Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO BTR3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obyło się bez niespodzianek :)

 

FiiO BTR3 jest najnowszym i zarazem najbardziej zaawansowanym adapterem w portfolio azjatyckiej marki. Tym razem układ Bluetooth to Qualcomm CSR8675 z obsługą nowoczesnych kodeków, a za brzmienie odpowiada przetwornik ze wzmacniaczem Asahi Kasei AK4376A.


FiiO idzie za ciosem. Po udanym modelu BTR1 producent wprowadził do sprzedaży unowocześniony, ale budżetowy uBTR, który również miał się czym pochwalić, ale celował w mniej wymagających użytkowników. Wygląda na to, że BTR3 jest odwrotnością uBTR i ma zadowolić najbardziej wymagających. Nowy model obsługuje kodeki SBC, AAC, aptX, aptX HD, aptX LL, LDAC i LHDC, posiada USB typu C oraz moduł NFC, a ponadto może działać jako DAC USB. Producent obiecuje też wzorowe wykonanie, wpadające w oko wzornictwo i 11-godzinny czas pracy. Co potrafi FiiO BTR3 i jak wypada w porównaniu z BTR1 i uBTR?

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-btr3-recenzja/

 

5a.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

79,99$ minus kupony z aliexpress jak posiadasz. W poniedziałek mają być w sklepie Fiio na aliexpress 30% obniżki więc gra warta świeczki. Jeśli obniżą o obiecywane 30% to będzie killer cenowy. Za ok 66$ nic nie zrówna się z nim. 

@maciux u mnie NFC z V30 i Galaxy Note 4 działa. Nie chciał zadziałać z iPhone 7 kolegi. Ale mam sparowane 4 urządzenia więc może przez to. Recenzja jak zwykle bardzo dobra. Co do synergii to super działa z M0, lepiej niż z V30, jak wybierzesz na M0 LHDC. Niby przepustowość mniejsza o 10 % w stosunku do LDAC ale wg mnie dźwięk jest lepszy. Masz rację że potrafi poprawić brzmienie słuchawek, u mnie Klipsch Reference on-ear dostały góry i teraz wręcz rewelacyjnie brzmią. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

79,99$ minus kupony z aliexpress jak posiadasz. W poniedziałek mają być w sklepie Fiio na aliexpress 30% obniżki więc gra warta świeczki. Jeśli obniżą o obiecywane 30% to będzie killer cenowy. Za ok 66$ nic nie zrówna się z nim. 

@maciux u mnie NFC z V30 i Galaxy Note 4 działa. Nie chciał zadziałać z iPhone 7 kolegi. Ale mam sparowane 4 urządzenia więc może przez to. 

 

Sprawdzałem NFC z Huawei P Smart i OnePlus 5, to nie działało. Teraz sprawdziłem z Xiaomi Mi 8 i zadziałało bez problemu. Dziwna sprawa, bo z NFC w moim OnePlus 5 nie miałem najmniejszego problemu, zarówno z płatnościami, jak i parowaniem z różnym sprzętem audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 - skoro masz już LG V30 to masz zarówno źródło do słuchawek kablowych oraz sluchawek BT. Po co Ci więc BTR3 ?

Do V30 polecam "power - cable" od Perula :) . High Gain i zaraz weselej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączam MF 100 to nic nie potrzeba. A jak słabsze to BTR-3 daje radę. Wreszcie kabel-BT różnica pomijalna. 

Teraz, Jaro54 napisał:

Jak podłączam MF 100 to nic nie potrzeba. A jak słabsze to BTR-3 daje radę. Wreszcie kabel-BT różnica pomijalna. 

Po za tym BTR-3 mobilnie jest bardzo przydatny. Podłączam telefon i np M0 i mam radość z muzyki oraz nie muszę słuchawek z uszu zdejmować by odebrać połączenie. Jak wiesz jestem BT fanboyem od lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Inszy napisał:

A mi wystarczy telefon oraz słuchawki z mikrofonem na kablu - odchodzą dwa urządzenia ;)

Oczywiście każdy wybiera co mu pasuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

A mi wystarczy telefon oraz słuchawki z mikrofonem na kablu - odchodzą dwa urządzenia ;)

Sporo w tym racji - niestety część fajnych słuchawek nie ma na kablu mikrofonu albo wymiennego kabla. Aune E1, pchełki Monk Espresso.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR3 to dobra opcja gdy brzmienie z dziurki smartfona nie satysfakcjonuje. Trzeba też pamiętać, że wyjście słuchawkowe znika ze smartfonów i to coraz częściej - myślałem, że trendowi nie podda się OnePlus, a jednak w 6T ma nie być 3,5 mm... Rozwiązaniem są niby słuchawki Bluetooth, ale z tym jest różnie. Mnie już satysfakcjonuje poziom wielu słuchawek Bluetooth, ale nawet w porównaniu z wyższą półką słuchawek bez kabla, taki BTR3 z analogowymi słuchawkami pozwala na osiągnięcie dużo wyższego poziomu.

 

Mimo że pod względem praktycznym do słuchawek dokanałowych bardziej podoba mi się taki RC-BT,  to BTR1, BTR3 lub AK XB10 pozwalają "ublutufić" jednak więcej urządzeń - w tym głośniki i słuchawki nagłowne. Do tego można swobodnie poruszać się po mieszkaniu bez noszenia ze sobą smartfona. "True Wireless" to jeszcze nie jest, ale już wygodnie można przygotować jedzenie lub poćwiczyć. Do tego BTR3 może służyć także jako DAC USB, więc całościowo to chyba sensowne urządzenie. Myślę, że jeszcze przez pewien czas adaptery BT będą miały rację bytu.

 

Teraz niech FiiO wyda taki RC-BT PRO na poziomie BTR3 i jakoś przetrwam do czasu, gdy dokanałówki True Wireless będą zdatne do użytku :)

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Zwrotnik napisał:

Recenzja RC-BT jak zrozumiałem wkrótce  ? ?  Rozpatrując tylko wyjście 3,5 mm BTR3 jest głośniejszy od XB10 ?

 

Tak, tekst jest skończony, publikacja w niedalekiej przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, tekst jest skończony, publikacja w niedalekiej przyszłości
Znaczy poproszę "słowo na niedzielę" !
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2018 o 22:05, wiatrak napisał:

Jednak z racji użytego podwójnego ampa myślę, że ES100 jest poza zasięgiem dla BTR-3 w kwestii napędzenia wysokoohmowych słuchawek.

A widzisz sens i potrzebę napędzania słuchawek powyżej 150 Ohm? To urządzenie mobilne i raczej takie słuchawkii o których piszesz nie mają zastosowań mobilnych. I nie widzę potrzeby wydawania dwudziestu paru zielonych więcej, żeby mieć ES 100. BTR-3 ma jeszcze jedną przewagę, obsługuje LHDC, który niedługo może wyprzeć LDAC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jaro54 napisał:

A widzisz sens i potrzebę napędzania słuchawek powyżej 150 Ohm? To urządzenie mobilne i raczej takie słuchawkii o których piszesz nie mają zastosowań mobilnych. I nie widzę potrzeby wydawania dwudziestu paru zielonych więcej, żeby mieć ES 100. BTR-3 ma jeszcze jedną przewagę, obsługuje LHDC, który niedługo może wyprzeć LDAC 

W moim przypadku tak ? Marzy mi się usiąść w ogrodzie na leżaku z ulubionymi Senn HD580, z przynajmniej dostatecznym wysterowaniem. Ewentualnie podłączać VE Zen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wiatrak napisał:

W moim przypadku tak ? Marzy mi się usiąść w ogrodzie na leżaku z ulubionymi Senn HD580, z przynajmniej dostatecznym wysterowaniem. Ewentualnie podłączać VE Zen.

chyba, że tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
8 minut temu, Lord Rayden napisał:

@maciux - jak oceniasz - czy BTR3 jest lepszy niż AK XB10 ?

Lordzie tu masz z recenzji Maćka powyżej

Cytat

Ciekawie wypada porównanie z Astell&Kern AK XB10 przez wyjście 3,5 mm, który brzmi trochę mocniejszą kreską od BTR3, a także bardziej zarysowaną górą, ale spokojniejszą niż BTR1. BTR3 brzmi jednak w sposób bardziej zrównoważony i trochę bliższy w średnicy od XB10, a sopran adaptera FiiO jest bardziej naturalny. Scena jest podobnych rozmiarów, ale ponownie słychać mocniejszą separację kanałów w BTR3, co przekłada się na szerszą przestrzeń. Całościowo poziom obu adapterów jest już wysoki, ale nie można zapomnieć, że adapter Astell&Kern posiada także wyjście 2,5 mm, które jest jeszcze lepsze sonicznie od gniazda 3,5 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak ! DzieńX !

 

Z wyglądu bardziej podoba mi się AK. Recki wskazują,że sprzęty grają inaczej, natomiast pozycjonowanie lepszy/gorszy to tu chyba nie wchodzi w grę.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności