Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Laptopy DELL


Brain

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy m6700 występowały z różnymi matrycami? Ludzie polecają precision'y z IPS'ami - ale nie wiem czy czasem nie występowały one dopiero od m6800.

2. Czy premiercolor to inna matryca, czy jedynie optymalizacja kolorów.

3. Jakieś różnice pomiędzy i7 3740qm a 3820qm - oby dwie wersje w tej samej cenie, więc chciałbym wiedzieć czy odczuwalnie jest jakaś różnica.

 

 

Ale głównie chodzi mi o matrycę, czy występowały IPS'y w m6700, czy dopiero od m6800. Oraz czy premiercolor to nazwa dell'owska matrycy czy raczej tylko aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brain napisał:

3. Jakieś różnice pomiędzy i7 3740qm a 3820qm - oby dwie wersje w tej samej cenie, więc chciałbym wiedzieć czy odczuwalnie jest jakaś różnica.

 

3820qm ma 8mb cache L3, 3740qm ma 6mb. Nie jest to zatrważająca różnica, w zastosowaniach profesjonalnych może i przydatna (no i syntetyczne benchmarki), ale architektura i zegary są takie same (2,7-3,7ghz). Jeżeli są w tej samej cenie, 3820qm na papierze jest szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu 3740 ma zintegrowaną grafikę o wyższym taktowaniu o 50 MHz, a sporo używam youtube, wiec tez detal. Oby dwa mają dedykowana grafikę jeszcze ale z tego co wiem a przynajmniej zauważyłem w swoim laptopie to załącza się ona jedynie na podpiętym zasilaczu i jeżeli tego wymaga aplikacja - youtube u mnie zawsze działa na integrze

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce w 6600 i 6700 chyba były trzy. Tn ips oraz odpowiednik dreamcolora (10bit). Osobiście posiadam ten trzeci i to jeden z najlepszych paneli w laptopach jaki widziałem. Nowe igzo tylko lepsze (xps)


Sent from my iPhone X using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się sprawdzić przed zakupem laptopa? Tzn wziąć numer seryjny i np na stronie della sprawdzić jaka ma matrycę ? Pytam, ponieważ chce kupić używke

 

Z tego co czytam to premiercolor dell'a jest tym ips'em. Czyli wychodzi na to ze są tn i ips (nazywane przez dell'a premiercolor)

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się sprawdzić przed zakupem laptopa? Tzn wziąć numer seryjny i np na stronie della sprawdzić jaka ma matrycę ? Pytam, ponieważ chce kupić używke

 

Z tego co czytam to premiercolor dell'a jest tym ips'em. Czyli wychodzi na to ze są tn i ips (nazywane przez dell'a premiercolor)

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

 

 

 

Da się po service tagu.

Nie każdy ips ma szeroki gamut.

 

Not even included in the options are an IPS panel or a display with RGB LED backlighting which would offer an extended colour space.

 

 

Zobacz ofertę: DELL M6700, K32GB, i7-3740QM,SSD 850pro, K5000 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7420804393

 

 

Ten ma ips RGB.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ceny odpuszczam ips'a. Kupie zwykłego TN'a i najwyżej przełożę inną matryce. Poczytałem dzisiaj troche i w m6600, m6700 było sporo matryc, z TN podobno najlepsza AUO (nie pamiętam pełnego numeru części) i można ją czasami dorwać za 400zł, wszystko p&p.

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego akurat precision potrzebujesz wydajnego procesora i całej magistrali pod dużym obciążeniem? Gdyż do większości rzeczy wystarczy XPS, czy biurwa Latitude.
Według mnie nie warto rezygnować z IPS, tym bardziej że tak jak Pankracy napisał one mają bardzo dobre matryce, zwłaszcza te od Sharpa. A AUO przytaczając z innego  forum nie audio to dno i wodorosty i z tym się zgadzam. Widziałem Delle Latitude i Precisiony z TN i moja siedmioletnia TN od Samsunga ma większy kontrast, lepsze odzwierciedlenie kolorów, no i spokojnie mogę zejść do 120 nitów, bez pogorszenia obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam laptopa który spełni moje oczekiwania i padło własnie na precisiona. Mianowicie potrzebuje:
-rozdzielczość full hd

-w miarę szybki procesor

-prostą bryłę, taki schludny/minimalistyczny/kwadratowy laptop

-17"

Z tych wymogów, sprawdzając allegro wychodzi że najtaniej i najładniej (według mojego gustu) są precisiony i hp elitebook. Podobno chłodzenie dell'a ma lepszą kulturę. 

 

Zdecydowałem się - kupię albo m6700 albo 8770w. Potem wsadzam 3840qm (nie widzę nigdzie 3920xm i 3940xm - prywatne ogłoszenia) , 2x4gb hyperx impact 1600mhz cl9, do tego wybiorę jakiś ssd na system i ewentualnie będę szukał ips'ów do nich.

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy bym sie ograniczal raczej do (jesli idzie o generalne zastosowania):

  1. HP Spectre x360
  2. Dell XPS

Z naciskiem na ten pierwszy (niedlugo zamieniam moje wysluzone Lenovo na ten wlasnie), bo dobra cena i bardziej mi sie podoba. Oba sa w rozmiarach 13-15". Jedyna wada jest przylutowany RAM w obu moich propozycjach, za to niezle daja rade z chlodzeniem.
Warty rozwazenia jest jeszcze Xiaomi Notebook Pro 15".

W 17" bym nie szedl, bo to bardzo ogranicza wybor, a jak rzeczywiscie ptrzebujesz przestrzeni, to albo kup sobie stacjonarny monitor/-y, albo mobilny monitor usb-c (Asus ma cos takiego).

Jesli masz zamiar zajezdzac swoj egzeplarz, to niezlym pomyslem jest kupienie laptopa gamingowego. Mam m.in. Acera VX5 z i7. Robi za typowego konia roboczego i szczegolnie chwale sobie chlodzenie.

Zakup Precisiona (chyba ze uzywanego) to dosc slaba opcja cena/jakosc. Szczegolnie jak kupujesz prywatnie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dellu czy HP nie ma sensu wkładać odblokowanych procesorów bo nie da sie i tak kręcic. Precel to kawał laptopa i średnio jest mobilny. Mało który plecak go mieści. Jeżeli jednak chcesz strikte domowo to 6700 bardzo fajny wybór tylko pamiętaj żeby mocne GPU było bo procesor niewiele wnosi.

M.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal Brain nie napisałeś do czego potrzebujesz, jakie ma mieć zastosowania. Gdyż tak jak chłopaki piszą, gdyż może się okazać że nie potrzebujesz mobilnej stacji roboczej do pracy w cad'zie, tylko mniejszy laptop plus zewnętrzny monitor, a nić nie zastąpi pracy na 27 calowym 2560x1440 czy większym monitorze tak jak mojo pisał. A dwa tak jak Pankracy pisał że precision jest duży i ciężki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak - szukam laptopa 17", sam taki mam już parę lat i jest w domu parę 15.6", znacznie lepiej mi się użytkuje 17". Głównie służy mi do przeglądania internetu/youtube'a/słuchania muzyki. Nie gram w gry ani nie pracuję na laptopie. Aktualnie mam 1600x900 i oglądałem kiedyś parę 17" w full hd, dlatego chcę jakiś w takiej rozdzielczości - mam błyszczącą powłokę i jest to dla mnie wada, przeszkadza mi to - dlatego szukam czegoś na matowej. Wpisując te wymogi i przeglądając allegro (szukam używki ze względu na cenę) wychodzi na to że najtaniej i najlepiej mogę kupić m6700 i 8770w (biorąc pod uwagę że mi się wizualnie podobają) - oby dwa modele można już  za 1500zł znaleźć. Jestem z tych ludzi że jeżeli można mieć lepiej to się to zrobi - mam na myśli procesor, ram itp. Więc jeżeli kupię coś z np.3720qm a jest na olx 3840qm za 500zł to nieważne co kto napisze, ja go kupię i wsadze, tak samo ram kupię hyperx impact 2x4gb 1600mhz cl9 i je podmienie zamiast stocków, nawet jeżeli w codziennym użytkowaniu tego nie odczuje (stety bądź niestety taki już jestem). Dużo frajdy daje mi "majsterkowanie", dlatego jakieś wymiany podzespołów na pewno będą. Pozostaje kwestia czy m6700 czy 8770w - podobno dell ciszej chodzi (wentylatory), z drugiej strony hp troszkę ładniejszy wizualnie i podobno w porównwaniu 1:1 czuć troszkę lepsze wykonanie/jakość.

 

Ze względu iż aktualnie jestem w poszukiwaniu odpowiedniego kraju dla siebie do zamieszkania - stacjonarki odpadają. Jakoś nie obawiam się gabarytów tych laptopów, jako że na codzień używam lenovo g700, a nie jest on jakoś znacznie mniejszy/lżejszy.

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz della. Ja w swoim wymieniałem cpu, gpu, ram i dyski. Bardzo fajna konstrukcja i przyjemna do modernizacji. Osobiscie skoro wiesz ze bedziesz wymienial podzesoly to bym do razu kupic z 3840 i 8/16gb ramu. Dyski 2x256ssd w raid i nic wiecej nie potrzeba. Wyjdzie zapewne taniej niż pojedyncze podzespoły. Z mojego punktu widzenia to cos najwazniejsze to matryca. Tutaj bym zupełnie nie oszczedzal. Wymiana matrycy często moze sie wiązać z wymiana plyty głównej bo sa zrozne złącza w zależności od panelu. Wymiana samego panelu w górnej pokrywie do przyjemnych tez nie należy.

 

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie ma ich z 3840. Z prcesorami qm są najmocniejsze  3740 i 3820 - cenowo to samo. A nie będę szedł w 3920xm i 3940xm. 

Co do panelu to zostawie na sam koniec jako taka wisienka na torcie, ale muszę jeszcze na własne oczy zobaczyć te ips'y bo szczerze miałem sporo samsungów z amoledami i każdy z nich musiałem ustawiać w tryb ekranu kinowy, bo nie przepadam za zbyt mocnym nasyceniem kolorów, wolę zimne/nudne barwy. Więc może po prostu lepiej wyjdzie wybrać jakiś lepszy tn, gdzieś na zagranicznym forum było sporo porównań matryc do m6700.

 

Jeszcze się musze dobrze zastanowić bo w tym samych pieniądzach jest jeszcze ten 8770w, ciekaw jestem czy na prawde jest znacząca różnica jeżeli chodzi o kulturę pracy układu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka będzie skalibrowana matryca zależy tylko od Ciebie, gdyż możesz skalibrować ekran, tak żeby był zgodny z naturalnością czy bardziej przesycić kolory, czy zrobić zimniejsze. A IPS Della, zwłaszcza te od Sharpa mają niski błędy, gdyż tam mniej więcej rozrzut jest do 3, a w AUO nawet może być ponad 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności