńskiego do gniazda mini jack i gotowym kablu mini jack-mini jack z wbudowanym w przewód mikrofonem od słuchawek typu wymienionych przez Ciebie beats lub Custom One Pro Plus, czy inne kable dedykowane.. Myślę o różnych zastosowaniach w przyszlosci, z roznym sprzetem. To chyba lepsze takie gniazdo niz gniazdo typu jack lub mini jack?

- ze względu na powierzchnie połączenia, zapewne lepsze jest to  gniazdo od jacka, ale osobiście w paru słuchawkach stosowałem zwykłe jack i nie zauważyłem degradacji sygnału. Przy większych prądach (np kolumnach) pewnie miałoby to znaczenie

 

Jak się ma rodzaj złącza do napędzania głośników w sluchawkach?

- z racji niedużych prądów niewielkie lub żadne. Obecnie bardzo często stosowane są w muszlach złącza jack 2,5mm, które mają ze 2x mniejszą powierzchnię styku niż 3,5mm i jakoś nikt się nie skarży na pogorszenie jakości

 

Czy istnieje mobilny DAC, który poza obslugiwaniem wyjścia audio obslugiwałby wejście mikrofonowe?

- zapewne istnieje, ale rozglądałbym się za nim nie na rynku audiofilskim, tylko profesjonalnym

 

Czy tani mikrofon pojemnościowy, krawatowy zda egzamin podczas nagrywania video oraz podczas zwykłych rozmów telefonicznych?

- nie mam pojęcia, pewnie na początek jakiś przyzwoity krawatowy wystarczy

 

Dlaczego w tym filmie zostało przedstawione takie połączenie? W jaki sposób jest ono korzystniejsze niż mini jack-mini jack z mikrofonem na kablu?

- zapewne po to by było nie do podrobienia (lub trudne), żeby klient nie mógł pójść z tym gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Perul napisał:

 

Dlaczego w tym filmie zostało przedstawione takie połączenie? W jaki sposób jest ono korzystniejsze niż mini jack-mini jack z mikrofonem na kablu?

- zapewne po to by było nie do podrobienia (lub trudne), żeby klient nie mógł pójść z tym gdzie indziej.

Dzięki!

Czyli to nie ma znaczenia, czy będzie takie gniazdo na kilka PIN'ów, czy będzie zwykły jack, lub mini jack? Jeśli w przewód będzie wbudowany mikrofon to i tak będzie działał niezależnie od tego, jakie zastosuje gniazdo w muszli słuchawek? Myślałem że rodzaj złącza w wypadku podanego przeze mnie linku ma jakieś konkretne znaczenie. Mikrofon w przewodzie słuchawkowym w takich np. beatsach będzie mono, czy stereo? Wybacz, że się doszukuje, ale nie chce mi się wierzyć, że oprócz rodzaju złącz, to rozwiązanie nie różni się niczym od przewodów sluchawkowych typu jack z mikrofonem, jak w wymienionych przez Ciebie beatsach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TheNewOne napisał:

...nie chce mi się wierzyć, że oprócz rodzaju złącz, to rozwiązanie nie różni się niczym od przewodów sluchawkowych typu jack z mikrofonem, jak w wymienionych przez Ciebie beatsach. 

na pewno różni się tym, że mikrofon nie ma wspólnej masy ze słuchawkami, czyli ma mniejsze zakłócenia.

Pytanie czy w Twoim zastosowaniu ma to duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba by sprawdzić samemu jaka jest różnica.. A jak kupię sobie adapter do smartfona czy do DACa na wejście mic i wyjście audio i podepne mikrofon krawatowy i sluchawki pod ten adapter, to poprzez ten adapter będę miał osobną masę czy nie? Taki jak na przykład dołączony do tego mikrofonu: https://www.tophifi.pl/akcesoria/mikrofony/audio-technica-atr3350is.html

 

Podsumowując, najprostszy sposób to zakup gniazda mini jack stereo lub mniejszego i zamontowanie go w sluchawkach, oraz zakup jakiegoś dedykowanego kabla z mikrofonem na przewodzie? 80Ohm słuchawki będę mógł napedzic pod mikserem o impedancji od 16Ohm do 400Ohm przy takim połączeniu, czy lepiej zastosować gniazdo że standardowym wejściem jack? 

Do takiego fiio chyba nie podłącze mikrofonu krawatowego pojemnościowego, ale dynamiczny już tak? https://www.sluchawkomania.pl/wzmacniacze-przenosne/fiio-e17k.html

Edytowane przez TheNewOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta osobna masa jest tylko po to, żeby były mniejsze przesłuchy między mikrofonem i słuchawkami. Mikrofon wytwarza sporo mniejszy prąd niż potrzebny jest do napędzenia słuchawek, dlatego łatwiej go zakłócić.

Rozdzielacz powinien załatwić sprawę przesłuchów definitywnie, bo masy łączą się dopiero w przejściówce, czyli odcinek, gdzie są wspólne jest zminimalizowany. Tak w ogóle, to są przejściówki gdzie kable rozchodzą się od razu za wtyczką. 

 

Zgadza się, najprostsze rozwiązanie to gniazdo mini jack w słuchawkach i kabel z mikrofonem, choć osobiście kabel z mikrofonem zastąpiłbym rozdzielaczem i mikrofonem krawatowym - koszt niewiele większy a można sporo zyskać na jakości jak dobry mikrofon zastosujesz (w sensie jakość/cena).

Te słuchawki spokojnie napędzisz mikserem, może jakość nie będzie aż tak audiofilska jak z dobrego toru, ale głośności nie powinno zabraknąć.

Jeśli chodzi o FiiO E17k to, z tego co widzę, jest to sam wzmacniacz, bez obsługi mikrofonu i moim zdaniem niepotrzebny do takich słuchawek jeśli (z tego co zrozumiałem) zamierzasz używać ich do mowy a nie muzyki - telefon powinien wystarczyć. Nie wiem jak A3 2017, ale A3 2016 rewelacyjnie to nie grał i bym się prędzej zastanowił nad zmianą telefonu niż kupnem E17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to chce kupić DAC. Po co zmieniać telefon, skoro mogę kupić dragonfly black i korzystać z niego na różnych urządzeniach. Słuchawek nie chce używać do mowy a do słuchania muzyki i odsłuchu wokalu i mowy. Chce tylko by te studyjne slychawki nabrały mobilnej mocy, bo potencjał taki mają że względu choćby na to że są składane. Jak zrobię im gniazdo jack w muszli to raz będę mógł się podpiąć kablem dłuższym, raz krótszym, kręconym czy prostym.. myslalem tez ze do zastosowania na zewnątrz głównie przy słuchaniu muzyki i prowadzeniu rozmów telefonicznych będę miał kabel z mikrofonem wbudowanym. W domu przejściówka i mikrofon krawatowy. Po prostu mnogość wyboru, sprawienie by sluchawki stały się dla mnie uniwersalne. I teraz tak, jeśli kupię dragonfly black, to żeby mikrofon zadziałał to muszę mieć jakąś taka kombinacje żeby mikrofon wpiac równolegle z dragonfly a dopiero w dragonfly sluchawki, i tu zaczynają się schody, bo na jednej przejsciówce się to chyba nie skończy.

 

I tu pojawia się znów obawa o utratę jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz za bardzo kombinować. Proste rozwiązania są najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej że mikrofon dalej będzie działał pod wejściem z telefonu, więc chyba nie ma sensu kupować mikrofonu krawatowego jeśli nie przepuszcze bo przez jakaś kartę audio? Ten mikrofon audio technica w linku jest zasilany baterią, ale to tylko zasilanie, tak? Nie ma to wpływu na jakość dźwięku, bo ta i tak finalnie poleci przez smartfon?

Dlatego właśnie przydałby się jakiś mobilny DAC z wejściem na mic, ale n8c takiego nie widzę. No może prócz tego:

https://m.sklep.rms.pl/adapter-audio-karta-dzwiekowa-usb-2-0-wejscie-sluchawkowe-i-mikrofonowe-lindy-42961?from=listing&campaign-id=10

Jestem ciekaw jak to zadziała.

Ale nie ma zgodności z androidem:/

46 minut temu, Jaro54 napisał:

Próbujesz za bardzo kombinować. Proste rozwiązania są najlepsze

No nie chce mieć na bluetooth bo nie mam aptx w telefonie. Pod względem przesyłania dźwięku mam kiepski telefon, ale jestem na tyle przyzwyczajony do Samsunga, że chyba nie chce z tego powodu go zmieniać. Wolę się odpowiednio przystosować do tego. Wolę mieć wymienny kabel w sluchawkach, bo będę mógł używać ich w różnych warunkach z różnym sprzętem. Problem mam z tym że nie mogę znaleźć DAC, który miałby wejście na mic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale BTR-3 podepniesz po USB ( jeśli obsługuje OTG) lub po BT (lepiej sądzę bez aptX niż po kablu jak słaby dźwiękowo. Mikrofon jest już w BTR-3, kolejny problem odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ale BTR-3 podepniesz po USB ( jeśli obsługuje OTG) lub po BT (lepiej sądzę bez aptX niż po kablu jak słaby dźwiękowo. Mikrofon jest już w BTR-3, kolejny problem odpada

Ciekawe to Fiio.. A jak się ma to do jakości dźwięku w porównaniu z dragonfly?

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

 

 

Ciekaw tez jestem czy ten dac usb ma sterowniki pod androida..

Możesz to sprawdzić, podłączyć to pod smartfon kablem?

Dragonfly działa bez problemów pod androidem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ważke czarną i wg mnie BTR-3 jest lepszy dźwiękowo i funkcjonalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale trzeba sprawdzić, bo nie raz OTG tylko na papierze lub w niektórych wersjach modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul powiedz mi jeszcze proszę. Niezależnie jakie gniazdko na jack byle stereo zainstaluje i będę mógł podpiąć taki dedykowany kabel z mikrofonem i ten mikrofon będzie działał, kiedy wepne sluchawki do smartfona?

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Mam Ważke czarną i wg mnie BTR-3 jest lepszy dźwiękowo i funkcjonalnie

Za duży wybór tego wszystkiego jest;D

A takie cus to będzie kupa?:

https://m.sklep.rms.pl/adapter-audio-karta-dzwiekowa-usb-2-0-wejscie-sluchawkowe-i-mikrofonowe-lindy-42961?from=listing&campaign-id=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mikrofon na kablu będzie działał niezależnie od tego jakie gniazdko w słuchawkach zapisujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności