Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

A&ultima SP1000M - MrBlue


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Mnie się marzy uhonorowanie 100 lecia niepodległości i AK w kolorze flagi lub z orzełkiem z tyłu :) - mocno limitowana edycja 100 sztuk :) 

Co wy na to? 

 

Teraz prezentujemy najnowszego AK - szczegóły poniżej. Jeśli będzie zainteresowanie mogę przygotować promocję. 

Cena sklepowa: 11699 PLN

 

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

A&ultima SP1000M_01.jpgA&ultima SP1000M_02.jpgA&ultima SP1000M_03.jpgA&ultima SP1000M_04.jpgA&ultima SP1000M_05.jpgA&ultima SP1000M_06.jpgA&ultima SP1000M_07.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 13:08, Superata napisał:

 

Teraz prezentujemy najnowszego AK - szczegóły poniżej. Jeśli będzie zainteresowanie mogę przygotować promocję. 

Cena sklepowa: 11699 PLN

Jakoś cicho się zrobiło w tym temacie, a ja myślę, że wielkość zainteresowania może być zależna od ceny w promocji. Im niższa cena tym większe zainteresowanie. Zgadzacie się ze mną? Czy może źle myślę? Brak propozycji cenowej doprowadziło do ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaproponowana cena nawet ta niższa 8k na społeczności wielkiego wrażenia nie robi. Faktem jest, że to sporo kasy zważywszy za sprzęt którego nikt jeszcze nie słyszał.  

Z drugiej strony po  wnętrznościach sprzętu cisną się do głowy myśli: bierz bo dźwięk wysokich lotów, bo warto, większy wychodzi dużo drożej. Jeżeli o mnie chodzi to szarpie mną ta cała sytuacja, decyzje o zakupie sprzętu grającego przeważnie podejmuję w chwilę a ta jeszcze nie nadeszła. jak będzie 8tys. to może nadejdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Mamy sampla. Dźwięk conajmniej jak SP1000 ale bardziej zgrabniejszy I lekki.  Fainy tez Kolor. 

Biorąc pod uwagę ze ro taki mały sp1000 to super okazja. 

Wiadomo sp1000 wyglada bardziej luksusowo. Ale sp1000m jest również elegancki. 

 

Dla 3 pierwszych osób zrobimy 8k

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wywołany do tablicy, zacznę od wyglądu😊

Mnie się SP1000M kompletnie nie podoba. Wygląda trochę jak plastikowa zabawka. No, ale producent musiał na czymś zaoszczędzić...

Dźwiękowo niestety nie porównywałem SP1000M bezpośrednio ani do modelu SP1000 SS, ani do SP1000 Copper, a pamięć niestety bywa zawodna, więc pozwolę sobie jedynie napisać, co mi się podobało w SP1000M, a co nie.

Dźwięk SP1000M wydaje mi się "zrobiony" (nie do końca naturalnie brzmiący) może nie w ten sposób, żeby wywołać efekt WOW (bo do tego przydałoby się więcej "ciała" i mięsa na subbasie) , ale w taki sposób, żeby wręcz oszołomić ilością detali. Te detale natomiast nigdy nie przekraczają granicy ostrości. Tutaj chodzi o coś innego. Dźwięk jest stosunkowo mocno podany na "twarz", więc po pewnym czasie - zwłaszcza, gdy siadamy posłuchać i zrelaksować się - może (podkreślam - "może", a nie "musi") stać się trochę męczący.

Może to dziwnie zabrzmi, ale mnie na SP1000M nie udało się wysłuchać do końca żadnej, całej płyty (podobnie w przeszłości miałem z modelem SP1000 SS).

Natomiast w SP1000M spodobał mi się fakt, że każdy detal w nagraniu był pięknie wypieszczony, barwny, osadzony w osobnej przestrzeni. Ale na tej zasadzie, że obserwując dany detal, nie traci się obrazu całości. I, wydaje mi się, że właśnie za to się płaci w przypadku topowych Astelli. Tańsze Astelle (np. AK70 MKII, czy SR15) mają szare barwy, zgaszoną dynamikę i brakuje w nich rozbłysku detali.

Czy zatem podobał mi się brzmieniowo SP1000M? Tak, podobał się. I to bardzo. Czy natomiast mógłbym z nim żyć? Raczej nie. Z obecnej oferty Astella, gdybym miał wybierać pod kątem maksymalnie wysokiej jakości dźwięku, wciąż wolałbym dołożyć trochę grosza i kupić model SP1000 Copper. Wprawdzie ostatnio SP1000 Coppera słuchałem latem tego roku, ale to jednak trochę wyższy poziom. A przypadku hi-endowych DAP-ów słowo "trochę" robi jednak różnicę...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Wulkan.

Tutaj znowu wiele zależy od oczekiwań i gustów.

Jak dla mnie Copper i SS sa tak samo dobre.  Ale przy ostatecznym  wyborze padło na SS-a przynajmniej na tamten moment.

SP1000M jest bardzo zbliżony dźwiękowo do SP1000.  

Oczywscie SP1000 na pewno robi lepsze wrazenie.

 

SR15 - rówież uważam za świetny grajek. No i samo to, że można instalować terazwe wszystkich playerach AK Apki muzyczne i mieć jest świetną sprawą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

MarcusFenix69-> No tak, ale wszystko psuje fakt, że już niedługo, tuż za rogiem, już puka SP2000...

Moim zdaniem Astell&Kern stosuje trochę niewłaściwą politykę i kiedyś się na tym przejedzie. Ma zbyt dużo modeli. Zbyt często je wymienia. I nie piszę tutaj o topowej linii, bo tutaj wymiana co dwa lata, jest jak najbardziej właściwa. Uważam, że sens miałoby pojawienie się modeli SP1000M i SP1000M Gold na rok po premierze modeli SP1000 SS i SP1000 Copper, a najpóźniej wraz z pojawieniem się modelu SP1000 Onyx Black.

 

Drogi Astellu! Apeluję do Ciebie! Zatrudnij mnie u siebie, to uporządkuję Ci wszystkie linie i, być może, razem zwiększymy obroty😎😉

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wulkan napisał:

MarcusFenix69-> No tak, ale wszystko psuje fakt, że już niedługo, tuż za rogiem, już puka SP2000...

Moim zdaniem Astell&Kern stosuje trochę niewłaściwą politykę i kiedyś się na tym przejedzie. Ma zbyt dużo modeli. Zbyt często je wymienia. I nie piszę tutaj o topowej linii, bo tutaj wymiana co dwa lata, jest jak najbardziej właściwa. Uważam, że sens miałoby pojawienie się modeli SP1000M i SP1000M Gold na rok po premierze modeli SP1000 SS i SP1000 Copper, a najpóźniej wraz z pojawieniem się modelu SP1000 Onyx Black.

 

Drogi Astellu! Apeluję do Ciebie! Zatrudnij mnie u siebie, to uporządkuję Ci wszystkie linie i, być może, razem zwiększymy obroty😎😉

 

 

Sam jestem bardzo ciekaw nowego flagowca A&K planowanego na ten rok może w końcu będę miał okazję wymienić swojego AK380 ;)

Natomiast dziwi mnie to, że od czasu premiery SP1000 nie zdecydowali się wypuścić do niego dedykowanego ampa jak w przypadku AK380 tylko wypuszczają te okrojone wersję ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wyłączyłem sobie jakiś czas temu to kółeczko szare ze strzałką, które było w prawym dolnym rogu i teraz chciałem je przywrócić tylko nie wiem jak to zrobić. Ktoś wie jak je przywrócić? Pomóżcie, proszę.
Settings - input method - back button
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności