Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta dźwiękowa na USB jako zamiennik HD2


askass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE na fabrycznych OPA i jestem z niej bardzo zadowolony. Niestety z uwagi na przesiadkę na laptopa i śmierć złącza PCI muszę się pozbyć tej świetnej karty i kupić coś innego. 

Moje słuchawki to AKG K240 Studio 55ohm, w przyszłości któreś z 600 ohm Beyerdynamic z serii DT i chciałbym, aby ta nowa karta była w stanie je napędzić.

Brzmienie HD2 mi odpowiada, lubię czyste i analityczne brzmienie.
Mój budżet to 300zł, w grę wchodzą też używane karty. Poszukuję czegoś na USB. Warunkiem jest to, aby karta była co najmniej tak dobra jak posiadany przeze mnie HD2. 

Aktualnie rozważam używanego Prodigy Cube BE lub FX Audio DAC X6. Czekam na propozycje. 

Jeżeli nie da się znaleźć nic w tej cenie to proszę o propozycje w wyższym budżecie, ale aktualnie za granicę uznajmy 300zł. 

Dobrze byłoby, aby nowa karta dogadywała się z Linuxem. 

Edytowane przez askass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, ale Audiotraka i tak muszę sprzedać a dokładanie drugie tyle do tej samej karty już nie jest dobrym pomysłem.

Czy Prodigy Cube BE odstaje w jakiś sposób od HD2? Aktualnie wygląda najlepiej a OPA i tak się nie bawię. Może jest coś ciekawego w trochę większym budżecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolałbym coś większych rozmiarów niż pendrive z większą ilością złącz, bo potrzebuję też RCA. Aktualnie mam na stałe podpięte kolumny pod kartę i jedynie odłączam słuchawki na kiedy najdzie mnie ochota na kolumny. Chyba, że ten wynalazek jest faktycznie lepszy od moich poprzednich propozycji to nie będę miał wyjścia i najwyżej będę musiał używać rozdzielaczy. 

Wyszukałem jescze SMSL M3 i SMSL bo jestem jeszcze w stanie tyle dopłacić, jak wypada na tle poprzednich (tj. FX Audio DAC-X6 i Audiotrak Cube BE)?
W ogóle ciężko mi znaleźć jakiekolwiek porównania, czy nie jest przypadkiem tak, że cokolwiek nie kupię w tej cenie to otrzymam taki sam poziom brzmienia różniący się między sobą jedynie swoim charakterem? 

Zależy mi tylko na tym, aby nie był to sprzęt gorszy niż moja poprzednia karta i abym nie musiał kupować dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego do słuchawek 600 ohm. 

Edytowane przez askass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na wyjściach to bierz Prodigy. Brzmienie można dopasować opampem zwłaszcza jak w hd2 nie wymieniałeś to nie Prodigy z wymienionym opampem i będziesz zadwolony. Jeżeli chodzi o samą moc to jest mniejsza, nie wiem jak brzmienie beyerów w poszczególnych wersjach ale na pewno nie celowałbym w 600 omowe przy tej karcie. Sama głośność będzie ok bo np. taka hd2 ma bardzo wysoką (tak samo bliźniacza aim sc8000), ale można wziąć wersję 250 omową. Z linuxem się dogaduje bez problemu. W przypadku hd2 ja musiałem nurkować za monitor i odłączac słuchawki lub głośniki, dodatkowo zabawa głosnością przed włączeniem żeby nie huknęło. W Prodigy możesz mieć cały czas podłączone słuchawki i głośniki a przełączać przyciskiem z przodu obok pokrętła głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności