Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO RC-BT


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, maciux napisał:

@blueme Nie wykluczałbym wpływu smartfona. U mnie nie ma żadnych przycięć na mieście lub w mieszkaniu obok smartfona lub nawet sporo dalej. Mam aktualnie OnePlusa 5, jeszcze nie podpadł mi w kwestii Bluetootha. Jak zdarzały się cyrki, to były problemy ze słuchawkami (np. Sony WF-1000X). Co innego z laptopem (Yoga 720-13), gdzie zasięg był wyraźnie słabszy z każdym sprzętem Bluetooth. Stąd u Ciebie może to kwestia nadajnika BT w źródle dźwięku, a nie problem samego adaptera.

 

Masz możliwość sprawdzenia z innym źródłem BT?

 

@maciux

Maciek, ale masa ludzi narzeka na ten kabel na Head-Fi i gdzie indziej, ok, może być tak, że Ty masz super Bluetooth w smartfonie a reszta narzekających ma słabe Bluetooth w swoich telefonach, ale to nie broni w żaden sposób FiiO i tego kabla. Ja na tym samym smartfonie używam Sony z aptX HD i mi nie zrywa, mimo że ten kodek bardziej obciąża połączenie. Jest to więc raczej problem z tym kabelkiem a nie z moim smartfonem, a Ty, fakt, może masz bardzo silny sygnał Bluetooth, który nadrabia słabość tego kabla... Więc przekornie mogę zapytać: a Ty próbowałeś z innymi smartfonami? ;)

Nie zniechęcam do jego zakupu, ale myślę, że rozsądniej wydać mniej na KZ

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme To jest dobry pomysł, za moment sprawdzę w warunkach domowych z innym smartfonem :)

 

Niby powinienem się cieszyć, że nie mam problemów, ale z punktu widzenia testera mam niemiarodajny sprzęt :) Podobne skargi czytałem na BTR1, gdy u mnie działał wzorowo - poruszałem się swobodnie po całym mieszkaniu, mogłem słuchać nawet w innym pomieszczeniu. To w sumie dziwne, bo na interfejsie Bluetooth OnePlusa 5 też wielu użytkowników wiesza psy, a ja miałem problemy tylko z jednymi Nuforce'ami i wspominanymi Sony WF-1000X, który były nieużywalne na zewnątrz, a i w domu potrafiły ciąć co chwilę.

 

Edit: Przesłuchałem właśnie Massive Attack - Heligoland na smartfonie Huawei Nova 3 połączonym z RC-BT przy użyciu transmisji aptX. Smartfon leżał 2 metry ode mnie, nie zdarzyło się żadne przycięcie przez całą płytę. Obstawiam więc, że to problemy z konkretnymi sztukami kabelka, a nie kwestia smartfona.

 

 

 

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do BTR-1 to było to nieporozumienie w konstrukcji urządzenia wykorzystanie metalu na całej powierzchni. Zasięg jak pamiętasz @maciuxpisaliśmy o tym był nieakceptowalny. W BTR-3 jest dużo lepiej. Pod względem zasięgu to moduły Avantree są genialne(mam 2x Saturn Pro) oraz Turbiny (mam T4S i T6)  od Bluedio. Na tych sprzętach u mnie w mieszkaniu (stare budownictwo rok budowy 52) mam zasięg w 95% powierzchni mieszkania 65m2. Żaden inny sprzęt nie zapewnia mi takiego pokrycia powierzchni. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maciux napisał:

@blueme To jest dobry pomysł, za moment sprawdzę w warunkach domowych z innym smartfonem :)

 

Niby powinienem się cieszyć, że nie mam problemów, ale z punktu widzenia testera mam niemiarodajny sprzęt :) Podobne skargi czytałem na BTR1, gdy u mnie działał wzorowo - poruszałem się swobodnie po całym mieszkaniu, mogłem słuchać nawet w innym pomieszczeniu. To w sumie dziwne, bo na interfejsie Bluetooth OnePlusa 5 też wielu użytkowników wiesza psy, a ja miałem problemy tylko z jednymi Nuforce'ami i wspominanymi Sony WF-1000X, który były nieużywalne na zewnątrz, a i w domu potrafiły ciąć co chwilę.

 

Edit: Przesłuchałem właśnie Massive Attack - Heligoland na smartfonie Huawei Nova 3 połączonym z RC-BT przy użyciu transmisji aptX. Smartfon leżał 2 metry ode mnie, nie zdarzyło się żadne przycięcie przez całą płytę. Obstawiam więc, że to problemy z konkretnymi sztukami kabelka, a nie kwestia smartfona.

 

 

 

 

Maciek, wiem o co chodzi, ewidentnie jesteś medium, przyciągasz fale i działasz jak antena ze wzmacniaczem 😃😉

I nie testuj więcej bezprzewodowego sprzętu bo to jest nie fair z Twojej strony 🤣

@maciux

Maciek ale tak serio, czy Ty jesteś pewien, że kiedy masz taki super zasięg na tym kablu to masz połączenie na kodeku aptX a nie na SBC?

 

 

Edytowane przez blueme
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blueme napisał:

 

Maciek, wiem o co chodzi, ewidentnie jesteś medium, przyciągasz fale i działasz jak antena ze wzmacniaczem 😃😉

I nie testuj więcej bezprzewodowego sprzętu bo to jest nie fair z Twojej strony 🤣

@maciux

Maciek ale tak serio, czy Ty jesteś pewien, że kiedy masz taki super zasięg na tym kablu to masz połączenie na kodeku aptX a nie na SBC?

 

 

 

Tak, jestem pewien :) W przypadku Nova 3 pojawił się nawet komunikat o aktywnym aptX, a sprawdzałem tez w opcjach programistycznych czy działa aptX. To też zazwyczaj łatwo wychwycić, moim zdaniem skrajne pasma mocno obrywają na SBC względem aptX, a to samo tyczy się rozmiarów sceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności