Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne ok 1000 PLN


disaster3

Pytanie

Hejka,

 

ostatnio kupiłem sobie DragonFly Red do przenośnych sprzetów ale i też do kompa. Za źrodło zwykle odpowiada komórka Samsung S9+/Ipad Air2 ale możlwie, że niedługo też iPhone Xs.

Podpinam do w/w nowego DragonFly'a. Wziąłem sobie na razie na próbę miesięczną subskrypcję TIDL'a HI-FI z opcją MASTER aby wyciskać max'a z jakości.

Szukam słuchawek chyba wokółusznych (wygoda) do słuchania w domu ewentualnie w pracy. Na miasto mam Dj'ki zrecablowane/jackowane + wywalone gąbki lub stockowe AKG od Samsunga S9+. DJ'ki dają radę, są bardzo muzyczne i widowiskowe i chyba czegoś takiego szukam ale na dłuższą metę małżowiny bolą. Dlatego chciałbym coś lepszego może półotwartego na dłuższe słuchanie w domu/pracy. W pracy podpinam do lapka DragonFly'a i prawie 8h słuchania więc przy DJ'kach jest masakra juz po 1h/2h. Zanim odświeżyłem co jest dostępne na rynku zastanawiałem się nad Philips Fidelio L2 ale ich już nie ma.

 

Czego slucham? Wszystkiego. Głównie nowości/hity klubowe itd. Zwykle streaming ze Spotify Premium (ale głównie jak jestem poza Wi-Fi) jak biegam albo jestem w drodze do/z pracy. Jak jestem w domu to Tidal HI-FI, jakies FLAC'i domowe z kompa przez DragonFly Red.

Zdarza się też, że w domu pracy/słucham jakiejś klasyki Metallica'i, Led Zeppelin, Dire Straits, U2. Michael'a Jackson'a, itd...

Na sprzęcie domowym to też i poslucham sobie czasami jakiś audifilskich sample'i.

 

Także spectrum spore.

 

Szukam czegoś w miarę uniwersalnego z szerszą sceną niż w słuchawkach zamkniętych ale przy zachowaniu też fun'u w muzyce jak przy DJ'kach (lubię soczysty bas tam gdzie trzeba ale nie rozlazły i zagłuszający wszystko) no i wygodnego do domu/pracy na dłuższe odsluchy.

 

Będę wdzięczny za jakieś porady biorąc po uwagę też z czym to będzie grało aby dało radę napędzić. Budżet w ok. 1000 PLN.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jako posiadacz zaproponuję fidelio X2. Jest dokładnie tak jak piszesz. Ogarnięta scena jest, fun jest, dużo basu jak na otwarte słuchawki jest. Tylko nie podłączać do mocnych Vkowych źródeł bo się zrobi nieprzyjemnie, funu i basu będzie za dużo. Raczej podłączać do neutralnych i analitycznych źródeł. Tylko nie ma ich w PL, ja ściągałem z włoskiego amazona, paczkę miałem w domu po 3 dniach, mimo że przewidywany czas był powyżej 5.

edit: z ciekawości sprawdziłem, jednak jest jakiś sklep na "rozwalmy handel z alliexpress" aka alledrogo który ma nówki z 2letnią gwarancją, więc nie jest źle :).

 

 

Edytowane przez delfin150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jak do Reda to szukaj używanych Nighthawk Carbon, zdarzały się już ok. 1000-1100K (albo starsza wersja NH). Nieraz warto stówkę albo dwie dołożyć. Za ok. 1200 już są Nightowl.

Poza tym bardzo wygodne, długie godziny można w nich siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
4 godziny temu, fuzz napisał:

Jeśli odpowiada Ci trochę przygaszona góra to weź też pod uwagę ath r70x. Bardzo lekkie i wygodne (jeśli nie masz wielkich i/lub odstających uszu). :)

Wszystko fajnie, tylko r70x raczej nie pójdą z "red-a".  ;) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Luqart napisał:

Podobno (opinie na ceneo :D) Nightowle mają mały bas. To prawda?

W zasadzie mam taki sam dylemat jak autor tematu (mam DragonFly Red i szukam funowych słuchawek). Tylko u mnie Philipsy odpadają, bo słuchawki muszą mieć izolację.

 

Gdybyś miał budżet do 3 tys., to miałbym dla Ciebie idealne słuchawki. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Luqart said:

Podobno (opinie na ceneo :D) Nightowle mają mały bas. To prawda?

W zasadzie mam taki sam dylemat jak autor tematu (mam DragonFly Red i szukam funowych słuchawek). Tylko u mnie Philipsy odpadają, bo słuchawki muszą mieć izolację.

 

Z zamkniętych do 1000 brałbym Beyery Custom Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki za różne propozycje. Na razie pojawiły się:

 

Philips Fidelio X2

NightHawki Carbon

NightOwle

 

AudioQuesty mogę pewnie posłuchać w Top Hifi w W-wie z Philipsami trochę gorzej. Jak coś jeszcze wpadnie Wam do głowy to będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności