Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200 Amp8 Mod


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, brunnerius napisał:

@requal nie zasypiasz gruszek w popiele. Jak Twój mod gra względem oryginalnego moda? ;)

Myślę, że w jakimś sensie jest to kwestia gustu, bo sam mam ochotę czasem wrócić do wcześniejszej wersji, bo ta ma lepszą średnicę, bardziej czarującą.

Wersja 2, gra nieco czyściej, ale także gładko, z mniejszą ilością basu, bez podbarwienia - bardziej neutralnie.

Na head-fi ludzie chwalą sobie aplikację AMP8 z kondensatorami Nichicon ES bipolarnymi. Mniej więcej wiem jak kształtuje się brzmienie na tych kondensatorach, więc w sumie myślę, że też byłoby ciekawie.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chico99 napisał:

I znów dylemat, który mod mam wybrać?;)

Na wersję 2 musiałbym domówić Nichicony KA, ale to nie problem, biorę je zawsze na Allegro od ArcziZ35, który wysyła błyskawicznie - polecam gościa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

A te plastry TDK ktoś próbował?

Droga jak cholera. Na Allegro ma ktoś coś takiego. Ale co to warte? - Nie wiem. Trzeba by sprawdzić, okleić co się da. 

9https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-tasma-ekranujaca-emi-emc-3m-cn-3190-7041086035?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, requal napisał:

Droga jak cholera. Na Allegro ma ktoś coś takiego. Ale co to warte? - Nie wiem. Trzeba by sprawdzić, okleić co się da. 

9https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-tasma-ekranujaca-emi-emc-3m-cn-3190-7041086035?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

No na jeden AMP to słabo ale pewnie wystarczy na 100 jakby się zrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, saudio napisał:

No na jeden AMP to słabo ale pewnie wystarczy na 100 jakby się zrzucić.

Można by spróbować zrobić zrzut. Tymczasem ja wziąłem na próbę tą taśmę z Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 @chico99 ma wersję Ampa8 v5, a ja v3A (nabite na pcb w lewym dolnym rogu) - takie są wersje rynkowe. Mam wrażenie, że nieco się różnią między sobą na korzyść v5. 

Osobiście na tyle spodobała mi się aplikacja z Nichiconami ES, że również ją zrobiłem sobie. Może jeszcze się ułoży, ale wersja @chico99 v5 gra czyściej na ten moment. 

Tu v3a (zdjęcie z internetu, ze zmienionymi tantalami)

34548865-61A6-40AB-BF16-E3E89996D75A.jpeg

Tu v5

20190921_153101.jpg

 

Jeszcze jedna uwaga odnośnie Nichiconow ES - "grają" świetnie w Ampie8, ale jak widać nie są to kondensatory miniaturyzowane, da się je tam upchnąć coprawda, ale nieco rozpychają obudowę i traci się nieco na estetyce. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amp8 mod v3. Dziś odebrałem, szybki odsłuch teraz. Warto zdecydowanie.

Generalnie amp8 gra teraz czyściej, to ogólne wrażenie, można słuchać go głośniej.

Na górze chyba trochę lepsze rozciągnięcie. Wyraźne zmiany na średnicy jest czyściej,

gładziej, bliżej. Ostrzejsze wokalizy łagodniej.

Na basie obszerniej, dosadniej i głębiej. Holografia też lepsza. Scena też trochę wszerz.

 

@requal good job

 

 

mod.jpg

Edytowane przez chico99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.09.2019 o 11:07, saudio napisał:

A te plastry TDK ktoś próbował?

Zrobiłem moda wg instrukcji Twistera z wykorzystaniem TDK.

Pierwsze, co rzuca się w uszy, to zdecydowanie mniejszy poziom zakłóceń przy WiFi 2.4GHz. Różnica jest znacząca.

20191211_210703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Teraz, westberg napisał:

A czy AMP1 mk II też jest modowany przez Szanownego Kolegę? Jeżeli tak, to co się zmienia?

Nie. Przestałem robić te mody po sprzedaży Ibasso, z Amp 1 mk2 nie miałem styczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 17:39, brunnerius napisał:

 

Jedno jest pewne, każdy, podkreślam KAŻDY, kto spróbuje modowanego AMP8 nie wróci, podkreślam, nie wróci do wersji waniliowej 🙂

 

 

Mam go...

Podpiszę się obiema rękoma...

Jest dokładnie tak jak pisze kolega @brunnerius.

 

Edytowane przez RADOslaw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę wątek. Podczas którejś już przeróbki AMP8 udało mi się go zepsuć.

Znalazłem człowieka za wschodnią granicą, który za drobną opłatą mi go naprawił i ul pszyl (wymienione opampy na OPA1656).

Pewnie za 3 tygodnie go otrzymam to zdam relację.

 

 

PartialScreenshot_20210106-210546.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cicho tutaj więc wrzucę coś.

 

Dziś otrzymałem płytkę z St.Petersburga. Oryginalny amp został uszkodzony przez ze mnie podczas jednego z modów, lewy kanał miał wyraźne szumy.

Znalazłem człowieka w Rosji przez head-fi i player.ru.

 

W poniższym ampie zostały usuniętę kondensatory na wejściu (nie są potrzebne - nie ma DC offsetu). Elektrolity wyminione, tołożony tantalowy kond. Opampy wymienione na OPA1656.
Jezusicku, jak to pięknie gra.

 

 

amp8.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności