Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Creative HS-930i odkrycie "archeologiczne"


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, sn4ke napisał:

@neonlight - ja pisałem o wycofanej średnicy, ale zaraz po wyjęciu z pudełka. Wtedy średnica była wręcz tragiczna, ale po kilku godzinach grania zaczęła się poprawiać. Na pewno jest ciekawiej niż na Soniaczach MH1C, które były moimi pierwszymi normalnymi dokami, bo tam to ewidentnie potrzebowałem synergii, żeby fajnie zagrało, chociaż miały swój klimat. Czy brzmienie vintage? Niekoniecznie. Miałem K240 (K140 i K141 nadal gdzieś leżą), bardzo cenię też posiadane HD540 i HD545 i jednak seperacja jest na zupełnie innym poziomie. Może z czasem się rozbujają, zobaczymy. Na pewno nie będę testował ich 50h na uszach, bo wtedy to nie jest wygrzanie, tylko przyzwyczajenie ;)

U mnie zmiany znikome, średnica jak grała fajnie, tak gra. Odnosząc się do starych słuchawek, nie przypadkowo podałem Sextett-y i K 271, HD540 niestety nie są podobne do HS-930i, bo to z kolei stara szkoła Sennheiser-a, nie podobna do nowszych wypustów np. HD600. ? I tak zarówno w/w AKG, jak i HD600, również nie są mistrzami separacji, ale głównie chodziło mi o charakter brzmienia, który jest charakterystyczny (na ogół!), dla tamtych czasów, czyli bezpośredni i ciepły, bez analitycznych zapędów.

 

Mam MH1, nie porównywałem ich bezpośrednio, ale kilka tygodni temu na próbę sobie je podpiąłem pod DAP-a i krótko mówiąc... lipa, zero emocji, a w Creative-ach jest ROCK! To takie Momki, tak samo bezpieczne, przyjemne, ale ze zdecydowanie większym pazurem i... izolacją ?, kabelek w Momkach

jest za to lepszy ?.

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie u mnie wszystko ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę odkopuje, ale może po prostu pojedyncze micro drivery mają sens? Przy Yamahach eph-100 było wyjaśnienie, że fale dźwiękowe nie odbijają się w tulejce tylko wpadają bezpośrednio do ucha. Swoją drogą eph-100 miałem i uważam, że były świetne a separacja właśnie robiła duże wrażenie, Były tez JVC FRD80 wysoko oceniane, Moster Miles Davis Trupet. Chciałbym, żeby wyszło coś dopracowanego z taką konstrukcją. Tym bardziej, że to małe, wygodne i dobrze izoluje :) Jest eph-200 ale mało recenzji i import z Japonii a lubiły padać też przetworniki z eph-100

 

Edit: Jeszcze Sony mh1c, jvc kx-100 i pewnie wiele innych :)
Edytowane przez marcelmtbmx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wybaczcie odkopanie wątku. Kupiłem sobie OnePlus 8, który ma złącze USB typu C a nie mam przejściówki na jacka i tutaj pojawiły się moje przemyślenia o kupnie TWS earbudsów zamiast adaptera do moich HS-930i. Myślałem o Anker Soundcore Liberty Air 2, które można na promce wyłapać w okolicy 300 złotych. Opinie mają bardzo dobre. Wspierają technologię AptX, która poprawia jakość dźwięku. Nigdy nie używałem słuchawek bezprzewodowych i zastanawiam się jak jakość dźwięku ma się do takich budżetowych, acz dobrze grających Creative'ów. Ktoś, kto ma te Creativy mógłby wypowiedzieć się o jakości dźwięku w porównaniu ze słuchawkami bezprzewodowymi za kilka stów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Creative'y i mogę ci polecić z czystym sumieniem dwie opcje 

- TWS Mifo O5 https://pl.aliexpress.com/item/4000502255226.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.344c5b07U4YYtH&algo_pvid=7d3a059e-6077-431e-9d0d-4376e02f68a5&algo_expid=7d3a059e-6077-431e-9d0d-4376e02f68a5-42&btsid=0b0a0ac216033682056705225ec50c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

- lub moduł TRN BT20 S (lub droższy BT20S Pro) plus doki jakie ci pasują. 

Te Mifo są moim zdaniem lepsze od Jabry 65T i to w kazdej kategorii. HS-930 są słabsze od tych mifo dźwiękowo. inne porównania TWS do kablowych nie mają sensu

Każda z wymienionych opcji będzie upgradem HS-930

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności