Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

jakie kolumny - bookshelf ?


baszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jakie kolumienki bookshelf polecacie zakupić ? - szukam czegoś ok w kategorii price/budget. 

Raczej coś nie wielkiego pod komputer (zawiesić na ścianie lub z boku jakieś standy). 

Kolumienki chce napędzić tpa3116 2.0 D class amp - leci już z chin. 

Wiele osób na forach zagranicznych poleca Pioneer SP-BS22-LR - jednak z tego co widzę jest to model obecnie nie dostępny w Europie. Widzę że ewentualnie z używanych ~400-500zł to jakieś tannoy M1/M2/F1 itp. Coś możecie polecić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wzmaka dałem 10$ (+ dokupić zasilacz) - więc zawsze można się wycofać - z tym, że jednak wolałbym kolumienki bez wzmacniacza. 

Za wzmaka dałem 10$ (+ dokupić zasilacz) - więc zawsze można się wycofać - z tym, że jednak wolałbym kolumienki bez wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, neonlight napisał:

Łehh... to szkoda się wycofywać, o ile to coś jest warte tych pieniędzy ?. Do kompa aktywne są najlepsze (według mnie), podłączasz i gra. Wspomniane Eris-y e5 można wyhaczyć w okolicy 600-700zł, a kolumienki są porządne i schludne ?.

Taki amp kupiłem  = bratu też zakupiłem podobny wynalazek - tylko, że na dwóch kostkach tpa3116 - zasilane zasilaczem z laptopa 19V i gra to całkiem fajnie ?

Przeglądne te erisy - najchętnie to bym jednak brał coś bez wzmaka - później np. wymienie na amp 2.1 i dołoże suba itp itd - rozbuduje do jakiegoś 5.1 ?

Szkoda, że tych Pioneer SP-BS22-LR nie idzie zakupić nigdzie w Europie. 

Polk T15 można kupić też dość tanio na amazon.de lub coś typu wharfedale diamond 9.1 (ciężko wyhaczyć). 

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Łehh... to szkoda się wycofywać, o ile to coś jest warte tych pieniędzy ?. Do kompa aktywne są najlepsze (według mnie), podłączasz i gra. Wspomniane Eris-y e5 można wyhaczyć w okolicy 600-700zł, a kolumienki są porządne i schludne ?.

O tych piszesz     https://music-shop.pl/product-pol-10310-PRESONUS-ERIS-E5.html

Jakie 600 - 700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, neonlight napisał:

Uzywane faktycznie mozna za tyle wyhaczyc - nie slyszalem o tych monitorach przejrze jakies review...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Napisz może, jakiej muzyki słuchasz, jaki dźwięk lubisz, jaki konkretnie budżet (max!).?! ?

Max to ~800zł - słucham na prawde wszystkiego. Obecnie siedziałem głównie na słuchawkach z ampem i dackiem - teraz po prostu chce się przesiąść na jakieś stereo.  

Szukam uniwersalnego rozwiązania - muzyka + filmy. 

P.S teraz zacząłem przeglądać OLX i widzę, że za ~450 zł można też zakupić jakieś tannoy M1, m2, F1 itp 

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Jakie brzmienie lubisz? 

To jest trudne pytanie ? lubię sprzęt z nisko schodzącym basem - w rozmiarze bookshelf raczej będzie ciężko... 

Obecnie słucham na jakiś starych głośnikach 2.0 komputerowych, więc chyba wszystko będzie lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Będziesz słuchał tylko przy biurku, czy z większej odległości też? Jaka wielkość biurka, pokoju i odległość Ciebie do głośników?

 

2 minuty temu, neonlight napisał:

Będziesz słuchał tylko przy biurku, czy z większej odległości też? Jaka wielkość biurka, pokoju i odległość Ciebie do głośników?

Z większej też - pokój malutki - 2x2m ? większość czasu pewnie przy biurku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pokój 4m2? W takim małym pokoju zapomnij o jakichkolwiek głośnikach/kolumnach. I nie kupuj budżetowych kolumn tannoya. To przereklamowany syf.

 

Ciężko to w ogóle pokojem nazwać... składzik bardziej czy coś ;) . W takim pokoju nawet najlepsze kolumny nie zagrają dobrze.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Oskar2905 napisał:

Masz pokój 4m2? W takim małym pokoju zapomnij o jakichkolwiek głośnikach/kolumnach. I nie kupuj budżetowych kolumn tannoya. To przereklamowany syf.

 

Ciężko to w ogóle pokojem nazwać... składzik bardziej czy coś ;) . W takim pokoju nawet najlepsze kolumny nie zagrają dobrze.

hEH - przesadziłem - będzie może ze 13m2 - dalej to składzik ? We Wrocławiu drogo za metr liczą ?, a kumple kupują składziki od developerów za 260-300tys. na kredyty...

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, nie przesadzałbym z tym, że nic tam nie zagra, hi-end to to nie będzie, ale w miarę dobre granie ?. Choć ciężko mi uwierzyć, że można mieszkać

w tak małej przestrzeni, to nie skazujmy chlopaka i jego możliwości kwaterunkowych na klęskę. 

 

Do autora tematu, skoro masz takie malutkie pomieszczenie, to tym bardziej zalecam monitory bliskiego pola, no i w tym przypadku koniecznie z wylotem

BR od frontu, czyli Eris e5, Tannoy Reveal 501, KRK rp5 itp.. 

 

Edit.

Kolego, Ty se jaj z nas nie rób, albo masz 4m2, albo 13?! Zaraz będzie, że i 20 da się wygospodarować ?.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, neonlight napisał:

Edit.

Kolego, Ty se jaj z nas nie rób, albo masz 4m2, albo 13?! Zaraz będzie, że i 20 da się wygospodarować ?.

No pewnie, że się da wygospodarować więcej - przecież do końca życia nie będę mieszkał w składziku - pewnie za pół roku się wyprowadze... 

Na razie king size bad + biurko się mieści... w ten prostokąt - odsłuch można z łóżka robić...

Bez przesady - wiadomo że to nie będzie audiofilski odsłuch...

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Oskar2905 napisał:

To jakie masz wreszcie wymiary tego pomieszczenia?

12-13m kw. ale to się często zmienia - gdyż obecnie jestem na etapie wynajmowania (może z pół roku tu pomieszkam) ? Dlatego większość czasu siedziałem na słuchawkach - ale męczą mnie już słuchawki. Generalnie sprzęt ma być do kompa - pomyślałem o zestawie amp + głośniki --> bo z założenia jest to lepsze rozwiązanie niż zestawy PC. Stąd raczej szukam kolumienek on the budget - gdyż pewnei i tak je wymienię prędzej czy póżniej na jakieś porządne duże kolumny jak się wyprowadzę z tego miasta w jakieś bardziej zielone obszary. 

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakieś monitory bliskiego pola bo w twoim przypadku nic innego nie ma racji bytu. Kolumny trzeba ustawić w odpowiednio dużej odległości od ścian, na odpowiedniej wysokości względem słuchacza, w odpowiedniej odległości pomiędzy samymi kolumnami (do wytworzenia stereofonii przez kolumny potrzebne jest pomiędzy nimi 1,5-2m) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, baszek said:

To może faktycznie zostanę przy słuchawkach ?

To może napisz jakie masz słuchawki bo tu może leżeć problem, że szybko cię męczą. A jest parę bardzo wygodnych modeli idealnych do długich relaksujących odsłuchów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności