Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe przewodowe, cała moc na bas


Seth_

Pytanie

Cześć,

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze słuchawek, ponieważ ciągłe szukanie i zwracanie (w razie braku akceptacji brzmienia) słuchawek dokanałowych nie wchodzi w grę. A żona to niestety ciężki przypadek. Obecnie posiada Panasonic RP-HJE125 i prawie wszystko jest w nich dla niej ok. Pisze, że prawie, ponieważ w Powerampie podbiła sobie pokrętło basu (mocno) i gdy słucha Powerampa to jest zadowolona (bas faktycznie niezłego kopa dostał od tego magicznego pokrętła). Problem jest taki, że przerzuciła się na Spotify i wiadomo, korektor z Powerampa nic tu nie zrobi. Ściągnąłem jakieś korektory, które działają w tle i podbijają basy, ale to żre tyle baterii, że nie idzie tego używać. Najlepiej by było załatwić to bez magicznych apek.

I teraz do brzegu: czy moglibyście napisać, jakie najbardziej basowe słuchawki dokanałowe mieliście w uszach? Jakość pozostałego pasma generalnie nie ma większego znaczenia, byle nie było sybilantów. Żona mi się tak zafiksowała na ten bas, że jeśli będzie go dużo (dla normalnego człowieka: kolosalnie dużo) i będzie głęboki (stukającego nie toleruje) to reszta praktycznie nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Większość smartfonów ma ustawienia audio w telefonie i można tam podkręcić bas

Polecam Final Audio E3000C

http://www.mp3store.pl/article/final-audio-e3000c-silver,2017361089785130542.html

(do ewentualnego odsłuchania w sklepach MP3Store przed zakupem)

 

a z tanich JVC HA-FX102 (dostępne w różnych wersjach kolorystycznych)

https://www.ceneo.pl/;szukaj-jvc+ha-fx102

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennheiser Momentun in ear. To nie morze, a ocean basu.I można kupić w "kobiecym" kolorze.

Przed kupnem koniecznie przymierzyć, bo pomimo tego, że są małe to może wystąpić problem z dopasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Memt X5 - chińskie tanie dokanałówki, bardzo dobrze grające z naprawdę potężnym basem, szczególnie z subbasem. Bardzo klarowne brzmienie. Scena powyżej średniej.
Malutkie, dobrze zbudowane i świetnie wyglądające, bardzo wygodne. Z użytecznym magnesem w metalowych kopułkach - do zawieszenia na szyi w przerwie odsłuchów.
-klik-
Z mojej strony mocna rekomendacja dla tych słuchawek, bas mają konkretny i przy tym naprawdę dobrze grają. Wśród chińskich tanich dokanałówek bardzo wysoko notowane.
Odpowiedni kolor dla żony też łatwo będzie wybrać :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za propozycje. Najgorsze, że nie wiadomo która z propozycji łupie basem najmocniej :)

A czy którykolwiek z Was słuchał HD 380 Pro i byłby w stanie powiedzieć, czy proponowanym pchełkom wiele do nich brakuje pod względem basu? Pytam, bo żona lubi moje 380 :) Wiadomo, że to konstrukcja zamknięta i nie bardzo można porównywać, ale pchełki z racji ładowania do kanałów też potrafią czasem bas wyzwolić.

 

W dniu 27.09.2018 o 14:40, blueme napisał:

W ogole to sugerowalbym wykonanie badania słuchu  bo to nie jest normalne zeby mieć taki niedosluch basow i może to świadczyć o jakimś  problemie ze słuchem 

To nie jest niedosłuch. Po prostu nagle, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, zaczęła po prostu lubić masaż uszu. Pobawiła się pokrętłem w Powerampie i się spodobało.

Edytowane przez Seth_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności