Skocz do zawartości

A&ultima SP1000M - MrBlue


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Hej,

 

Odswiezajac  trochę temat,  czy ktoś z posiadaczy tego playera  mógłby powiedzieć jak u sp1000m faktycznie z mobilnościa? Da się to nosic w kieszeni i jest to w miarę komfortowe czy to raczej nie ten gabaryt? Posiadam se100 z którego jestem bardzo zadowolony ale poszukuję czegoś mniejszego, nieodstajacego mocno jakością dźwięku (z tidal off-line).

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, _salgado_ napisał:

Hej,

 

Odswiezajac  trochę temat,  czy ktoś z posiadaczy tego playera  mógłby powiedzieć jak u sp1000m faktycznie z mobilnościa? Da się to nosic w kieszeni i jest to w miarę komfortowe czy to raczej nie ten gabaryt? Posiadam se100 z którego jestem bardzo zadowolony ale poszukuję czegoś mniejszego, nieodstajacego mocno jakością dźwięku (z tidal off-line).

 

Pozdrawiam

 

 

 

Wprawdzie mam go tylko na testach, ale coś mogę już powiedzieć. Ten akacz jest w pełni mobilny, niewiele większy od mojego niedawnego SR15. Od Twojego Se100 sporo mniejszy i bardziej poręczny. Gra z kolei inaczej, jakością z całą pewnością nie odstaje, ale stawia jak to w całej topowej serii Ultima na detal. Polecam jako w pełni mobilny DAP, ale powininieneś go wpierw posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZebLong, @iemcamp dzięki śliczne za odpowiedź. 

 

Zdecydowanie zgadzam się z tym, że każdy sprzęt trzeba odsluchac w miarę możliwości przed zakupem. Może uda mi się podjechać do mp3.

 

Jak na moje potrzeby se100 ma świętna scenę, granie z lekkiego dystansu ( co brzmi dziwnie jak na sabre) z tego względu muzyka klasyczna której najczęściej słucham nabiera realizmu, zyskuje na tym rowniez separacja instrumentów, wszystko jest żywe i naturalne, a do tego bas ma niezłe zejście i fakturę. Nie bedzie mi przeszkadzac detalicznosc  sp1000m, ale jeśli mocno to ograniczy głębię sceny to już będzie gorzej. Bo jej szerokość domyślam się będzie tak czy siak spora, płaskosci natomiast nie zaakceptuje ;) ale watpie ze przy tej klasie odtwarzacza moze to miec miejsce. wyobrażam sobie z opisu, że sp1000m gra tez bardziej bezpośrednio, "na twarz". Dobrze to wiedzieć przy doborze słuchawek. 

 

Natomiast bardzo mnie kusi jego mobilność. Więc czas się w takim razie bardziej zainteresować i udać na odsłuch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 18:00, _salgado_ napisał:

 wyobrażam sobie z opisu, że sp1000m gra tez bardziej bezpośrednio, "na twarz".

Zdecydowanie tak!

 

W tej chwili naprawdę warto się zainteresować modelem SP1000M. Zwłaszcza, że niedawno w promocji MP3store widziałem go za kwotę 5.500 zł.

Równie interesujący (w kontekście obecnej ceny) jest model SP1000M Gold, którego aktualnie można kupić za kwotę 8.399 zł: https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/przenosne-hi-fi-hi-end/astellkern/2019260166469131546/8809633180385/astellkern-sp1000m-royal-gold-limited-edition-po-recenzji-syan-idealny

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wulkan napisał:

Zdecydowanie tak!

 

W tej chwili naprawdę warto się zainteresować modelem SP1000M. Zwłaszcza, że niedawno w promocji MP3store widziałem go za kwotę 5.500 zł.

Równie interesujący (w kontekście obecnej ceny) jest model SP1000M Gold, którego aktualnie można kupić za kwotę 8.399 zł: https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/przenosne-hi-fi-hi-end/astellkern/2019260166469131546/8809633180385/astellkern-sp1000m-royal-gold-limited-edition-po-recenzji-syan-idealny

Dzięki @wulkan

 

A jakbyś porównał bezpośrednio dźwięk sp1000m do se100 (Jeśli miałeś z nim styczność) ? 

 

Czy wersja gold różni się dźwiękowo od lapis blue? Z roznic na papierze to chyba jedynie więcej wbudowanej pamięci. 

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 12:55, _salgado_ napisał:

Dzięki @wulkan

 

A jakbyś porównał bezpośrednio dźwięk sp1000m do se100 (Jeśli miałeś z nim styczność) ? 

 

Czy wersja gold różni się dźwiękowo od lapis blue? Z roznic na papierze to chyba jedynie więcej wbudowanej pamięci. 

 

Pozdr

 

Niestety nie słuchałem ani SE100, ani SP1000M Gold, więc nie pomogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
2 godziny temu, logic0910 napisał:

czy SE100 napędzi słuchawki Bayerdynamic DT 1770 pro 250ohm ?, nie braknie mocy ?

 

 

Napędzić pewnie jakoś tam napędzi, ale moim zdaniem takie sluchawki nie zagraja z żadnego przenośnego dapa nawet w połowie tego jak moglyby zagrać z dobrego /dobrze dobranego stacjonarnego toru.

 

Do mobilnego źródła szukalbym czegoś bliżej ~32 ohm

 

Choć widziałem w życiu różne pomysły, np hd800s + kann... i to na branżowych wystawach

Edytowane przez _salgado_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tydzień temu wyszło nowe FW do sp1000m. Ja się boję i nie klikam - mi ten grajek śmiga pięknie, a aktualizację zbyt dużo razy w życiu już mi coś popsuły :D

Ale jak ktoś ma ochotę, to proszę: 

https://www.astellnkern.com/eng/content/support/download/view.asp?search=&word=&idx=1000210&page=1&no=164

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 21:09, _salgado_ napisał:

 

 

Napędzić pewnie jakoś tam napędzi, ale moim zdaniem takie sluchawki nie zagraja z żadnego przenośnego dapa nawet w połowie tego jak moglyby zagrać z dobrego /dobrze dobranego stacjonarnego toru.

 

Do mobilnego źródła szukalbym czegoś bliżej ~32 ohm

 

Choć widziałem w życiu różne pomysły, np hd800s + kann... i to na branżowych wystawach

Kann Alpha, Kann Cube, para AK3XX i AK AMP dadzą radę wielu słuchawkom. I można słuchać na tapczanie. Ewentualnie kolega @lobuz1 może pokazać swoje "kanapki" wieloskładnikowe.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 08:35, Lord Rayden napisał:

Kann Alpha, Kann Cube, para AK3XX i AK AMP dadzą radę wielu słuchawkom. I można słuchać na tapczanie. Ewentualnie kolega @lobuz1 może pokazać swoje "kanapki" wieloskładnikowe.

 

Pewnie, że dadzą radę ;) ale nie wykorzystają w pełni ich potencjału. 

 

Widziałem te kanapki ;) ale to już jednak nie dapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności