Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Działanie DAC/AMP.


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

Tak i nie. Tak, bo źródło (lapek/smartfon) przesyła przez USB/coax/spdif w postaci zero-jedynkowej i wtedy dac przetwarza dźwięk. Nie - bo są ludzie, którzy uważają, że te kable mogą wpływać na jakość dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał:

Tak i nie. Tak, bo źródło (lapek/smartfon) przesyła przez USB/coax/spdif w postaci zero-jedynkowej i wtedy dac przetwarza dźwięk. Nie - bo są ludzie, którzy uważają, że te kable mogą wpływać na jakość dźwięku

 

No ale jednak zdecydowanie bardziej tak niż nie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego urządzenia. No ale częściej spotykałem się z faktem że lepiej zagrało urządzenie stacjonarne w tej samej cenie.

 

P.S. Przy zakupie DAC/AMP'a do 300PLN bym się osobiście zastanowił. Bo zintegrowane karty dźwiękowe nie są od jakiegoś czasu ta słabe jak kiedyś, i po przesiadce nie musi to być to tak mocno odczuwalne.

Podaj może jakie masz słuchawki i do czego planujesz podpinać DAC'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia opłacalności, to jest pytanie czy Ty słyszysz lepszej jakości dźwięk dzięki kupionym urządzeniom. W dzisiejszych czasach nie ma dramatu, kupujesz słuchasz - pasuje > zostawiasz, nie pasuje > odsyłasz i po kłopocie. Zacznij kupować i słuchać, na początek dac który napędzi słuchawki ale też będzie można go podłączyć do aktywnych głośników czy wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... natomiast glosniki nie wiem jakie kupic, jakies takie do 250 zł i DAC/AMP do 300 zł, opłaca sie tak? 

Do 250 i nieduże, fajne są Creative T20.
Osobiście wolałbym jednak kupić głośniki za 500 zł i zostać przy integrze, jeśli jest przyzwoitej jakości.
W razie jakby nie była, można poniżej 50 zł kupić jakąś kartę na Aliexpress niewiele ustępującą DACom w okolicy 200 zł (konkretnie mam na myśli porównanie z UAE23 czy Dragonfly Black).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Perul napisał:


Do 250 i nieduże, fajne są Creative T20.
Osobiście wolałbym jednak kupić głośniki za 500 zł i zostać przy integrze, jeśli jest przyzwoitej jakości.
W razie jakby nie była, można poniżej 50 zł kupić jakąś kartę na Aliexpress niewiele ustępującą DACom w okolicy 200 zł (konkretnie mam na myśli porównanie z UAE23 czy Dragonfly Black).

No tak ale karty nie wezme do telefonu na miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie USB na microusb tylko kabelek OTG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma gniazdo microusb to microusb. Nie jest obojętne jakiej jakości. Jak do DF Black to najlepiej Dragon Tail . Na pewno będzie ok (pod warunkiem że telefon obsługuje dźwięk po USB) lub taniej u @bigmarasVenitona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, f7kok napisał:

Jak kupie dragonfly black to kabel usb na micro usb musze dokupic tak? 

 

Audioquest ma w ofercie dwie wersje Dragon Tail micro usb (Android) i usb A. Ja mam, ale do laptopa usb A, aby zabezpieczyć gniazdo przed ewentualnym uszkodzeniem. Fajny kabelek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeśli ma gniazdo microusb to microusb. Nie jest obojętne jakiej jakości. Jak do DF Black to najlepiej Dragon Tail . Na pewno będzie ok (pod warunkiem że telefon obsługuje dźwięk po USB) lub taniej u @bigmarasVenitona 

Raczej obsługuje bo podłaczałem do niego SMSL m2 i działał. 

28 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeśli ma gniazdo microusb to microusb. Nie jest obojętne jakiej jakości. Jak do DF Black to najlepiej Dragon Tail . Na pewno będzie ok (pod warunkiem że telefon obsługuje dźwięk po USB) lub taniej u @bigmarasVenitona 

Raczej obsługuje bo podłaczałem do niego SMSL m2 i działał. 

 

Ten Venitona @bigmaras nie jest usb 2.0 na micro usb 2.0, jest u niego ten kabel w ofercie?

Czy jakosc tego kabla jest taka sama skoro kosztuje jakies 20 zł a oryginalny 90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AudioQest płacisz za markę. Standard w elektronice. Choć często nie ma przełożenia na jakość. Przykład UE TripleFi 10, kabel stockowy jest do niczego a kosztuje ok 100 pln a srebrzony od majfriendow kosztuje 5-7$ i jest o niebo lepszy od firmowego. Mam 2 takie kabelki od @bigmarasi nie narzekam. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności